اخبار ارز دیجیتال

سپتامبر بزرگترین ماه برای بهره برداری از ارزهای دیجیتال در سال 2023 خواهد بود: CertiK

پروتکل زنجیره متقابل Mixin Network تقریباً دو سوم ضررهای ناشی از سوء استفاده از ارزهای دیجیتال در ماه سپتامبر را به خود اختصاص داد.

سپتامبر به طور رسمی به عنوان بدترین ماه برای اکسپلویت های مرتبط با رمزنگاری در سال 2023 (تا کنون) با 329.8 میلیون دلار سرقت رمزنگاری اعلام شد.

در 2 اکتبر، شرکت امنیتی بلاک چین CertiK اعلام کرد که بزرگترین مشارکت کننده در کل ماه حمله شبکه Mixin در 23 سپتامبر بود، زمانی که یک پروتکل انتقال غیرمتمرکز زنجیره ای متقابل مستقر در هنگ کنگ به دلیل یک رخنه ابری به خطر افتاد. 200 میلیون دلار از دست داد. ارائه دهنده خدمات

از دیگر حوادث مهم در طول ماه می‌توان به حملات به صرافی CoinEx و Stake.com اشاره کرد که به ترتیب منجر به زیان 53 و 41 میلیون دلاری شد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، گروه هکر کره شمالی Lazarus Group در هر دو حمله گرفتار شد. بر اساس آخرین ارقام Dune Analytics، این گروه در حال حاضر 45.6 میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده دارد.

این حمله مجموع کل سالانه ارزهای رمزپایه از دست رفته در اثر سوء استفاده را به 925.4 میلیون دلار رساند. جولای با 285.8 میلیون دلار سرقت دومین ماه پر استثمار بود.

در همین حال، CertiK اعلام کرد که در همان ماه 1.9 میلیون دلار در تقلب در مهاجرت، 400000 دلار در حملات وام های فوری و 25 میلیون دلار دیگر در حملات فیشینگ از دست داده است.

مجموع ضررهای ناشی از سوء استفاده، کلاهبرداری و هک در سال 2023 اکنون به 1.34 میلیارد دلار رسیده است.

مربوط: داده ها نشان می دهد که گروه لازاروس کره شمالی بیش از 40 میلیون دلار بیت کوین انباشته کرده است

به گفته شرکت امنیتی بلاک چین Beosin، مجموع ضررهای ناشی از هک، فیشینگ و کلاهبرداری مهاجرت در سه ماهه سوم سال 2023 کمتر از 890 میلیون دلار بوده است.

زیان سه ماهه سوم نیز از مجموع دو فصل اول فراتر رفت: 330 میلیون دلار در سه ماهه اول و 333 میلیون دلار در سه ماهه دوم. گزارش اواخر هفته گذشته

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم


نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا