اخبار ارز دیجیتال

در بحبوحه سقوط SVB، محصولات سرمایه گذاری کریپتو بزرگترین خروجی خود را ثبت کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ترس و وحشت در بازار ارزهای دیجیتال به دنبال ورشکستگی های بانک سیلورگیت و بانک سیلیکون ولی در هفته گذشته گسترش یافت.

هفته گذشته، محصولات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال ۱۰ درصد از دارایی‌های تحت مدیریت خود را از دست دادند، زیرا سرمایه‌گذاران نهادی در جریان نوسانات اخیر بازار ناشی از ورشکستگی بانک سیلورگیت و سیلیکون ولی عجله داشتند که از آن خارج شوند.

بر اساس گزارش کوین‌شرز، محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال در هفته منتهی به ۱۲ مارس ۲۵۵ میلیون دلار خروجی را ثبت کردند که پنجمین هفته متوالی کاهش و یک رکورد ۷ روزه کاهش را به ثبت رساند. کاهش ۱۰ درصدی دارایی های تحت مدیریت (AUM) منعکس کننده همه افزایش ها در سال ۲۰۲۳ است.

بیت کوین (BTC) به عنوان بزرگترین و تأثیرگذارترین دارایی رمزنگاری، شاهد کاهش ۲۴۴ میلیون دلاری بود. محصولات اتر (ETH) 11 میلیون دلار در AUM از دست دادند در حالی که وجوه چند دارایی ۲.۲ میلیون دلار افزایش یافت.

جریان های سال به روز برای بیت کوین، اتریوم و صندوق های چند دارایی در حال حاضر منفی است. محصولات کوتاه بیت کوین هفته گذشته خروجی اندکی را ثبت کردند، اما این دارایی ها مجموعاً ۴۹ میلیون دلار در سال جاری وارد شدند.

سرمایه گذاران هفته گذشته پس از اینکه بانک سیلورگیت، موسسه مالی دوستدار رمزنگاری، اعلام کرد که عملیات خود را کاهش می دهد و تمام دارایی های باقی مانده را نقد می کند، عصبی بودند. اوایل این ماه، Silvergate اعلام کرد که ارائه اسناد مورد نیاز به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را به تعویق می اندازد و نگرانی های گسترده ای را در مورد وضعیت مالی آن ایجاد می کند. مشکلات Silvergate مانند سایر شرکت‌ها ناشی از مشارکت آن با صرافی FTX است که اکنون از بین رفته است.

مربوط: Crypto Biz: Silvergate Shutdown، Alameda Sues Grayscale

بسته شدن ناگهانی بانک سیلیکون ولی (SVB) که یک موسسه مالی با پیوندهای عمیق با صندوق های سرمایه گذاری مخاطره آمیز متمرکز بر رمزارز است، به آشفتگی های هفته گذشته افزود. ورشکستگی بانک ها مجاز بود، اما فدرال رزرو، خزانه داری ایالات متحده و شرکت بیمه سپرده فدرال تایید کردند که تمام سپرده های SVB را در آخر هفته بیمه خواهند کرد.

به نظر می رسد راه حل سقوط SVB اعتماد به بخش ارزهای دیجیتال را تقویت کرده و منجر به رشد گسترده بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شده است. بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro، قیمت بیت‌کوین در ۱۳ مارس پس از سقوط به زیر ۲۰۰۰۰ دلار در هفته گذشته به ۲۴۶۳۹ دلار رسید.نویسنده: Sam Bourgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا