اخبار ارز دیجیتال

همبستگی بین ارزهای دیجیتال و جریان اصلی مالی به زودی می تواند خونریزی بیشتری را به همراه داشته باشد

از ابتدای سال، بازار ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی بدتر از S&P 500 و سایر شاخص های محبوب عمل کرده است.

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که بازار کریپتو در طول هشت ماه گذشته با حجم وحشتناکی از فشار خرس مواجه شده است. با این وجود، سپتامبر سال پرفراز و نشیبی برای این صنعت بود و قیمت بیت کوین (BTC) قبل از بهبودی به زیر آستانه روانی بسیار مهم 20000 دلاری رسید.

در حالی که این کاهش ها وضعیت دارایی را به عنوان طلای دیجیتال و پوششی در برابر تورم مورد تردید قرار می دهد، یک سوال کلیدی که ارزش بررسی دارد این است که بازارهای کریپتو چقدر با اقتصاد جهانی در هم تنیده هستند.

تا کنون، تورم تاریخی قیمت همه چیز را از سوخت گرفته تا مواد غذایی به بالاترین حد خود رسانده است. S&P 500، یک شاخص بازار سهام که عملکرد 500 شرکت بزرگ فهرست شده در صرافی های ایالات متحده را ردیابی می کند، نیز نسبت به سال گذشته (YTD) کاهش یافته است، اما از بازار ارزهای دیجیتال بهتر است. حاشیه های مناسب نیز.

Charmin Ho، رئیس بینش ارزهای دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال Bybit به کوین تلگراف گفت که صنعت کریپتو مانند سایر بازارها در حال حاضر تحت نوسانات ناشی از عوامل کلان اقتصادی قرار دارد.

اغراق نیست اگر بگوییم که وضعیت مالی جهانی بر قیمت بیت کوین فشار وارد می کند. با ادامه فشار نقدینگی ناشی از انقباض کمی و عدم اطمینان، سرمایه گذاران تمایل دارند از دارایی های پرخطر دور بمانند. بازار ارزهای دیجیتال.»

در رابطه با رالی اخیر بالای 20000 دلار، هو این سوال را مطرح کرد که آیا این یک روند معکوس است (پس از تلاقی اخیر نشانگرهای زنجیره ای نشان دهنده تشکیل پایین) یا حرکتی موقت برای از بین بردن اهرم مازاد. او اشاره کرد که هنوز خیلی زود است. قضاوت کنید که آیا این یک تلاش است یا نه.با نگاهی به داده های گذشته، دوره رکود طولانی مدت فعلی بیت کوین نشان می دهد که پایین ترین قیمت قابل اعتماد شکل گرفته است. او معتقد است که می تواند بیشتر باشد و این می تواند راه را برای روند صعودی بعدی هموار کند. .

آیا ارزهای دیجیتال و اقتصاد جهانی اکنون جدایی ناپذیر هستند؟

Ajay Dhingra، رئیس بخش تحقیقات و تجزیه و تحلیل ارز دیجیتال Unizen به کوین تلگراف گفت که افزایش تورم به طور چشمگیری ریسک پذیری سرمایه گذاران را برای ارزهای دیجیتال کاهش داده است و بیت کوین را به یک پناهگاه امن تبدیل کرده است. قول او در برابر تورم این تا حد زیادی به دلیل همبستگی بالای آن با بازار سهام و نوسانات ناخوشایند نوسان است.

او گفت که در حالی که آینده فناوری بلاک چین مانند همیشه امیدوارکننده است، اما درد کوتاه مدت برای سرمایه گذاران بیشتر است زیرا بازار ارزهای دیجیتال به اقتصاد گسترده تر متصل می شود. دینگلا با اشاره به اینکه احساسات مصرف کننده همیشه بازار را هدایت کرده است، افزود:

در حال حاضر، جهان با بحران بزرگی به دلیل جنگ در اوکراین، افزایش قیمت‌ها و فعالیت‌های اقتصادی ضعیف که صنعت خرده‌فروشی را درگیر کرده است، با بحران بزرگی مواجه است.

به نظر هو، همبستگی های موجود ممکن است ادامه داشته باشد. با این حال، پیش بینی میزان رکود اخیر دشوار است زیرا تأثیر غیرقابل تصوری بر سرمایه گذاران و معامله گران در سراسر جهان داشته است.

به همین ترتیب، وی خاطرنشان کرد که شرایط عمومی اقتصاد کلان نیز ضربه بی‌سابقه‌ای به احساسات بازار برای سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر و بدون ریسک وارد کرده است، که نشان می‌دهد در صورت بدتر شدن بیشتر اقتصاد، سرمایه‌گذاران مجبور خواهند شد که به تعدیل دارایی‌ها ادامه دهند. مانند کریپتو، به سمت محصولات فیات محور مانند اوراق قرضه دولتی حرکت خواهد کرد. او افزود:

اخیر: چگونه پذیرش غیرمتمرکز اینترنت می تواند مالکیت دیجیتال را بهبود بخشد

“من فکر می کنم که پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال قطعاً پیوند بین مالی سنتی و اقتصاد ارزهای دیجیتال را نشان می دهد. ما استقلال خود را حفظ می کنیم.”

فردریک فرناندز، یکی از بنیانگذاران DEXTools، یک پلتفرم تجمیع داده های بلاک چین، گفت که علیرغم اینکه شرایط اقتصادی در بازارهای مختلف تأثیر زیادی بر بیت کوین دارد، وقتی آشفتگی سرانجام فروکش کرد، مردم گفتند: اگرچه نه تنها بخش مالی سنتی مزایای آن را اینگونه می بیند. بهشتی از ارزهای رمزنگاری شده است، اما بازار کلی می تواند در یک روند صعودی ثابت باشد. او اضافه کرد:

در حال حاضر، شرکت‌های بزرگ نیز به ارزهای رمزنگاری شده و ایجاد سبد سهام خود برای آینده علاقه مند هستند. آنها از این بازار برای ایجاد استراتژی‌های بهتر برای سرمایه‌های خود و مشتریان خود استفاده می‌کنند، اما مشاهده نتایج پس از سررسید زمان می‌برد.»

بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر چگونه است؟

علیرغم افزایش بیت کوین در روزهای اخیر، بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بعید است که بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی بتوانند به این زودی ها شتاب لازم برای مقابله با این کسل کننده را به دست آورند. من فکر می کنم بسیار پایین است. آینده نزدیک.

به عنوان مثال، آکیل قریشی، مدیر ارشد بازاریابی پروتکل هابل، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi)، به کوین تلگراف گفت: این تئوری مدت ها قبل از ورود بازیکنانی مانند جی پی مورگان به صحنه شکل گرفته بود، اما تا این لحظه به نظر نمی رسد خبرهای خوبی وجود داشته باشد. ”

بیت کوین به سیاست فدرال رزرو گره خورده است.

او گفت که بیت کوین مدت‌هاست که به عنوان یک دارایی ضد تورم معرفی می‌شود و این داستان بسته به زمانی که توکن را خریداری کرده‌اید همچنان صادق است، اما در حال حاضر، به خصوص که بازار کار همچنان در حال ضعیف شدن است، بنابراین قیمت‌ها در حال کاهش است.

با این حال، قریشی گفت که قیمت تمام ارزهای دیجیتال به اندازه بیت کوین با اقتصاد جهانی مرتبط نیست. او بر این باور است که اتر (ETH) پیش از ادغام طولانی مدت آن در مدل اجماع اثبات سهام، که قرار است هفته آینده انجام شود، شروع به دور شدن از BTC کرده است و افزود: .

این می تواند به اصطلاح «تغییر» را به تصویر بکشد، زمانی که رشد ETH شروع به پیشی گرفتن از رشد بیت کوین کند. در همین حال، معامله‌گران فعال در حال یافتن فرصت‌های خوبی بین آلت‌کوین‌ها و ارزهای دیجیتال کوچک‌تر بر روی تعداد زیادی بلاک چین و شبکه‌های غیرمتمرکز هستند. ”

در نهایت، اشاره کردیم که بازار استیبل کوین بدون توجه به افزایش نرخ بهره، به طرز باورنکردنی قوی باقی می ماند. این به این دلیل است که هنوز نمی‌توان بانک‌هایی را پیدا کرد که بتوانند نرخ سود نقدی بالاتر از تورم عمومی ارائه دهند. در امور مالی غیرمتمرکز، این امر با استیبل کوین‌های با پشتوانه دلار امکان‌پذیر است. بنابراین فرصت‌های بی‌پایانی در کریپتو برای کسانی که می‌خواهند کاوش کنند، وجود دارد.

آیا تغییر روند بیت کوین امکان پذیر است؟

برخی تحلیلگران می گویند کاهش اخیر قیمت ارزهای دیجیتال به دلیل افزایش تورم نبوده، بلکه افزایش نرخ بهره برای پاکسازی نقدینگی مازاد در بازار، مهار تورم و تقویت دلار آمریکا بوده است. این به دلیل افزایش قیمت ها است. علاوه بر این، نرخ بهره بالاتر منجر به بازدهی بالاتر اوراق قرضه دولتی و سرمایه گذاری بیشتر خریداران خارجی اوراق قرضه خواهد شد. بنابراین، تغییر روند در آینده نزدیک ممکن است دشوار باشد، اگر غیرممکن نباشد.

با این حال، در طول دهه گذشته، بیت کوین به طور قابل توجهی عملکرد بهتری از اکثر سهام داشته است و توسط بسیاری از نهادها در امور مالی سنتی به عنوان جریان اصلی پذیرفته شده است. غول سرمایه گذاری بلک راک اخیراً شروع به ریختن پول مشتری به دارایی های دیجیتالی کرده است که نشان می دهد آینده ارزهای رمزپایه ممکن است افزایش یابد. همچنین شایان ذکر است که آخرین باری که بیت کوین به زیر 10000 دلار سقوط کرد، به بالاترین حد خود یعنی 69000 دلار رسید.

در نهایت، برخی از کارشناسان بر این باورند که بیت کوین ممکن است به زودی به از دست دادن همبستگی قوی خود با بازار سهام ادامه دهد، زیرا افرادی که در S&P 500 در 14 روز گذشته فروش کرده اند، ارزش بیت کوین نزدیک به 10 درصد است. نکته دیگری که به نظر می رسد به نفع بیت کوین است این است که ارزهای فیات اصلی مانند یورو، پوند انگلیس و ین ژاپن در مقایسه با دلار آمریکا در پایین ترین سطح خود قرار دارند.

اخیر: چگونه GameFi به رشد ارزهای دیجیتال و NFT کمک می کند

در همین راستا، بن کاسلین، معاون بازاریابی و ارتباطات جهانی در صرافی ارزهای دیجیتال AAX، به فوربس گفت که در حال حاضر رابطه بسیار قوی بین عملکرد قیمت دلار آمریکا و عملکرد قیمت بیت کوین وجود دارد، یعنی کاهش ارزش دلار. در سه ماهه دوم 2022 می تواند رشد بیت کوین را در کوتاه مدت تحریک کند.

بنابراین، در حالی که ما به سوی آینده‌ای که ناشی از عدم اطمینان مالی است، اوضاع در بازارهای کریپتو چگونه پیش می‌رود، به‌ویژه که به نظر می‌رسد به زودی از مرزهای مالی سنتی مهلتی وجود نخواهد داشت. جالب است که ببینیم آیا چنین می‌شود یا خیر.

نویسنده: Shiraz Jagati

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا