🚨 اخبار ارز دیجیتال

آفریقای جنوبی مجوزهای تبادل کریپتو را تا پایان سال اجباری می کند: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گزارش شده است که آفریقای جنوبی اولین کشور در این قاره خواهد بود که به مجوز ایمن برای مبادلات دارایی دیجیتال نیاز دارد.

بلومبرگ گزارش می دهد که تنظیم کننده مالی آفریقای جنوبی اعلام کرده است که تمام صرافی های ارزهای دیجیتال در این کشور تا پایان سال باید مجوز دریافت کنند.

رئیس اداره رفتار بخش مالی (FSCA)، یوناتی کامورانا، گفت که FSCA از زمان افتتاح اخیر خود حدود ۲۰ درخواست مجوز دریافت کرده است و طبق گزارش بلومبرگ، تعداد بیشتری درخواست مجوز قبل از مهلت ۳۰ نوامبر دریافت کرده است. درخواست مجوز دریافت کنید

بر اساس این گزارش، کامورانا در ادامه گفت که اگر صرافی‌های رمزنگاری بدون مجوز پس از مهلت مقرر به فعالیت خود ادامه دهند، رگولاتورها «اقدامات اجرایی» از جمله جریمه و تعطیلی شرکت‌های متخلف را اتخاذ خواهند کرد.

در این گزارش به نقل از کامورانا آمده است که با توجه به خطر بالقوه آسیب شدید به مشتریان مالی، معرفی یک چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال یک رویکرد محتاطانه است. به گزارش بلومبرگ، وی نیاز به زمان برای تعیین اثربخشی اقدامات را بیان کرد و قول داد همکاری مستمر با صنعت برای اصلاح و اعمال تغییرات لازم را داشته باشد.

این اقدام به این معنی است که آفریقای جنوبی اولین کشور در قاره خواهد بود که مجوزهای ایمن را برای مبادلات دارایی های دیجیتالی نیاز دارد زیرا تنظیم کننده ها و سیاست گذاران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان به تشدید مقررات در مورد ارزهای دیجیتال ادامه می دهند.

این اقدام بر چندین صرافی اصلی آفریقای جنوبی از جمله Luno که متعلق به گروه ارز دیجیتال و VALR تحت حمایت Pantera است، تأثیر خواهد گذاشت. پلتفرم‌های جهانی مانند Binance که در کشور فعالیت می‌کنند نیز باید مجوز داشته باشند.

FSCA در تنظیم ارزهای رمزنگاری شده و فین‌تک مشارکت داشته و با کارگروه بین‌دولتی فین‌تک، که متشکل از تنظیم‌کننده‌ها و سیاست‌گذاران کلیدی بخش مالی، از جمله خزانه‌داری و بانک مرکزی آفریقای جنوبی است، همکاری می‌کند.

گرایش به قوانین سختگیرانه تر به آفریقای جنوبی محدود نمی شود. در ۳ ژوئیه، اداره پول سنگاپور (MAS) اعلام کرد که ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال سنگاپور ملزم خواهند بود وجوه مشتریان را تا پایان سال در تراست های قانونی برای نگهداری ایمن قرار دهند. این حرکت بر تغییر جهانی به مقررات سخت‌گیرانه‌تر در فضای ارزهای دیجیتال تاکید می‌کند.

مربوط: Crypto Exchange Roqqu مجوز گسترش تجارت در آفریقای جنوبی را دریافت کرد

Cointelegraph برای اطلاعات بیشتر در مورد این توسعه با FSCA تماس گرفته است، اما هنوز هیچ بازخوردی در زمان انتشار دریافت نکرده است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟

نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا