اخبار ارز دیجیتال

قبل از اینکه دولت ها سرکوب کنند، ارزهای دیجیتال باید خودتنظیم شوند

از استانداردهای حریم خصوصی گرفته تا حمایت از مصرف کننده، صنعت ارزهای دیجیتال باید قبل از سرکوب دولت ها، خود را بهتر تنظیم کند.

خود تنظیمی برای مدیریت چشم انداز به سرعت در حال تغییر صنعت ارزهای دیجیتال به منظور حفظ ماهیت مستقل و غیرمتمرکز آن ضروری است.

ماه‌ها پس از فروپاشی اکوسیستم Terra که ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به زیر ۱ تریلیون دلار رساند، این صنعت در حال آغاز فرآیند طولانی بازسازی نه تنها اعتماد به خرده‌فروشان، بلکه به خود است. وضعیت فعلی بازار تا حدی به دلیل ضعف ساختاری در قراردادهای هوشمند، مدل‌ها و فرآیندهای حاکمیتی است. این را تعداد هک‌ها و سوء استفاده‌هایی که در سال جاری رخ داده و همچنین افزایش پروژه‌های معیوب که توسط عملیات مشکوک مدیریت می‌شوند، مشهود است.

اجرای دقیق‌تر استانداردهای خودتنظیمی برای این صنعت برای ایجاد یک اکوسیستم مالی جایگزین پایدار و مبتکر مورد نیاز است. از سوی دیگر، اگر صنعت همچنان به نادیده گرفتن این موضوع ادامه دهد، شکی نیست که رگولاتورهای خارجی مجبور به مداخله فعال و متمرکز کردن سیستم‌های جدید برای رعایت قوانین سنتی خواهند بود.

خود تنظیمی می تواند مرحله بعدی کریپتو را تسریع کند

خود تنظیمی در جابجایی های مختلف با موفقیت در بسیاری از صنایع تحت نظارت دولت اجرا شده است که منجر به مقررات خارجی ملایم تر شده است.

صنعت تبلیغات نمونه بارز اجرای استانداردهای خود برای محافظت از حریم خصوصی داده های کاربر است. همانطور که صنعت اینترنت در دهه ۲۰۰۰ رشد کرد، نگرانی هایی در مورد استفاده از داده های کاربران توسط اشخاص ثالث بدون رضایت آنها آغاز شد. کمیسیون تجارت فدرال، یک آژانس دولتی ایالات متحده، دستورالعمل‌های حفظ حریم خصوصی آنلاین را برای جمع‌آوری و استفاده از داده‌های کاربران برای تبلیغات رفتاری آنلاین پیشنهاد کرده است. در پاسخ، نمایندگان صنعت تبلیغات برنامه های خود تنظیمی را بر اساس توصیه های FTC توسعه داده اند. این برنامه شامل یک “انتخاب تبلیغاتی” بود که به کاربران کنترل و استقلال بیشتری بر روی داده های خود می داد، با گزینه ای برای انصراف از هدف گذاری شخصی.

مربوط: تنظیم کننده های فدرال آماده صدور حکم در مورد اتریوم هستند

در نتیجه تلاش‌های تهاجمی مستمر صنعت تبلیغات، آنها توانسته‌اند از مقررات خارجی بالا اجتناب کنند و در عوض تحت نظارت FTC فعالیت کنند. این رابطه بین دولت و صنعت نشان می دهد که می توان نوآوری را در عین حمایت از نیازهای مصرف کننده تقویت کرد.

خود تنظیمی بدون مشارکت گسترده صنعت بی فایده است

برای اینکه صنعت کریپتو خودتنظیمی را جدی بگیرد، نیاز به مشارکت کل صنعت دارد. مقاله ای که در American Political Science Review منتشر شده است بالا مشارکت در خودتنظیمی به طور قابل توجهی مداخله نیروهای نظارتی را کاهش می دهد. در آن زمان، تندروها بر ۶۸ درصد موارد تسلط داشتند. عدد خود کنترلی. در مواردی که مشارکت بالا در تعداد شرکت‌های خودتنظیمی با شیوه‌های خودتنظیمی گسترده وجود داشت، قدرت حمایت از مقررات به ۴ درصد کاهش یافت.

خود تنظیمی خوب از کاربران محافظت می کند و در عین حال ارزش مالی غیرمتمرکز، از جمله عدم مجوز را حفظ می کند.

یکی از زمینه هایی که در آن خودتنظیمی ضروری است، حریم خصوصی DeFi است. هر فردی نه تنها در مورد پول خود، بلکه در مورد اطلاعات خود نیز حق حفظ حریم خصوصی دارد. با این حال، سیستم های مالی خصوصی شناخته شده است که توسط بازیگران مخرب استفاده می شود که منجر به اقداماتی مانند تحریم علیه تورنادو کش می شود.

نمونه ای از راه حل حفظ حریم خصوصی خودتنظیمی، انتخاب در لیست سفید در سیستم های DeFi خصوصی است. کاربران می توانند هنگام واریز و معامله در Private DeFi، یکی از بسیاری از خدمات لیست سفید ممکن را انتخاب کنند. این مورد شخصاً قابل شناسایی نیست، اما نشان می‌دهد که وجوه قبلاً هنگام انتقال وجه به یک صرافی متمرکز یا فروش دارایی بعداً در لیست سفید قرار گرفته است. اما به این معنی است که می‌توانید بررسی کنید. منبع وجوه مجرمانه نبود. این ارائه‌دهنده لیست سفید می‌تواند یک صرافی متمرکز، یک آژانس دولتی یا یک شخص ثالث مستقل باشد که الزامات KYC را برآورده می‌کند.

در صورت تمایل کاربران می توانند انتخاب کنند که در لیست سفید قرار نگیرند یا در لیست کمتر مورد اعتماد قرار نگیرند. با این حال، این امر اثبات منشأ وجوه یا بازگشت به سیستم مالی سنتی را دشوار می کند.

مربوط: بایدن ۸۷۰۰۰ کارمند جدید IRS را استخدام می کند.

صنعت کریپتو با هر چرخه به طور قابل توجهی به بلوغ رسیده است و انعطاف پذیری و خوش بینی تکاملی خود را ثابت کرده است. این صنعت در حال همکاری برای بهبود حریم خصوصی با اثبات دانش صفر، ایجاد گزینه‌های ارزان‌تر و سریع‌تر برای کاربران از طریق راه‌حل‌های لایه ۲ و بلاک چین‌های جایگزین لایه ۱، و جلوگیری از قربانیان هک‌ها و پروژه‌های شکست‌خورده است.

برای اینکه صنعت بتواند به پیشبرد نقشه راه توسعه خود بدون مقررات بیش از حد ادامه دهد، نیاز به کسب استقلال دارد. همانطور که با تحریم تورنادو کش و ممنوعیت دو ساله پیشنهادی برای استیبل کوین‌های الگوریتمی مشاهده می‌شود، با مداخله بیشتر دولت‌ها، موج ممکن است شروع به تغییر کند. هماهنگی خودتنظیمی می‌تواند دشوار باشد، اما تصویر بزرگ این است که دوباره اعتماد به نهادهای حاکم را تأیید کنیم که صنعت در حال برداشتن گام‌های پیشگیرانه برای رفع آسیب‌پذیری‌های خود است. این امکان همکاری با تنظیم‌کننده‌ها را برای حفظ هویت رمزنگاری که بسیاری را به خود جلب کرده است، باز کرده است: استقلال مالی و فراگیری.

مسلماً، این شیوه‌ها ممکن است شبیه به شیوه‌های Web2 در پیاده‌سازی برخی ویژگی‌های متمرکز به نظر برسد. با این حال، استفاده از این استانداردها توسط کسانی که در اخلاق صنعت سرمایه گذاری کرده اند می تواند پوشش نقره ای مورد نیاز باشد.

خود تنظیمی یک رویکرد کلیدی برای مدیریت چشم انداز در حال تحول صنعت کریپتو خواهد بود. طیف نوآوری‌های ممکن و برعکس، شیوه‌های مقررات دولتی در روشی که صنعت به طور فعال خود را تنظیم می‌کند منعکس می‌شود. تغییرات اساسی واقعی و خود تنظیمی برای آغاز دوره جدیدی از رشد پایدار مورد نیاز است که توسط افرادی شکل گرفته است که واقعاً درک می کنند صنعت کریپتو چه می خواهد و به کجا می رود. باید اولویت داشته باشند.

ویل هاربورن یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Rhino.fi، دروازه واحد Web3 به دنیای چند زنجیره ای و بدون گاز. ویل که از پیشگامان اولیه اکوسیستم اتریوم بود، در سال ۲۰۱۷ به Bitfinex پیوست تا انکوباسیون آن را رهبری کند و با راه اندازی Ethfinex Trustless به صورت تمام وقت وارد ارزهای دیجیتال شد. Ethfinex در سال ۲۰۱۹ به DeversiFi تبدیل شد و در سال ۲۰۲۲ به Rhino.fi تغییر نام داد. ویل قبل از سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال، مشاور فناوری مشاوران کمبریج و آی بی ام بود.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Will Harborne

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا