🚨 اخبار ارز دیجیتال

مبتدیان رمزنگاری: چه چیزی در مورد ارزهای دیجیتال به یک دوست تازه کار بگوییم

بیایید به برخی از سوالات دوستان، خانواده و آشنایان شما در مورد ارزهای دیجیتال و پاسخ های مناسب نگاهی بیندازیم.

علاقه به ارزهای رمزپایه از زمان بازار صعودی ۲۰۱۷ در حال افزایش بوده است و از سال ۲۰۲۱، زمانی که رونق توکن غیرقابل تعویض (NFT) و بیت کوین (BTC) به بالاترین حد خود رسید، به افزایش خود ادامه داد.

بنابراین، یک سرمایه گذار ارز دیجیتال چه چیزی می تواند به خانواده و دوستانی که به ارزهای رمزنگاری شده علاقه مند هستند بگوید؟

رمزارز چیست؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که ممکن است از یک سرمایه گذار کریپتو پرسیده شود این است که در وهله اول ارز دیجیتال چیست. کریپتوکارنسی یک ارز دیجیتال است که برای استفاده به عنوان وسیله مبادله طراحی شده است. این مبادله به صورت پرداخت های همتا به همتا (P2P) و خرید خرده فروشی انجام می شود.

لوکاز لی، مدیر عامل پلتفرم متاورس مبتنی بر موبایل Affyn، به کوین تلگراف گفت: از رمزنگاری برای ایمن سازی و تأیید تراکنش ها استفاده می کند و ایجاد تراکنش های جعلی و پول جعلی را دشوار می کند. ”

لی ادامه داد: “علاوه بر این، ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند و از فناوری دفتر کل توزیع شده استفاده می کنند، به این معنی که توسط بانک مرکزی یا دولت کنترل نمی شوند.”

ارزهای دیجیتال در بلاک چین وجود دارند. بلاک چین یک دفتر کل عمومی است که هر تراکنش انجام شده را ثبت می کند و به هر کسی اجازه می دهد ببیند پول در شبکه چگونه حرکت می کند. هر کسی می تواند ببیند چقدر پول دارید و چگونه از آن استفاده می کنید. کاربران برای ارسال و دریافت ارزهای رمزنگاری شده به کیف پول نیاز دارند و این کیف پول ها از شناسه های الفبای عددی برای اضافه کردن یک لایه اضافی ناشناس به کاربران استفاده می کنند.

ارزهای دیجیتال چه هدفی را دنبال می کنند؟

هدف اصلی رمزارزها این است که به هر کسی اجازه داده شود تا از طریق یک شبکه غیرمتمرکز P2P پول ارسال و دریافت کند. به عنوان یک معادل دیجیتالی پول نقد عمل می کند. به عنوان مثال، زمانی که کاربر به صورت نقدی پرداخت می کند، پرداخت مستقیماً به شخص دیگری بدون مراجعه به واسطه ای مانند بانک یا پردازشگر پرداخت انجام می شود.

ارزهای رمزنگاری شده این کار را در سطح دیجیتال انجام می دهند و به هر کسی اجازه می دهند که مستقیماً به شخص، نهاد یا سازمان دیگری پول منتقل کند و در عین حال کنترل بر وجوه خود را حفظ کند. لی با این دیدگاه موافق است و می‌گوید: «ارزهای رمزنگاری می‌توانند به‌عنوان وسیله مبادله یا پرداخت برای خدمات خاص بدون واسطه یا کنترل متمرکز مورد استفاده قرار گیرند. این امر به تعداد زیادی از کاربران بدون بانک و بدون بانک امکان دسترسی به خدمات مالی را می‌دهد.»

ارزهای رمزنگاری شده همچنین به عنوان ابزار سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می گیرند و به کاربران اجازه می دهند به دلیل عرضه محدود، نوسانات بالا و سطح بالای حدس و گمان، بازده بالایی کسب کنند.

لی گفت: “ارزهای رمزنگاری شده روز به روز به گزینه های سرمایه گذاری جذاب تر تبدیل می شوند.”

اگر ارزهای رمزنگاری شده توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی شوند، چگونه ارزش دارند؟

اکثر ارزهای رمزنگاری شده توسط دارایی های سنتی پشتیبانی نمی شوند، به استثنای استیبل کوین هایی مانند USD Coin (USDC) و Tether (USDT). برخی ممکن است تعجب کنند که چرا ارزهای دیجیتال بدون هیچ پشتوانه ای ارزشمند هستند.

اولاً، بخش عمده ای از ارزش از سودمندی ارزهای رمزنگاری شده ناشی می شود. هر چه برای یک کار خاص به ارز دیجیتال بیشتری نیاز داشته باشید، تقاضا برای آن ارز دیجیتال بیشتر می شود. به عنوان مثال می توان به استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ذخیره ارزش یا استفاده از پروتکل های خاص در صنایع فرعی مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و NFT ها اشاره کرد.

اخیراً: ارمنستان قصد دارد خود را به عنوان یک مرکز استخراج بیت کوین معرفی کند

ایگور میخارف، شریک و رئیس بخش فناوری نوظهور در EY و رئیس استقلال غیرمتمرکز در Blueshift، یک صرافی غیرمتمرکز، به کوین تلگراف گفت: کمبود، وسیله مبادله/حساب، و ذخیره ارزش. پیشرفت در تکنولوژی زیربنایی، قانون و نگرش عمومی مردم نسبت به آن این امکان را فراهم می کند. ”

همچنین توجه داشته باشید که ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، یورو و پوند استرلینگ توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی شوند (از این رو اصطلاح “ارز فیات” نامیده می شود). میخارف در این مورد گفت: “دلار آمریکا توسط دارایی واقعی مانند طلا پشتیبانی نمی شود، بلکه تنها با اعتماد مردم به ایالات متحده به عنوان یک ناشر پشتیبانی می شود. چرا کسی نمی خواهد ارزهای صادر شده توسط نمایندگی های دیگر را حمایت کند، مالک یا مبادله کند. این پایه و اساس اقتصاد غیرمتمرکز جدید است.

لی در مورد ارزش ارزهای دیجیتال گفت: «ارزهای رمزپایه توسط هیچ چیز پشتیبانی نمی‌شوند، اما ذاتاً ارزشمند هستند زیرا مردم معتقدند ارزش دارند. این ارزها قیمت ارزهای دیجیتال را تعیین می‌کند.»

سفته بازی و سرمایه گذاری نیز بر ارزش ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. اگر سرمایه‌گذار معتقد باشد که ارزش یک سکه در طول زمان افزایش می‌یابد، سرمایه‌گذار به امید کسب سود در آینده، آن سکه را خریداری کرده و نگه می‌دارد.

“هرچه افراد بیشتری بخواهند یک ارز دیجیتال بخرند، قیمت آن بالاتر می رود. هرچه افراد بیشتری بخواهند یک ارز دیجیتال بفروشند، قیمت پایین تر است. ثابت شده است، بنابراین بسیاری از مردم معتقدند که طول عمر بالایی دارد و بنابراین در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند.”

آیا ارزهای دیجیتال می توانند جایگزین پول واقعی شوند؟

به طور کلی، نه. زیرا ارزهای رمزنگاری شده غیرقانونی هستند و خدمات، محصولات و کالاهای زیادی وجود دارند که همیشه به پول نقد سنتی نیاز دارند. با این حال، دولت ها در حال بررسی ایجاد توکن های دیجیتالی خود هستند که به عنوان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) شناخته می شوند و استفاده از ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز را گسترش می دهند.

“شما نمی توانید وارد یک استارباکس در آمریکا شوید و به فرانک یا پوند سوئیس پرداخت کنید. اما این هر دو پول واقعی هستند. زمینه اهمیت دارد.” یکی از بنیانگذاران کالج Invisible (جامعه یادگیری وب ۳) همانطور که یکی از راکول شاه به Cointelegraph گفت:

به همین ترتیب، ارزهای رمزپایه اصلی، ارزهای بومی کشورهای دیجیتال خودشان هستند. آنها با مرزهای بلاک چین خود مرتبط هستند. وقتی صحبت از استفاده از ارزهای دیجیتال به جای ارزهای سنتی حتی خارج از مرزها می شود، عالی است.

لی همچنین معتقد است که پاسخ به این سوال متنی است. پاسخ به این سوال یک بله یا خیر ساده نیست. این به کشور و سیستم اقتصادی مربوطه بستگی دارد. ارزهای رمزنگاری شده به یک روش زندگی برای بسیاری از مردم تبدیل شده است.

او افزود: “در مقایسه با ارزهای سنتی، ارزهای رمزنگاری شده بسیار جدید هستند و تاثیر اجتماعی بیشتر آنها هنوز آزمایش نشده است. ما در حال بررسی ایده‌هایی برای آن هستیم.”

برخی از کارشناسان معتقدند که اصول زیربنایی پشت ارزهای رمزنگاری شده در واقع عملکرد بهتری نسبت به ارزهای سنتی در مورد پذیرش دارند.

اخیراً: کریپتو وینتر درس های سختی درباره سرپرستی و کنترل می آموزد

میخارف ادامه داد: «به‌طور شگفت‌انگیزی، ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت دموکراتیک و شفافی که مردم ذاتاً به آن تمایل دارند، قبلاً از ارزهای اصلی خود بهتر عمل می‌کنند.

ما در حال حاضر می‌توانیم این وضعیت نامرتب[برای موسسات مالی سنتی]را امروز ببینیم. نه، اما راه برگشتی وجود ندارد: هنگامی که فناوری به اندازه کافی بالغ شد (و می‌توان استدلال کرد که قبلاً اتفاق افتاده است)، پذیرش انفجاری در یک شرکت بزرگ آغاز خواهد شد. رویداد ژئوپلیتیکی. فقط باید.»

آیا ارزهای دیجیتال قابل هک هستند؟

خود بلاک چین تا حد زیادی در برابر حملات سایبری مصون است. لی در این رابطه گفت:

بلاک چین ها بر اساس طراحی، غیرمتمرکز هستند و به مکانیسم های امنیتی مختلفی متکی هستند که هک کردن آنها را تقریبا غیرممکن می کند. متغیرهای خارجی را می توان هک کرد.

بنابراین، بهترین راه برای کاربران برای ایمن نگه داشتن وجوه خود این است که آنها را در یک کیف پول مدیریت نشده نگهداری کنند، کیف پولی که کاربران می توانند کلید خصوصی و هسته کیف پول خود را داشته باشند. به این ترتیب، یک مهاجم برای دسترسی به وجوه خود باید کلید خصوصی و بذر کیف پول را بداند. وقتی صحبت از پلتفرم‌ها به میان می‌آید، هکرها معمولاً به حملات فیشینگ متوسل می‌شوند تا کاربران را فریب دهند تا اطلاعاتی مانند رمز عبور و اعتبار ورود به سیستم را ارائه دهند و به هکرها اجازه دسترسی به وجوه آنها را بدهند.

چه چیزی باعث افزایش قیمت ارزهای دیجیتال می شود؟

سفته بازی و عرضه و تقاضا برخی از عوامل اصلی افزایش قیمت ارزهای دیجیتال هستند. اکثر ارزهای رمزپایه عرضه محدودی دارند و زمانی که تقاضای زیادی برای سکه وجود دارد (به دلیل حدس و گمان ابزار)، قیمت معمولاً بر همین اساس افزایش می یابد.

لی همچنین عرضه و تقاضا را دلیل اصلی افزایش قیمت ارزهای دیجیتال می‌داند و می‌گوید: «قیمت همه دارایی‌ها، از جمله ارزهای دیجیتال، بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. بیش از حد عرضه باعث افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها می‌شود. در برخی مواقع، عوامل کلان اقتصادی و ژئوپلیتیکی نیز بر آن تأثیر می‌گذارند. قیمت کریپتو.”

نویسنده: Anthony Clarke

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا