اخبار ارز دیجیتال

کاهش ۶۵ درصدی کلاهبرداری ارزهای دیجیتال پس از خروج افراد تازه کار از بازار: Chainalysis

در حالی که سرمایه گذاران خرده ساده و کاهش قیمت دارایی ها کلاهبرداری را به تلاشی کمتر جذاب تبدیل کرده است، موج جزر و مدی از برنامه های جدید DeFi هکرها را مجبور به لیسیدن لب های آنها کرده است.

گزارش جدید جنایات کریپتو نشان می‌دهد که کاهش قیمت دارایی‌ها و خروج کاربران بی‌تجربه ارزهای دیجیتال از بازارها باعث می‌شود تا در سال ۲۰۲۲ افراد کمتری قربانی کلاهبرداری‌های رمزنگاری شوند.

طبق گزارش ۱۶ آگوست Chainalysis، کل درآمد حاصل از کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال تا کنون در سال جاری به ۱.۶ میلیارد دلار رسیده است که نشان دهنده کاهش ۶۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. به نظر می رسد که این به کاهش قیمت ارزهای دیجیتال مربوط می شود.

از ژانویه ۲۰۲۲، درآمدهای تقلب تا حد زیادی مطابق با قیمت بیت کوین کاهش یافته است. […] نه تنها درآمدهای تقلب در حال کاهش است. تعداد تجمعی حواله های فردی به کلاهبرداری تا کنون در سال ۲۰۲۲ کمترین میزان در چهار سال گذشته است. ”

اریک ژاردین، سرپرست تحقیقات جرایم سایبری از Chainalysis، نویسنده این گزارش، گفت که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در بازارهای صعودی، زمانی که فرصت‌های سرمایه‌گذاری و بازدهی بیش از حد برای قربانیان جذاب‌تر است، بیشتر در معرض کلاهبرداری قرار می‌گیرند.

منبع: Chainalysis

Jardine همچنین این فرضیه را مطرح کرد که بازارهای صعودی معمولاً دارای نسبت بیشتری از کاربران جدید و بی‌تجربه ارزهای دیجیتال هستند که بیشتر قربانی کلاهبرداری می‌شوند.

محققان می گویند که نتایج نیز ناهنجار است زیرا در سال ۲۰۲۱ کلاهبرداری های پلاس توکن و فینیکو در مقیاس نسبتاً بزرگ با کل درآمد تقلب ۳.۵ میلیارد دلاری مشاهده شد.

برعکس، بزرگترین کلاهبرداری سال ۲۰۲۲ تاکنون تنها ۲۷۳ میلیون دلار درآمد داشته است و به پلتفرم سرمایه گذاری حشیش JuicyFields.io مرتبط است.

هک و سرقت وجوه

درآمدهای تقلب در سال جاری کاهش یافت، اما هک های مبتنی بر کریپتو این روند را کاهش دادند و تا جولای ۲۰۲۲ با ۵۸.۳ درصد رشد به ۱.۹ میلیارد دلار رسید. این رقم شامل هک ۱۹۰ میلیون دلاری Nomad Bridge که از اول آگوست آغاز شد، نمی شود.

منبع: Chainalysis

Jardine گفت که این افزایش تا حد زیادی به دلیل افزایش برنامه های DeFi است که در سال ۲۰۲۱ افزایش یافت.

پروتکل‌های DeFi به طور منحصربه‌فردی در برابر هک آسیب‌پذیر هستند، زیرا کد منبع باز می‌تواند توسط مجرمان سایبری به‌طور خستگی‌ناپذیر مطالعه شود.

اما Jardine اضافه کرد که همه چیز بد نیست، زیرا زبان های برنامه نویسی قراردادهای هوشمند مانند Solidity نسبتا جدید هستند و این سوء استفاده ها “با اجازه دادن به کد ممیزی به امنیت کمک می کنند.”

در این گزارش همچنین آمده است که اکثریت این هکرها از واحدهای هک نخبه کره شمالی مانند گروه لازاروس بوده اند و حدود نیمی از رمزارزهای سرقت شده در هک ها تنها از این گروه ها بوده است.

Jardine همچنین به کاهش ۴۳ درصدی درآمد بازار تاریک نت تا کنون در سال ۲۰۲۲ اشاره کرد که عمدتاً به دلیل اجرای قانون آلمان در تعطیلی سرورهای Darknet Hydra Marketplace روسیه در ۵ آوریل است. من همچنین اشاره کردم که

بازارهای دارک نت بازارهای سیاهی در وب تاریک هستند که کالاها و خدمات غیرقانونی را می فروشند و اغلب از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت استفاده می کنند.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا