اخبار ارز دیجیتال

توییتر کریپتو در حالی که پلتفرم NFT دیگری به سمت وفاداری انتخاب می‌شود، تقسیم می‌شود

علیرغم تغییر به مدل حق امتیاز اختیاری، Magic Eden به طور پیش‌فرض حق امتیاز کامل را برای همه مجموعه‌ها و فهرست‌ها تعیین می‌کند.

مجیک ادن مستقر در Solana به جدیدترین بازار NFT تبدیل شده است که در ماه آگوست راه X2Y2 را دنبال می کند، هرچند با اکراه، به سمت یک مدل وفاداری اختیاری حرکت می کند.

یک مدل حق امتیاز اختیاری به خریداران این امکان را می دهد که حق امتیازی را که می خواهند در پروژه NFT مشارکت کنند تعیین کنند.

در ۱۴ اکتبر موقعیت، NFT Marketplace خاطرنشان کرد که این تصمیم نتیجه “تعمل و بحث دشوار با بسیاری از سازندگان” بود و “بازار مدتی است که به سمت حق امتیاز خالق اختیاری حرکت کرده است.”

بازار NFT نموداری را به اشتراک گذاشته است که تعداد کیف پول‌های تجمعی خرید و فروش NFT با استفاده از بازار وفاداری اختیاری را نشان می‌دهد که در اواخر سپتامبر افزایش یافت.

با این حال، این حرکت نظرات متفاوتی را از سوی جامعه NFT توییتر دریافت کرده است، به طوری که برخی این حرکت را برای سلامت بلندمدت صنعت مثبت می‌دانند و برخی دیگر نادیده گرفتن حق امتیاز را شبیه به «سرقت» می‌دانند.

هنرمند مشهور NFT مایک “بیپل” وینکلمن در ۱۵ اکتبر به ۷۰۰۰۰۰ دنبال کننده خود نوشت که از کاری که Magic Eden و دیگران انجام می دهند خوشش نمی آید، اما آنها از پورسانت فروشنده به حق بیمه خریدار می روند. تغییر به صنعت طولانی است. -مدت، اصطلاح.

یکی دیگر از کاربران توییتر به نام CaptainFuego پشت Fuego Labs گفت نزدیک به ۱۰۰۰۰ دنبال کننده آنها اظهار نظر کردند: “وفاداری مضحک است و نباید وجود داشته باشد. خوشحالم که پلتفرم از این رویکرد استفاده می کند.”

دیگران بیشتر از این تغییر انتقاد کردند. کلم بروکلی DAO ادعا کرد “اکوسیستم های نابالغ نیاز به وفاداری دارند”، با اشاره به این که طبق محاسبات آنها، ۲۷۰۰۰ دلار حق امتیاز را به دلیل خرید ۰ درصدی در بازارهای دیگر از دست داده اند.

آنها گفتند: “در آینده، ما هر کسی را که حق امتیاز پرداخت نکرده باشد را از دسترسی به کانال Discord ما مسدود خواهیم کرد. پرداخت نکردن حق امتیاز سرقت است. ما با آن برخورد می کنیم.”

تحلیلگر خودخوانده Cozy the Caller سخت گیرانه او خطاب به ۱۰۸۰۰۰ دنبال کننده خود گفت: “ما می توانیم سناریویی را ببینیم که Magic Eden به صفر درصد می رسد و سهم بازار را به بازاری که وفاداری را به روش های نوآورانه تحمیل می کند از دست می دهد.”

مجیک ادن گفت که این تغییر به سادگی گرفته نشده است و “به طور فعال در تلاش است تا از این نتیجه جلوگیری کند و در چند هفته گذشته جایگزین های مختلفی را در نظر گرفته است.”

ماه گذشته، NFT Marketplace تلاش کرد ابزاری برای اجرای حق امتیاز به نام Meta Shield معرفی کند. این امر خریداران NFT را از تلاش برای دور زدن حق امتیاز سازنده با ارائه ابزارهایی به سازندگان منصرف می کند که می توانند NFT هایی را که با دور زدن حق امتیاز فروخته شده اند علامت گذاری و مبهم کنند. هدف این است.

Magic Eden در آخرین پست خود گفت:

در ماه آگوست، بازار NFT X2Y2 اعلام کرد که گزینه مشابهی را معرفی می کند که به خریداران اجازه می دهد هنگام خرید NFT، حق امتیاز تعیین کنند.

به نظر نمی رسد این حرکت بر استفاده از پلتفرم تأثیر بگذارد. بر اساس داده های NFTGo، حجم معاملات X2Y2 در سه ماه گذشته از OpenSea پیشی گرفته و در رتبه اول قرار گرفته است.

داده های گردش مالی NFT Marketplace. منبع: NFTGO

Cointelegraph برای نظر بیشتر با Magic Eden تماس گرفت، اما در زمان انتشار بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا