🚨 اخبار ارز دیجیتال

سپتامبر بزرگترین ماه برای بهره برداری از ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ خواهد بود: CertiK

پروتکل زنجیره متقابل Mixin Network تقریباً دو سوم ضررهای ناشی از سوء استفاده از ارزهای دیجیتال در ماه سپتامبر را به خود اختصاص داد.

سپتامبر به طور رسمی به عنوان بدترین ماه برای اکسپلویت های مرتبط با رمزنگاری در سال ۲۰۲۳ (تا کنون) با ۳۲۹.۸ میلیون دلار سرقت رمزنگاری اعلام شد.

در ۲ اکتبر، شرکت امنیتی بلاک چین CertiK اعلام کرد که بزرگترین مشارکت کننده در کل ماه حمله شبکه Mixin در ۲۳ سپتامبر بود، زمانی که یک پروتکل انتقال غیرمتمرکز زنجیره ای متقابل مستقر در هنگ کنگ به دلیل یک رخنه ابری به خطر افتاد. ۲۰۰ میلیون دلار از دست داد. ارائه دهنده خدمات

از دیگر حوادث مهم در طول ماه می‌توان به حملات به صرافی CoinEx و Stake.com اشاره کرد که به ترتیب منجر به زیان ۵۳ و ۴۱ میلیون دلاری شد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، گروه هکر کره شمالی Lazarus Group در هر دو حمله گرفتار شد. بر اساس آخرین ارقام Dune Analytics، این گروه در حال حاضر ۴۵.۶ میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده دارد.

این حمله مجموع کل سالانه ارزهای رمزپایه از دست رفته در اثر سوء استفاده را به ۹۲۵.۴ میلیون دلار رساند. جولای با ۲۸۵.۸ میلیون دلار سرقت دومین ماه پر استثمار بود.

در همین حال، CertiK اعلام کرد که در همان ماه ۱.۹ میلیون دلار در تقلب در مهاجرت، ۴۰۰۰۰۰ دلار در حملات وام های فوری و ۲۵ میلیون دلار دیگر در حملات فیشینگ از دست داده است.

مجموع ضررهای ناشی از سوء استفاده، کلاهبرداری و هک در سال ۲۰۲۳ اکنون به ۱.۳۴ میلیارد دلار رسیده است.

مربوط: داده ها نشان می دهد که گروه لازاروس کره شمالی بیش از ۴۰ میلیون دلار بیت کوین انباشته کرده است

به گفته شرکت امنیتی بلاک چین Beosin، مجموع ضررهای ناشی از هک، فیشینگ و کلاهبرداری مهاجرت در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ کمتر از ۸۹۰ میلیون دلار بوده است.

زیان سه ماهه سوم نیز از مجموع دو فصل اول فراتر رفت: ۳۳۰ میلیون دلار در سه ماهه اول و ۳۳۳ میلیون دلار در سه ماهه دوم. گزارش اواخر هفته گذشته

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم


نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا