اخبار ارز دیجیتال

مدیران BIS می گویند سازگاری، باز بودن ارزهای دیجیتال کلید یک سیستم پولی ایده آل است.

برخی از بزرگترین ایراداتی که امروزه مانع پذیرش جریان اصلی ارزهای دیجیتال می شود، همانطور که توسط مدیران BIS اشاره شده است، ازدحام تنگناها و اتکای DeFi به دارایی های بی ثبات است.

دولت‌های سراسر جهان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را راهی برای بهبود اکوسیستم فیات موجود می‌دانند. یک نشریه صندوق بین‌المللی پول (IMF) نشان می‌دهد که مهارت‌های فناوری ارزهای دیجیتال، که زیربنای اعتماد اساسی بانک‌های مرکزی است، کلید دستیابی به یک اکوسیستم مالی موفق است.

آگوستین کارستنز، معاون مدیر صندوق بین‌المللی پول و جان فراست و هیون سونگ شین، مدیران BIS می‌خوانند: «فناوری دیجیتال آینده‌ای روشن را برای سیستم پولی نوید می‌دهد».

یک مطالعه BIS در ژوئن نشان داد که ارزهای دیجیتال در رسیدن به اهداف سطح بالا برای سیستم‌های پولی آینده بهتر از اکوسیستم فیات عمل می‌کنند.

برخی از مهم‌ترین نقص‌هایی که امروزه مانع پذیرش رایج ارزهای دیجیتال می‌شود، همانطور که توسط مدیران BIS اشاره شده است، ازدحام تنگناهای مالی غیرمتمرکز (DeFi) و اتکا به دارایی‌های بی‌ثبات است.

در این پست تاکید شده است که CBDCهای عمده فروشی و خرده فروشی ممکن است قابلیت هایی را از اکوسیستم ارزهای دیجیتال به ارث ببرند که به نفع کاربران نهایی است.

بخش خصوصی با پذیرش هسته اعتمادی که پول بانک مرکزی فراهم می‌کند، می‌تواند بهترین فناوری‌های جدید را برای تقویت یک اکوسیستم مالی غنی و متنوع بپذیرد.

علاوه بر این، بانک‌های مرکزی را تشویق می‌کند تا از نوآوری‌هایی مانند توکن‌سازی استفاده کنند تا امکان خرید با استفاده از چندین ارز فیات را فراهم کنند. این امر مزایای بیشتری را برای بازرگانان و مشتریان به همراه دارد.

مربوط: هند با صندوق بین المللی پول در مورد مقاله گفتگوهای رمزنگاری همکاری می کند

پیش‌بینی بدبینانه صندوق بین‌المللی پول درباره کاهش رشد اقتصاد جهانی، نگرانی‌ها را در مورد رکود آتی در بازار ارزهای دیجیتال افزایش داده است. کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود که بازار بیت کوین (BTC) احتمالاً پس از رفع ابهام در مورد وضعیت فعلی اقتصاد و تنش های ژئوپلیتیکی بهبود می یابد.

اما صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که انحلال‌ها، ورشکستگی‌ها و زیان‌های شرکت‌های بزرگی مانند سلسیوس، تری ارو کپیتال و وویجر دیجیتال هلدینگ تنها تأثیر جزئی بر سیستم مالی سنتی داشته است.

نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا