اخبار ارز دیجیتال

کریپتو وینتر درس های سختی درباره سرپرستی و کنترل می آموزد

در حالی که بسیاری موافق هستند که دارایی های دیجیتال باید در کیف پول های سخت ذخیره شوند، اقدامات اخیر در اتحادیه اروپا و ایالات متحده ممکن است این کار را دشوارتر کند.

زمستان رمزنگاری جان تازه ای به ضرب المثل «این کلید شما نیست، سکه شما نیست» بخشیده است. به خصوص پس از ورشکستگی شرکت های مطرحی مانند شبکه سلسیوس که وجوه آنها در ژوئن مسدود شد. همین هفته گذشته، پاسکال گوتیه، مدیر عامل لجر، بر این نکته تأکید کرد و هشدار داد:

ایده اصلی پشت این ضرب المثل آشنا برای بسیاری از کهنه‌کارهای ارزهای دیجیتال این است که اگر شما شخصاً کلیدهای خصوصی خود (یعنی رمزهای عبور) را در یک “کیف پول سرد” آفلاین ذخیره نکنید، در واقع نمی‌توانید به دارایی‌های دیجیتال خود دسترسی داشته باشید. به این معنی است که می‌توانید. مدیریتش نکن اما گوتیه با انتقال جهان از Web2 به Web3، این موضوع را در زمینه بزرگتری طرح ریزی کرد.

بسیاری از مردم هنوز در Web2 هستند […] زیرا آنها می خواهند در ماتریسی که در آن کنترل می شوند بمانند. چون راحت تره بله، فقط روی yes کلیک کنید تا شخص دیگری به مشکل شما رسیدگی کند. ”

اما رها کردن کنترل شما را آزاد نمی کند. مسئولیت این است که چگونه آزاد می شوید.

مسلماً، گوتیه در اینجا یک منفعت شخصی دارد – لجر یکی از بزرگترین ارائه دهندگان کیف پول سرد در جهان است. بعد هم ممکن است بدیهیات را بیان کرده باشد. می، کوین بیس پذیرفته در صورت ورشکستگی، بایگانی SEC 10-Q بیان می‌کند که مشتریانی که دارایی‌های دیجیتال خود را به صرافی‌ها سپرده‌اند، «ممکن است به‌عنوان بستانکاران عمومی ناامن رفتار شوند». روش.

آدام لویتین، استاد حقوق دانشگاه جورج تاون، در آن زمان به ما گفت: “این مهم نیست که در قرارداد خود با صرافی بگویید “مالک” ارز هستید.”

اما سخنان گوتیه سؤالات دیگری را نیز مطرح می کند. با توجه به پیشنهادات نظارتی اخیر در اروپا و تفاسیر سازمان‌های دولتی بزرگ در ایالات متحده، این مفهوم «کنترل» روی کلیدها و سکه‌ها احتمالاً پیچیده‌تر می‌شود. به‌علاوه، وقتی دنیا از Web2 به Web3 می‌رود، آیا واقعاً مطمئن است که راه‌حل‌های متمرکز مانند Coinbase و دیگران ممکن است نقش مهمی در حضانت و حتی حفظ حریم خصوصی نداشته باشند؟

از راه سخت یاد بگیرید

به طور کلی، به نظر می رسد مصرف کنندگان هنوز خطرات بالقوه تحویل کلیدهای خصوصی رمزگذاری شده خود را به پلتفرم ها و صرافی های متمرکز درک نمی کنند.

نیک ساپونارو، مدیر عامل پروژه Divi، به کوین تلگراف گفت: “این کافی است که حتی قابل اعتمادترین متولیان نیز می توانند اشتباهات جدی با سرمایه کاربران خود مرتکب شوند. توضیح داده شده است: “وقتی کاربر کلید خصوصی خود را به یک سوم می دهد. طرف، صرف نظر از نیت واقعی آن شخص ثالث، قول مالکیت مستقل پول شما بلافاصله باطل است.

بابی اونگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل CoinGecko، به کوین تلگراف گفت: “همه کاربران ارزهای دیجیتال باید امنیت سکه های خود را با ذخیره ایمن آنها در کیف پول های سخت افزاری بیاموزند. ما باید مسئولیت پذیر باشیم، اما این یک حرکت محبوب نیست، زیرا این یک حرکت محبوب نیست. احتمالاً برای اکثر کاربران ارزهای دیجیتال ذخیره در یک صرافی متمرکز راحت تر است.”

اخیراً: شرکت‌های بلاک چین به مراکز تحقیقاتی دانشگاه کمک مالی می‌کنند تا رشد را افزایش دهند

با این حال، صرافی‌های متمرکز (CEX) می‌توانند مفید باشند و انتظار داشته باشند که در یک رمزارز هیبریدی با کیف پول‌های سرد و گرم زندگی کنند، صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز (DEX) برای مدتی مورد نیاز است.

اونگ گفت: مواردی از استفاده از صرافی‌های متمرکز برای ارسال وجوه به دیگران وجود دارد تا آدرس کریپتو شما فاش نشود. “این به این دلیل است که وقتی تراکنش را برای شخص دیگری ارسال می کنید، آنها آدرس شما را می دانند و می توانند موجودی، تراکنش های گذشته و همه تراکنش های آینده شما را ببینند.”

همانطور که انتظار می رود Ong زمزمه کرد اخیراً: “توصیه اصلی فعلی این است که چندین کیف پول برای اهداف مختلف داشته باشید و از یک صرافی متمرکز برای تامین مالی این کیف پول ها استفاده کنید. اما این کافی نیست. اگر از FTX یا Binance استفاده می کنید، عمو سام و چانگ پنگ زائو می توانند تمام کیف پول های شما را ببینند و یک کیف پول ایجاد کنند. پروفایل برای شما.”

اونگ ادامه می دهد: “برای داشتن حریم خصوصی کامل با یک کیف پول جدید، ما به خدماتی مانند Tornado Cash نیاز داریم. در واقع، احتمالاً گران تر، کندتر و خسته کننده تر است.”

جاستین دآنتان، مدیر فروش شرکتی Amber Group، موافقت کرد که هنوز مبادلاتی وجود دارد. او به کوین تلگراف گفت: «شما نمی توانید به همان اندازه که می توانید از طریق یک پلتفرم متمرکز، تراکنش های پیچیده را از یک کیف پول خصوصی انجام دهید، یا حداقل نه به این راحتی و کارآمد.» معامله گران باید همیشه بخشی از دارایی های خود را برای بهینه سازی در بورس نگه دارند. برمی گرداند. پرونده شخصی او:

من برخی از دارایی‌های اصلی خود را در کیف پول‌های خصوصی نگه می‌دارم، اما قطعاً برخی از دارایی‌ها را در پلتفرم‌های متمرکز برای تولید بازده، تعادل مجدد و غیره نگه می‌دارم.

به طور خاص، واحدهای تجاری ممکن است نخواهند جنبه‌های عملیاتی معاملات، از جمله سرمایه‌گذاری و نگهبانی را مدیریت کنند، و ممکن است بخواهند با یک نهاد شناخته‌شده، تاسیس و متمرکز که می‌تواند بررسی لازم را انجام دهد، تعامل داشته باشند. یک شرکت همچنین ممکن است بخواهد یک نهاد قابل شناسایی و نقد داشته باشد تا «در صورت بروز خطا» شکایت کند.

در بخش خرده‌فروشی، راه‌اندازی یک کیف پول خصوصی همچنان می‌تواند دشوار باشد، و حتی اگر همیشه بهترین گزینه نباشد، ممکن است توضیح دهد که چرا کلیدهای خصوصی خود را به چیزی مانند CEX سپرده‌اید. به Cointelegraph گفت:

“شما ممکن است ندانید یا انگیزه خرید یک کیف پول خصوصی را نداشته باشید، آن را طوری تنظیم کنید که کلیدهای خصوصی خود را نگه دارید و خطر از دست دادن آن را داشته باشید. بنابراین مسیر کمترین مقاومت برنده است.”

آیا رگولاتورها هنوز “آن را دریافت نکرده اند”؟

اگر پیشنهادات اتحادیه اروپا برای انتقال وجوه (TFR) تصویب شود، در جای دیگر، ارائه دهندگان کیف پول خود میزبان ممکن است با مقررات سختگیرانه در اروپا مواجه شوند. این پتانسیل را دارد که کل این مفهوم کلید خصوصی شخصی و کنترل سکه را زیر و رو کند.

فیلیپ سندنر و آگاتا فریرا می نویسند:

Mikolay Balzentewicz، دانشیار دانشگاه Surrey در بریتانیا، به Cointelegraph گفت:

«پیشنهاد TFR کیف‌پول‌های خود مدیریتی را ممنوع نمی‌کند، اما ارائه‌دهندگان خدمات را تشویق می‌کند تا با آن‌ها به‌عنوان «خطر زیاد» پول‌شویی برخورد کنند.[…] تجارت با استفاده از کیف پول خود میزبان در واقع می تواند بسیار دشوار باشد. ”

طرفداران TFR ممکن است پاسخ دهند که این تقصیر تنظیم کننده نیست که شرکت ها در تجزیه و تحلیل مبتنی بر ریسک و تمایز بین موقعیت های واقعاً پرخطر برای جرم شکست می خورند، اما “پاسخ این است که کار نمی کند. من فکر نمی کنم اینطور باشد. بارسنتویچ ادامه داد. “این نشان دهنده عدم درک یا توجه به این واقعیت است که مقررات باید برای کار در دنیای واقعی طراحی شوند.” ”

با این حال، از نظر بارسنتویچ، بزرگترین تهدید برای کیف پول‌های خودگردان «مانند سناریوهایی است که در واکنش به تحریم تورنادو کش توسط ایالات متحده دیده‌ایم. شرکت‌ها می‌ترسند، بیش از حد از قانون پیروی می‌کنند و بیش از قانون انجام می‌دهند. نیاز دارد.”

همانطور که گزارش شد، در 8 آگوست، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) اعلام کرد که میکسر ارز دیجیتال Tornado Cash بیش از 455 میلیون دلار توسط شرکت های مرتبط با کره شمالی به سرقت رفته است. تحریم های قانونی را برای دخالت در پولشویی ارزهای دیجیتال صادر کرد. سازمان هک Lazarus Group.

به گفته شرکت تجزیه و تحلیل داده Chainalysis، تعهدات ارائه دهندگان کیف پول رمزنگاری غیرقانونی تحت عنوان اخیر OFAC در حال حاضر ناشناخته است. بی سابقه. ”

حداقل، چنین اقدامات دولتی نشان می‌دهد که راه‌حل‌های کیف پول سرد که به کاربران ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد کلیدهای خصوصی خود را مدیریت کنند، ممکن است به یک مشکل بزرگ‌تر تبدیل شود، حداقل برای آینده قابل پیش‌بینی.

الزام به تحصیل؟

به طور کلی، آیا صنعت کریپتو در اینجا با یک چالش آموزشی مواجه است – توضیح دادن اهمیت ذخیره سازی در یخچال و “مسئولیت” فردی هم برای افراد و هم برای سیاست گذاران؟

ساپونارو پاسخ داد: “من فکر می کنم باید با خودمان صادق باشیم.” مطمئناً، آموزش به برخی افراد کمک می‌کند تا از دام‌هایی که در ماه‌های اخیر دیده‌ایم اجتناب کنند، اما بیشتر مردم هر مقاله را می‌خوانند، هر ویدیو را تماشا می‌کنند و زمان صرف می‌کنند. ما خودمان را در مورد این موضوع آموزش نمی‌دهیم. کاربران برای «یادگیری با انجام دادن».

Barczentewicz افزود: “جامعه ارزهای دیجیتال، از جمله اتحادیه اروپا، هنوز می تواند کارهای زیادی برای آموزش سیاست گذاران انجام دهد.” اما این آموزش را نمی توان فقط به توضیح نحوه کار رمزنگاری محدود کرد. ”

او گفت که جامعه ارزهای دیجیتال باید به طور فعال مفاهیم فنی و نظارتی دقیقی را در مورد نحوه مبارزه با جرایم و کلاهبرداری بدون کنار گذاشتن مزایای کلیدی ارزهای دیجیتال مانند خود مدیریتی پیشنهاد کند. این کافی نیست که به کلماتی مانند «شواهد دانش صفر» اشاره کنیم و از سیاستگذاران انتظار داشته باشیم که سخت تلاش کنند.»

آیا واقعا مهم است که «کنترل» داشته باشیم؟

در مورد نکته بزرگتر گوتیه که مردم باید یاد بگیرند “مسئولیت” دارایی های دیجیتال و سایر دارایی های خود را بپذیرند، چرا که “مسئولیت به این معناست که چگونه آزاد می شوید”؟

اونگ گفت: “Crypto یک تغییر دهنده بازی است زیرا به شما امکان کنترل کامل بر پول خود را بدون نیاز به اعتماد به شخص ثالث می دهد.” او به کوین تلگراف گفت که گفته می‌شود، برخی از افراد ممکن است تقصیر را بر عهده بگیرند و به متولیان شخص ثالث با امکانات بهتر برای ایمن نگه داشتن سکه‌هایشان اعتماد کنند. ما قبول می‌کنیم.

اخیراً: با وجود همبستگی بالا با TradFi، نوسانات کریپتو ممکن است به زودی عقب نشینی کند

در فضای کریپتو، ما معمولاً نظرات بسیار دوگانه ای در مورد اینکه چگونه چیزها می توانند از اینجا رشد کنند، داریم.

این یک توهم است که فکر کنیم فردا همه افراد و مشاغل کاملاً DeFi خواهند بود.

بهترین راه این است که هم پلتفرم های متمرکز و هم غیرمتمرکز داشته باشید. او گفت: «این به ما امکان می‌دهد به تدریج پایگاه کاربران خود را به جایی که بیشترین ارزش را دارد منتقل کنیم، اما این کار به زمان نیاز دارد.نویسنده: Andrew Singer

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا