اخبار ارز دیجیتال

با وجود همبستگی بالا با معاملات تجاری، نوسانات کریپتو می تواند به زودی کاهش یابد

در حالی که بازار کریپتو در حال حاضر با نوسانات زیادی مواجه است، سرمایه گذاری در سراسر بلاک چین همچنان به اوج خود ادامه می دهد.

پس از بهبودی در اوایل این ماه، بازار ارزهای دیجیتال در دو هفته گذشته به سطوح بالایی از نوسانات بازگشته است. این روند از اواخر سال گذشته در بازار نفوذ کرده است، با کاهش ارزش بازار صنعت دارایی دیجیتال از رکورد ۳ تریلیون دلار در نوامبر ۲۰۲۱ به ۱.۸ تریلیون دلار امروز، که بیش از ۶۵ دلار افزایش یافته است. ٪.

این سوال پیش می آید که “این نوسان تا کی ادامه خواهد داشت؟” به ویژه، شرایط اقتصاد کلان پیرامون بخش مالی جهانی از سال ۲۰۲۰، یعنی پس از شروع همه‌گیری کووید-۱۹، به طور پیوسته رو به وخامت گذاشته است.

در همین راستا، عبدالگادیت، مدیر مالی Signaly، یک پلتفرم معاملاتی دارایی دیجیتال خودکار، به کوین تلگراف گفت، چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​بازار کریپتو اکنون در موقعیتی قرار دارد که جایگزین اقتصاد سنتی مالی (TradFi) شده است. در حال حاضر مسیر مشابهی را دنبال می کنند.

از نظر وی، دلیل ادامه روند نوسان قیمت و کمبود نقدینگی، احتیاط شدید خرده فروشی و نهادی ناشی از افزایش تورم و فشارهای رکودی است. او در ادامه افزود که وقتی اقتصاد شروع به وخامت می کند، سرمایه گذاری، به ویژه در فضای کریپتو فاینانس، شروع به کند شدن می کند.

“در حال حاضر، بازارهای جهانی در میانه این چرخه نزولی قرار دارند و صنعت کریپتو از نظر محدوده معاملاتی سفت شده است. ممکن است هفته ها ادامه یابد، حتی اگر فقط چند هفته باشد.

چه چیزی فراتر از بازار کریپتو نهفته است؟

اندرو واینر، معاون خدمات VIP در صرافی ارز دیجیتال MEXC Global، به کوین تلگراف گفت که در حالی که بازار کریپتو به شدت به سهام ایالات متحده وابسته است، این صنعت در چند ماه گذشته بسیار پایدار بوده است. گفت که نوسانات همچنان بالا است. این به دلیل افزایش فعالیت در بخش مشتقات رمزنگاری است. با این حال، او گفت که روایت کلیدی که حداقل در حال حاضر باعث افزایش قیمت در بخش دارایی های دیجیتال می شود، ادغام اتریوم ۲.۰ است و افزود:

پس از بحث‌های اخیر بر سر ادغام، به نظر می‌رسد بازار تاثیرات خود را کاملاً قیمت گذاری کرده است. با نگاهی به مسائل از منظر تحلیل بنیادی، بازار خونریزی متوقف شده و آماده شروع بهبود است.

برای حمایت از این ادعا، وینر به داده های تحقیقاتی شرکت خود اشاره کرد و پیشنهاد کرد که تنها از ۸ تا ۱۴ آگوست، در مجموع ۱۹ پروژه در فضای Web3 در مجموع ۵۰۱.۳ میلیون دلار افزایش یافته است.

او گفت که متاورس، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و پروژه‌های GameFi 82 دلار از این رقم جمع‌آوری کردند، در حالی که پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، Web3 و پروژه‌های زیرساختی مجموعاً ۳۷۹۳۰ دلار را به خود اختصاص دادند. در نهایت، شرکت‌های مختلف بلاک چین توانستند حدود ۴۰ میلیون دلار از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر مختلف جمع‌آوری کنند. وی افزود: “رویدادهای جمع آوری کمک ها سریع است که نشانه خوبی برای بازار است.”

اخیرا: سرکوب طالبان برای آینده ارزهای دیجیتال در افغانستان چه معنایی دارد؟

Charmin Ho، رئیس بینش ارزهای دیجیتال در پلتفرم معاملاتی دارایی دیجیتال Bybit، به کوین تلگراف گفت که جهان در آستانه سقوط است زیرا به نظر می رسد سرمایه گذاران پس از سخنرانی جکسون هول فدرال رزرو متزلزل شده اند. او توضیح داد که بازار در حال تجربه نوسان است. او گفت که سهام طی دو هفته گذشته به اوج و پایین‌های متعدد رسیده‌اند، به‌ویژه زمانی که مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و سیاست‌گذاران متعجب هستند که آیا ایالات متحده در رکود است یا خیر. در مورد اختلاف نظر داشتن فدرال رزرو در حال کنترل تورم است. او به طور خاص در مورد بازار کریپتو صحبت کرد و افزود:

رویداد اصلی پرایس اکشن ادغام اتریوم است. همه اینها می تواند در کوتاه مدت بر قیمت تأثیر بگذارد و از آنجایی که اتر دومین ارز دیجیتال بزرگ در فضا است، بی ثباتی قیمت آن مطمئناً پتانسیل این را دارد که بازار ارزهای دیجیتال را به حرکت درآورد. من دارم.”

آیا نوسانات جاری به زودی فروکش خواهد کرد؟

هیمران زرهونی، رئیس توسعه کسب و کار در Favor Labs، یک پلتفرم Web3 برای سازندگان غیرمتمرکز، به کوین تلگراف گفت که آشفتگی مداوم عمدتاً به دلیل عوامل اقتصاد کلان، عمدتاً تورم بالا در ایالات متحده و اروپا، و یک بحران جهانی در آینده است. ناشی از خطر رکود اقتصادی است.

علاوه بر این، ما بر این باوریم که بازار دارایی های دیجیتال با ترس خاصی که ناشی از افزایش مقررات ارزهای دیجیتال و تمایل آشکار تنظیم کنندگان جهانی برای کنترل کامل بر جریان های نقدی ارزهای دیجیتال است، تحت تاثیر قرار گرفته است. با این حال زهرونی معتقد است که این روند می تواند در کوتاه مدت تا میان مدت تغییر کند و افزود:

“در طول یک سال آینده یا بیشتر، آشفتگی نظارتی پیرامون استیبل کوین ها کاهش خواهد یافت. من معتقدم که قوانین شفافی علیه صادرکنندگان استیبل کوین در ایالات متحده وجود خواهد داشت. این افزایش، پذیرش دارایی های دیجیتال را در سراسر صنعت افزایش خواهد داد. در نهایت، نصف شدن بیت کوین در سال ۲۰۲۴ به طور اجتناب ناپذیری انجام خواهد شد. چرخه صعودی جدیدی را در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ به بازار ارزهای دیجیتال بیاورید. من معتقدم که شروع خواهد شد.”

آندری گراچف، شریک مدیریت مرحله اولیه شرکت سرمایه‌گذاری بلاک چین DWF Labs، به کوین تلگراف تاکید کرد که نوسانات ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر، هرچند به آرامی، به کاهش خود ادامه داده است. استدلال کرد که چرخه بازار نزولی کنونی در حال نزول است. به گفته وی، از نظر وی، بیت کوین (BTC) همچنان می تواند به زیر سطح فعلی سقوط کند، اما فرصت های صعودی کوتاه مدت تا میان مدت آن بسیار بالا است.

بر اساس داده‌های تحقیقات داخلی آزمایشگاه DWF، پس از رسیدن به رکورد بالای ۷۰۰۰۰ دلار در نوامبر گذشته، BTC می‌تواند با شروع چرخه صعودی بعدی به حدود ۸۰،۰۰۰ تا ۹۰،۰۰۰ دلار برسد. با این حال، او اذعان کرد که با توجه به ماهیت نوسان ارزهای دیجیتال، نمی توان گفت که سطوح نوسانات در آینده نزدیک کاهش خواهد یافت. این به دلیل اندازه نسبتا کوچک بازار در مقایسه با صنعت است.”

داده های فنی نشانه های متفاوتی درباره آینده بیت کوین نشان می دهد

به گفته CK Zheng، شریک و مدیر ارشد سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری رمزارز ZX Squared Capital، نوسانات ۳۰ روزه بیت کوین در ۱۲ ماه گذشته بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد در نوسان بوده است. به طور متوسط ​​حدود ۷۰ درصد. نوسانات تحقق یافته به نوسانات بازده مرتبط اشاره دارد و با تجزیه و تحلیل بازده های تاریخی در یک دوره زمانی مشخص محاسبه می شود.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، مدت کوتاهی پس از اعلام ورشکستگی صندوق تامینی ارز دیجیتال Three Arrows Capital که حدود ۱۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد، نوسانات افزایش یافت. از چن تا کوین تلگراف:

“در حال حاضر نوسانات حدود ۱۰٪ کمتر از حد متوسط ​​است. این به دلیل امکان آزمایش مجدد سطوح پایین است.”

به طور مشابه، نه تنها ارز دیجیتال پرچمدار، بلکه کل بازار باعث تغییر روند شده است، با شکستن بیت کوین به زیر سطح ۲۲۰۰۰ دلار، اما همچنان حمایت قوی در آن محدوده، با محدوده ۲۵،۰۰۰ تا ۲۶،۰۰۰ دلار است. وینر معتقد است که این روند افزایش می یابد. تا یک درجه اواسط سپتامبر.

اخیراً: آشفتگی بازار کریپتو خطر اهرم در معاملات را برجسته می کند

در نهایت، هو معتقد است که تثبیت قیمت دارایی‌های دیجیتال در آینده نزدیک از عدم اطمینان بازار کلان مصون نخواهد بود، اما با بلوغ بازار کریپتو، سرمایه‌گذاران و سازندگان بازار به دنبال نقدینگی عمیق‌تری خواهند بود. واضح است که می‌توان انتظار معاملات بهتری داشت. و امنیت زیرساخت همه جانبه و فضای رمزنگاری پایدارتر. او بیشتر آشفتگی های تجربه شده در بازار ارزهای دیجیتال را به ارزش بازار کوچک طبقه دارایی نسبت داد و اظهار داشت:

بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال با ارزش بازار بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار است که در مقایسه با اکثر بازارهای بالغ بسیار کوچک است. به عنوان مثال، طلا دارای ارزش بازار ۱۱.۶ تریلیون دلار است. هنگامی که بازار ارز به آن سطح رشد کرد، احتمالاً نوسانات افزایش می یابد. در حال حاضر، درست مانند هر بازار دیگری، به یاد داشته باشید که همیشه طیفی از عوامل وجود خواهند داشت که می توانند در نوسانات بازار نقش داشته باشند. این مهم است.”

از آنجایی که به سوی آینده ای می رویم که گرفتار عدم اطمینان مالی فزاینده است، بنابراین جالب است که ببینیم صنعت دارایی دیجیتال چگونه به فشارهای عمومی واکنش نشان می دهد و آیا می تواند به زودی روند صعودی را ایجاد کند یا خیر.

نویسنده: Shiraz Jagati

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا