اخبار ارز دیجیتال

“زمستان رمزنگاری” در سال ۲۰۲۳ به پایان نمی رسد – دیوید مارکوس مدافع بیت کوین

پس از رسوایی FTX، «یک سال سخت دیگر» برای ارزهای دیجیتال خواهد بود که نشان می دهد یکی از مدیران سابق متا به طرفدار شبکه لایتنینگ بیت کوین تبدیل شده است.

به گفته یکی از برجسته‌ترین نام‌های این صنعت، بیت‌کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال حداقل تا سال ۲۰۲۴ طول می‌کشد تا «از سوءاستفاده‌های بازیکنان مخرب بهبود پیدا کنند».

در یک پست وبلاگی که در ۳۰ دسامبر منتشر شد، دیوید مارکوس، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت بیت کوین Lightspark، گاوها را در مورد چشم انداز چند سال آینده ناامید کرد.

مارکوس: «زمستان کریپتو» احتمالا تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت

کمتر از دو ماه پس از سقوط FTX، تأثیر آن همچنان به بی‌ثباتی احساسات و عملکرد قیمت ادامه می‌دهد.

برای مارکوس، که بیشتر به خاطر نقش‌های رمزنگاری‌اش در متا و قبل از آن پی‌پال شناخته می‌شود، افراد بد مسئولیت زیادی دارند و شبح آنها تا سال ۲۰۲۳ و پس از آن در صنعت کریپتو باقی خواهد ماند.

او فقط یک بار به FTX اشاره کرد، اما آنچه او «بازیکنان بی‌وجدان» نامید، بازار را در سال آینده و پس از آن به پایین کشیده است.

او خلاصه کرد: «ما در سال ۲۰۲۳ و احتمالاً در سال ۲۰۲۴ از این «زمستان رمزنگاری» خارج نخواهیم شد.

سال‌ها طول می‌کشد تا بازار از سوء استفاده بازیکنان مخرب بهبود یابد و مقررات مسئولانه به وجود بیاید. من معتقدم که این بازنشانی سودمندی برای بازیگران قانونی صنعت در درازمدت خواهد بود.

اگر هادلر باید منتظر یک «خط نقره‌ای» باشد، این می‌تواند الگوی تاریخی را که بیت‌کوین به‌ویژه در سراسر وجود خود به آن پایبند بوده است، مختل کند.

به طور خاص، چرخه نیمه عمر چهار ساله، که منجر به رشد در سال های خاص می شود، می تواند یک چالش باشد. انتظار می رود نصف شدن بعدی، ۲۰۲۴، زمان افزایش قیمت باشد و برخی پیش بینی می کنند که روند صعودی یک سال زودتر در سه ماهه دوم ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد.

حتی اگر بهبودی بیش از حد انتظار طول بکشد، مارکوس معتقد است که اگر این کار را انجام دهد، یک صنعت جدید قوی ایجاد خواهد کرد.

او ادامه داد: «در ارزهای دیجیتال، طمع سال‌ها فضا را برای برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی باز می‌کند.

“روزهای ساختن توکن ها از ابتدا و کسب میلیون ها به پایان رسیده است. موسیقی متوقف شده است. ما باید ارزش واقعی ایجاد کنیم و مشکلات دنیای واقعی را حل کنیم.”

او توجه ویژه‌ای به شبکه لایتنینگ بیت‌کوین داشت و اظهار داشت که این شبکه «به‌عنوان مؤثرترین پروتکل پرداخت بلادرنگ باز، قابل تعامل و ارزان‌قیمت جهان، پتانسیل خود را نشان خواهد داد».

خوش بینی با بسته شدن سالانه محو می شود

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، نام های بزرگ دیگری نیز وجود دارند که از چشم انداز بلندمدت کریپتو پس از FTX حمایت می کنند.

مرتبط: بیت کوین «هنوز کم ارزش نیست»، مطالعه نشان می دهد قیمت بیت کوین نزدیک به ۱۶۰۰۰ دلار است.

پر سر و صداترین غول سرمایه گذاری ARK Invest بود که مدیر عامل آن کتی وود در پاسخ به اتفاقی که نزدیک به دو ماه پیش رخ داد، کلمات را کوتاه نکرد.

“بلاک چین بیت کوین در طول بحرانی که توسط یک بازیکن متمرکز غیرشفاف ایجاد شده بود، شکست نخورد. جای تعجب نیست که سم بنکمن-فرید بیت کوین را دوست نداشت. شفاف و غیرمتمرکز است. او هیچ کنترلی بر آن نداشت.” توییت در اواسط دسامبر اعلام شد.

در همین حال، زمانی که نوبت به عملکرد قیمت می رسد، نظرات در مورد چگونگی انجام سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ متفاوت است.

برخی معتقدند بدترین بازار نزولی اخیر بیت کوین به پایان رسیده است، در حالی که برخی دیگر همچنان هشدار می دهند که قیمت بیت کوین به زیر ۱۰۰۰۰ دلار خواهد رسید.

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، BTC/USD در ۳۱ دسامبر حدود ۱۶۵۰۰ دلار معامله می‌شود، تا ساعت‌ها تا پایان شمع ۲۰۲۲ از نوسانات قابل توجه جلوگیری شود.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا