🚨 اخبار ارز دیجیتال

بازارهای کریپتو به زودی شاهد “نوسانات انفجاری” خواهند بود: تحقیقات محرمانه

افزایش اهرم و کاهش نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال شرایطی را ایجاد می کند که به احتمال زیاد در کوتاه مدت و میان مدت منجر به نوسانات انفجاری می شود.

به گفته یکی از تحلیلگران، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) احتمالاً پس از هفته ها نوسانات کم، در کوتاه مدت تا میان مدت شاهد تغییرات شدید قیمت خواهند بود.

وتل راند، تحلیلگر Arcane Research، پیشنهاد می کند که شرایط فعلی در بازار ارزهای دیجیتال به طور بالقوه می تواند به دلیل اهرم شدید و نوسانات پایین اخیر، «نوسانات انفجاری» ایجاد کند.

لوند به “اهرم اهرمی” یا اهرم سهموی در بازار مشتقات ارز دیجیتال اشاره کرد.

در معاملات کریپتو، اهرم به استفاده از وجوه قرض گرفته شده برای تجارت به منظور کسب سود بیشتر از طریق قراردادهایی مانند سوآپ دائمی اشاره دارد. طبق گزارش Arcane، قرارداد دائمی بیت کوین (OI) تا ۱۱ اکتبر به ۵۰۰۰۰۰ BTC نزدیک شد که نشان دهنده افزایش سهموی در اهرم با کاهش نوسانات بیت کوین است.

سود باز سوآپ دائمی بیت کوین توسط Arcane Research.منبع: لویتاس

در حالی که پیش‌بینی نوسانات احتمالی در کوتاه‌مدت یا میان‌مدت، لوند از پیش‌بینی حرکات دقیق بازار اجتناب می‌کند و بیان می‌کند:

علاقه آزاد کنونی بسیار بالاتر از سطوحی است که می‌توان آن را پایدار ارزیابی کرد و عدم اطمینان ناشی از سیگنال‌های بازار با نگاهی جهت‌دار به اهرم‌زدایی، محدود می‌شود.»

تحلیلگران همچنین تاکید کردند که بازار فعلی می تواند به سود معامله گران پیچیده آشنا با استراتژی استرادل باشد.

در میان مدت، لوند خاطرنشان کرد که روند افزایشی OI در مشتقات کریپتو می تواند منجر به شکست “بسیار بی ثبات” شود. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، OI آتی بیت کوین به بالاترین حد خود رسید و در ۱۲ اکتبر به ۶۶۰۰۰۰ بیت کوین رسید.

لوند همچنین به برخی محرک‌های میان‌مدت قوی برای ارزهای دیجیتال اشاره کرد، از جمله احتمال خرید بیت‌کوین توسط MicroStrategy مایکل تالر در ماه نوامبر. این تحلیلگر نوشت: “اگر عقب نشینی معمول MicroStrategy تکرار شود، انتظار یک صعود کوچک و یک دوره کوتاه فروش هاردکور را داشته باشید زیرا MicroStrategy برای باقیمانده سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ مناقصه و اعلام خرید می کند.”

مربوط: تحلیلگران و معامله گران بیت کوین می گویند که نوسانات کم بیت کوین “آرامش قبل از طوفان” است

روند کوتاه تا میان‌مدت هر چه باشد، تحلیلگران Arcane Research همچنان در بلندمدت نسبت به بیت کوین صعودی هستند. Runde گفت مطمئن است که سال آینده “شفافیت مقرراتی منحصر به فرد مرتبط با رمزارزها” را برای ایالات متحده به ارمغان خواهد آورد و نرخ بهره و رژیم تورم را با ثبات تر خواهد کرد.

او همچنین رشد ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی می‌کند زیرا موسسات مالی بزرگی مانند BlackRock، Citadel و Nasdaq اخیرا وارد این صنعت شده‌اند. او گفت:

من مطمئن هستم که نمایش ادامه خواهد داشت و در آینده ای نه چندان دور به اوج های جدیدی خواهد رسید.”

همانطور که قبلا گزارش شده بود، چندین موسسه مالی بزرگ مانند JP Morgan هدف نظری بلندمدت بیت کوین را ۱۵۰۰۰۰ دلار تعیین کرده اند.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا