اخبار ارز دیجیتال

قتل عام انبوه بازار رمزنگاری بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در ۲۴ ساعت منحل می شود

داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال Glassnode نشان می‌دهد که انحلال‌های بلندمدت بیت‌کوین در آینده به بالاترین حد خود در هشت ماه گذشته رسیده است، زیرا قیمت در روز جمعه به زیر ۲۲۰۰۰ دلار کاهش یافت.

بازار کریپتو در روز جمعه افت قابل توجهی را تجربه کرد، به طوری که ارز دیجیتال اصلی پس از یک افزایش صعودی در ماه گذشته، پشتیبانی کلیدی خود را از دست داد و به پایین‌ترین سطح ماهانه سقوط کرد.

بیت کوین (BTC) که در هفته گذشته تلاش می کرد از مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری خارج شود به زیر ۲۲۰۰۰ دلار سقوط کرد و به ۲۱۷۴۷ دلار به پایین ترین حد دو هفته اخیر رسید. اتر (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ، در آستانه ادغام به بالای ۲۰۰۰ دلار رسید، اما در ۲۴ ساعت گذشته ۶ درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح هفتگی ۱۷۲۶ دلار رسید.

پس از هفته‌ها حرکت صعودی، سقوط ناگهانی منجر به انحلال ۱۵۷۰۹۸ معامله‌گر در ۲۴ ساعت گذشته شد که بیش از ۵۵۱ میلیون دلار را نقد کردند. بر اساس داده های Coinglass، معامله گران بیت کوین بیش از ۲۰۳ میلیون دلار در نقدینگی از دست دادند، در حالی که معامله گران اتریوم ۱۴۰ میلیون دلار ضرر کردند.

نمودار انحلال زیر نشان می دهد که تعداد پوزیشن های خرید نقد شده به طور قابل توجهی بیشتر از تعداد موقعیت های فروش است، که نشان می دهد که احساسات بازار تا زمان سقوط فلش ​​بسیار صعودی بود. موقعیت خرید نقدی در مقایسه با موقعیت خرید ۳۹۸ میلیون دلاری تنها ۴۱ میلیون دلار ارزش داشت.

منبع انحلال کل: Coinglass

BTC Futures Long Liquidation به بالاترین حد ۸ ماهه ۸۴,۹۳۴,۶۹۷.۰۵ دلار در OKX (که قبلاً به نام Okex شناخته می شد)، شکست از بالاترین قیمت قبلی ۴۸,۶۳۰,۱۸۳.۶۶ دلار مشاهده شده در ۵ مه ۲۰۲۲ من بودم.

سقوط در بازار ارزهای دیجیتال به دلیل افزایش نرخ بهره مورد انتظار فدرال رزرو در ماه سپتامبر است. داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اوت کمتر از انتظارات بود که منجر به افزایش صعودی در بازارهای ارز دیجیتال و ارز دیجیتال شد.

مرتبط: بیت کوین زیر ۲۲.۵ هزار دلار «بسیار نزولی» است، قیمت بیت کوین ۶ درصد سقوط کرده است، معامله گران می گویند

جیمز بولارد، رئیس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس گفت که از افزایش ۷۵ امتیازی حمایت می کند. افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه آینده می تواند منجر به رکود بیشتر شود. افزایش مشابه ۷۵ واحدی نرخ در ژوئن پس از جهش اولیه قیمت، به آشفتگی در بازار ارزهای دیجیتال منجر شد.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا