اخبار ارز دیجیتال

مالیات رمزنگاری می تواند صبر کند، اما سکه های رایگان نمی توانند صبر کنند: کره جنوبی “مالیات هدیه” را برای ایردراپ ها در نظر می گیرد

کره جنوبی چندین بار مالیات بر سود ارزهای دیجیتال را به دلیل فقدان اقدامات حمایتی از سرمایه گذار و دستورالعمل های نظارتی به تعویق انداخته است.

وزارت استراتژی و دارایی کره جنوبی روز دوشنبه اعلام کرد که علیرغم به تعویق افتادن مالیات بر سود دارایی مجازی تا سال ۲۰۲۵، ایردراپ دارایی های مجازی، شرط بندی پاداش و توکن های هارد فورک شده مشمول “مالیات هدیه” بر اساس قانون مالیات بر ارث و هدیه خواهد بود. مشخص شد که مشمول آن خواهد بود.

براساس قوانین کره جنوبی، ارزهای دیجیتال رسماً بخشی از دارایی های مجازی نامیده می شوند.

در پاسخ به تحقیقات قانون مالیات در مورد انتقال ایردراپ دارایی‌های مجازی توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال، مقامات مالیاتی کره جنوبی اعلام کردند که ایردراپ‌ها توسط صرافی‌های ارزهای رمزپایه، شرط‌بندی پاداش‌ها و نقل و انتقالات رایگان در قالب توکن‌های هاردفورک شده، انتقال دارایی های مجازی مالیات هدیه را جذب می کند. .

یک نشریه خبری محلی گزارش داد که مالیات هدیه “بر اشخاص ثالثی که دارایی های مجازی به صورت رایگان به آنها منتقل می شود، اعمال می شود.”

مقامات مالیاتی اعلام کرده اند که حتی با وضع مالیات بر تملک دارایی های مجازی از سال ۲۰۲۵، نقل و انتقال دارایی های مجازی رایگان همچنان مشمول مالیات ۱۰ تا ۵۰ درصدی بر اساس قوانین مالیات بر ارث و هدیه خواهد بود. مالیات دریافت کننده “هدیه” بلاعوض را ملزم می کند که اظهارنامه مالیاتی هدیه را ظرف سه ماه پس از دریافت آن تسلیم کند.

مربوط: دولت جدید استرالیا سرانجام موضع خود را در مورد مقررات رمزنگاری اعلام کرد

با این حال، این وزارتخانه همچنین تصریح کرد که با توجه به فقدان مقررات در بازار دارایی های مجازی، مالیات واقعی چنین نقل و انتقال دارایی های مجازی باید به صورت موردی در نظر گرفته شود. در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است:

این که آیا معامله دارایی مجازی خاص مشمول مالیات هدیه است یا خیر، موضوعی است که باید با در نظر گرفتن وضعیت معامله تعیین شود، از قبیل اینکه آیا این معامله ثمن یا انتقال ملک یا سود است.

فقدان دستورالعمل های نظارتی علت تاخیر در مالیات بر درآمد ملک مجازی از سوی مسئولان بوده است. بررسی انواع معاملات دارایی های مجازی و تشکیل مبنای قانونی برای آنها برای آنها بسیار پیچیده می شود. بنابراین، درک محتوای اهدای دارایی های مجازی حتی در صورت مشمول مالیات دشوار است.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا