اخبار ارز دیجیتال

بیمه کریپتو یک “غول خواب” است که تنها 1٪ از سرمایه گذاری شما را پوشش می دهد

به گفته مدیران، با از دست رفتن بیش از 2 میلیارد دلار در امور مالی غیرمتمرکز در سال جاری، فرصت بازار بزرگی برای ارائه دهندگان بیمه کریپتو وجود دارد.

بیمه زنجیره ای از سال 2017 وجود داشته است، اما تنها 1٪ از تمام سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و مدیران بیمه کریپتو می گویند که صنعت هنوز یک “غول خفته” باقی مانده است.

در صحبت با Cointelegraph، دن تامسون، مدیر ارشد اجرایی پروتکل پوشش غیرمتمرکز InsurAce، ارزش کل (TVL) قفل شده در ارزهای دیجیتال و پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و بیمه در آن TVL را توضیح داد. او گفت که تفاوت زیادی در نرخ وجود دارد. اعمال شد.

“بیمه DeFi یک غول خواب است. با کمتر از 1٪ از همه ارزهای رمزپایه تحت پوشش و کمتر از 3٪ از DeFi پوشش داده شده است، فرصت قابل توجهی در بازار هنوز محقق نشده است.”

سرمایه‌گذاری زیادی برای ممیزی‌های امنیتی قراردادهای هوشمند انجام شده است، اما بیمه زنجیره‌ای تنها راه برای محافظت از دارایی‌های دیجیتال است، مانند زمانی که قراردادهای هوشمند سوء استفاده می‌شوند یا زمانی که پیش‌انداخت‌های پروتکل Web3 در معرض خطر قرار می‌گیرند. این به عنوان یک راه‌حل قابل اجرا عمل می‌کند.

تامپسون خاطرنشان می کند که فروپاشی Terra (LUNA) و پیوند Terra USD ناشی از آن، نمونه ای از کتاب درسی است که چگونه بیمه زنجیره ای می تواند از سرمایه گذاران محافظت کند، در حالی که InsurAce اضافه کرد: “ما 11.7 میلیون دلار به 155 قربانی آسیب دیده UST پرداخت کردیم.”

تامسون اضافه کرد: «DeFi به تنهایی 2.6 میلیارد دلار ضرر هک در سال 2021 از دست خواهد داد، در حالی که فضای گسترده تر ارزهای دیجیتال به 10 میلیارد دلار خواهد رسید، «ما در سال 2022 به خوبی از آن عبور کرده ایم.» بر نیاز به بیمه دیجیتال و زنجیره ای تأکید کرد. دارایی های.

تامسون در مورد بحث در مورد اینکه آیا بیمه‌گران سنتی ممکن است در نهایت محصولی مبتنی بر رمزنگاری ارائه دهند، گفت که اگرچه این محصول مورد توجه بیمه‌گران سنتی قرار گرفته است، اما به دلیل مقررات و انطباق دارای ویژگی منحصر به فردی است، او هنوز وارد این فضا نشده است. :

من فکر نمی‌کنم که بیمه‌گرهای سنتی بزرگ برنامه‌های بومی خود را برای این فضا توسعه دهند، اما ترجیح می‌دهند نوعی بیمه اتکایی را به عنوان راهی برای قرار گرفتن در معرض ارائه کنند.»

تامسون گفت که پروتکل‌های بیمه زنجیره‌ای نیز به تنهایی دچار مشکلاتی شده‌اند، اما خاطرنشان کرد که ظرفیت رشد پروتکل‌های بیمه درون زنجیره‌ای را متوقف کرده است.

“ظرفیت با پذیره نویسی محدود است [which is] آنچه به طور سنتی در بیمه اتکایی انجام می شود توسط TVL محدود می شود، همانطور که توسط سهامداران در DeFi انجام می شود [which makes it] برای اکثر پروتکل ها ایجاد نقدینگی کافی دشوار است. ”

او گفت که این مشکل با این واقعیت تشدید می شود که ارائه دهندگان بیمه زنجیره ای در تلاش هستند تا بازده سرمایه گذاری جذابی را برای تامین کنندگان سرمایه فراهم کنند و در نتیجه مانع از تامین نقدینگی می شوند.

تامسون گفت که شرکت او اکنون در تلاش است تا با استفاده از بیمه اتکایی از بیمه گران سنتی به عنوان ابزاری برای “تسریع رشد از طریق بازارهای نزولی” این مشکل کارایی سرمایه را حل کند.

برای رفع این مشکل، ما یکی از اولین پروتکل‌هایی خواهیم بود که می‌توانیم به بیمه اتکایی سنتی دسترسی پیدا کنیم و تعهدات موجود را از دارایی‌های سهام تکمیل کنیم.»

برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال در حال حاضر خدمات بیمه ارائه می‌کنند، اما تعداد کمی از پروتکل‌های رمزنگاری‌شده در بیمه‌های زنجیره‌ای تخصص دارند.

مربوط: نیاز جدی روزافزون به بیمه کریپتو-بومی

خدمات بیمه زنجیره ای از پروتکلی به پروتکل دیگر متفاوت است، اما بیشتر آنها نیاز به پوشش آدرس قرارداد هوشمند همراه با مبلغ، ارز و مدت زمان برای تولید یک مظنه دارند.

سپس بسیاری از پروتکل‌ها از سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و توکن‌ها استفاده می‌کنند تا به دارندگان توکن اجازه دهند در مورد اعتبار ادعاهای خود رأی دهند.

دیگر پروتکل‌های بیمه زنجیره‌ای برتر عبارتند از Nexus Mutual و InSure DeFi.

نویسنده: Brayden Lindrea

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا