اخبار ارز دیجیتال

کارشناس امنیت کریپتو در میان افزایش هک ۲۰۲۲ حقوق ۴۳۰۰۰۰ دلاری دریافت می کند

تقاضا برای متخصصان امنیت بلاک چین در سال ۲۰۲۲ در بحبوحه افزایش هک ارزهای دیجیتال ظاهر خواهد شد.

با افزایش هک ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲، تقاضا برای متخصصان امنیت بلاک چین به شدت افزایش یافته است و برخی از حسابرسان سالانه بیش از ۴۳۰۰۰۰ دلار درآمد دارند.

نیل داندون، موسس شرکت Cryptorecruit که از بلاک چین استفاده می کند، در گفتگو با کوین تلگراف، گفت که خدمات حسابرسی امنیتی برای مدتی مورد تقاضا بوده است، اما ظهور پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) حسابرسان را از بازار خارج کرده است. برای بررسی قراردادهای هوشمند بالقوه آسیب پذیر باز شد.

حسابرسان اوراق بهادار همیشه مورد تقاضا هستند. […] با این حال، از زمان ظهور برنامه های DeFi، تقاضا برای ممیزی های امنیتی در سراسر صنعت به طور قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا حتی کوچکترین آسیب پذیری پروتکل می تواند صدها میلیون دلار از دست بدهد. “

گزارش Chainalysis در اوایل این ماه نشان داد که هکرها در سال جاری بیش از ۲ میلیارد دلار را تنها از پروتکل‌های پل متقابل زنجیره برداشت کرده‌اند.

در گزارش بلومبرگ در ۲۲ آگوست، پل فرامبت، مدیرعامل سرویس وام‌دهی غیرمتمرکز Morpho Labs، گفت که ممیزی‌های امنیتی ارزهای دیجیتال «باید» از بودجه عملیاتی «خوب داشتن» است. او گفت که به سمت هزینه‌های تجاری رفته است.

او گفت: “به نظر من، امنیت در DeFi به اندازه کافی جدی گرفته نمی شود.”

تقاضای فزاینده برای حسابرسان امنیت کریپتو شاهد تبلیغات «استخدام» در سراسر صنعت بوده است.

بر اساس آگهی کاری که در کریپتوکارنسی جابز منتشر شده است، شرکت های حسابرسی بلاک چین در درجه اول به دنبال برنامه نویسان با تجربه ای هستند که فناوری بلاک چین، امنیت سایبری و رمزنگاری را درک کنند.

اکثر حقوق‌های ممیزی امنیتی بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰ دلار است، اما برخی از شرکت‌ها حاضرند سالانه ۴۳۰۰۰۰ دلار یا بیشتر بپردازند.

شرکت استخدام کریپتو Plexus Resource Solutions Zeth Couceiro اظهارنظر مشابهی را با بلومبرگ ارائه کرد و اشاره کرد که در برخی موارد حسابرسان امنیت بلاک چین تا ۴۰۰۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند.

کوسیرو گفت که این ممیزان روی Solidity، محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده برای استقرار قراردادهای هوشمند بر روی بلاک چین‌های سازگار با اتریوم و ماشین مجازی اتریوم (EVM) تمرکز کرده‌اند.

مربوط: حسابرسی امنیتی قرارداد هوشمند چیست؟ راهنمای مبتدیان

آسیب‌پذیری‌های برتری که حسابرسان امنیتی در قراردادهای هوشمند به دنبال آن هستند عبارتند از وابستگی‌های مهر زمانی، حملات ورود مجدد، آسیب‌پذیری‌های اعداد تصادفی و خطاهای املایی.

طبق گزارش بلومبرگ، شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز تاکنون ۲۵۷ میلیون دلار به شرکت‌های ممیزی امنیت ارزهای دیجیتال در سال جاری سرمایه‌گذاری کرده‌اند که ۳۸.۹ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ به طور کلی افزایش داشته است.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا