اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی فیلیپین می‌گوید ارزهای دیجیتال به یک «محیط توانمندساز» نیاز دارند

بانک مرکزی فیلیپین بر این باور است که ارزهای دیجیتال پتانسیل بهبود پرداخت‌های داخلی و فرامرزی را دارند، اما همچنان نسبت به ارزهای دیجیتال به عنوان ارز قانونی منفی است.

با رشد پذیرش ارزهای دیجیتال در فیلیپین، بانک مرکزی این کشور به دنبال اقداماتی برای محافظت بهتر از سرمایه گذاران با افزایش آگاهی از ارزهای دیجیتال محلی است.

نمایندگان BSP در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفتند که بانک مرکزی فیلیپین، Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP)، می خواهد آموزش ارزهای دیجیتال را ترویج کند زیرا مقامات مزایای بسیاری مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاک چین را می شناسند.

BSP گفت: “BSP از توانایی خود در بهبود ارائه خدمات مالی، به ویژه خدمات پرداخت و حواله، بهره مند خواهد شد، زیرا دارایی های مجازی پتانسیل انتقال سریعتر و اقتصادی تر وجوه را در محیط داخلی و بین المللی دارند. من تمرکز دارم. ،” او گفت.

طبق BSP، پذیرش ارزهای دیجیتال در فیلیپین در سال‌های اخیر به دلیل همه‌گیری COVID-19 افزایش یافته است. به این ترتیب، حجم معاملات بیت کوین (BTC) در فیلیپین در ژوئیه ۲۰۲۱ در برخی از صرافی های ارز دیجیتال همتا به همتا به رکورد بالایی رسید.

سخنگوی BSP گفت: «در طول همه‌گیری، ما مشتریانی را مشاهده کرده‌ایم که مایل به کاوش در عرصه مجازی هستند، به‌ویژه پلتفرم‌های آنلاینی که قول می‌دهند فرصت‌ها و برنامه‌های درآمدزایی را برای بازی و کسب درآمد فراهم کنند.

در پاسخ به پذیرش رو به رشد، بانک مرکزی فیلیپین در حال حاضر برنامه‌ای برای اعمال محدودیت‌های قابل توجهی بر روی سرمایه‌گذاری یا تجارت ارزهای دیجیتال ندارد. نمایندگان بانک مرکزی گفتند، در عوض، BSP با هدف اجرای یک رویکرد نظارتی با هدف ارائه یک “محیط توانمند” از طریق “تنظیمات متناسب مبتنی بر ریسک” است.

“BSP به تقویت و گسترش کمپین های آگاهی مصرف کننده مالی که به طور خاص برای آموزش ذینفعان مرتبط در مورد دارایی های مجازی در مورد مزایا و خطرات مربوطه طراحی شده است، ادامه خواهد داد.”

علیرغم اینکه BSP قصد دارد «محیط فعالسازی» برای ارزهای دیجیتال باشد، موضع بسیار منفی در استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت دارد. این بانک گفت: «دارایی‌های رمزنگاری، به‌ویژه ارزهای رمزنگاری شده، ارزش خود را از اجماع جمعی از کاربران می‌گیرند و ذاتاً برای عمل به عنوان ارزهای ثابت طراحی نشده‌اند.

بر اساس BSP، ارزهای دیجیتال به دلیل خطراتی مانند نوسانات بالا و پتانسیل بالا برای استفاده غیرقانونی یا سرقت به دلیل افزایش ناشناس بودن و “ضعیف شدن پروتکل های امنیتی هویت سایبری و دیجیتالی” نمی توانند به عنوان وسیله پرداخت عمل کنند. خیر. بانک به برگشت ناپذیری تراکنش های ارزهای دیجیتال اشاره کرد. این بدان معناست که هیچ مقام مرکزی نمی تواند تراکنش های بیت کوین را لغو کند یا چنین وجوهی را بازگرداند.

BSP همچنین خاطرنشان کرد که تنظیم‌کننده‌ها ارزهای دیجیتال را به جای ارز، دارایی‌های مجازی می‌دانند. BSP خاطرنشان می کند: «دارایی های رمزنگاری شده کاربران را در معرض خطر نوسان قیمت و از دست دادن قرار می دهند، زیرا قیمت اکثر دارایی های رمزنگاری شده توسط سفته بازی تعیین می شود. برای رفع این مشکل، بانک مرکزی دستورالعمل هایی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی به عنوان بخشی از بخشنامه ۱۱۰۸ در ژانویه ۲۰۲۱ صادر کرده است.

مربوط: فیلیپین برنامه های صدور مجوز برای ارائه دهندگان دارایی های مجازی را به حالت تعلیق درآورد

BSP فرصت های بزرگی برای استفاده از فناوری بلاک چین برای افزایش امنیت و کارایی خدمات مالی در فیلیپین می بیند. بانک مرکزی در حال حاضر در حال بررسی انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

BSP قصد دارد پروژه CBDCPh را پیاده سازی کند، یک پروژه آزمایشی برای فعال کردن انتقال بین سازمانی با استفاده از پلت فرم عمده فروشی CBDC. به گفته این بانک، در کوتاه مدت، CBDC خرده فروشی برای کشور اهمیت کمتری خواهد داشت.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا