اخبار ارز دیجیتال

صرافی کریپتو کراکن با تحقیقات برای نقض احتمالی اوراق بهادار مواجه می شود: گزارش

گزارش شده است که این تحقیقات در حال بررسی برخی پیشنهادات ارائه شده توسط Kraken به مشتریان ایالات متحده است که ممکن است قوانین اوراق بهادار را نقض کند.

صرافی کریپتوکارنسی کراکن توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل نقض قوانین عرضه اوراق بهادار مورد بررسی قرار گرفته است.

بلومبرگ در ۸ فوریه گزارش داد که تحقیقات مربوط به خدمات خاصی است که Kraken به مشتریان آمریکایی ارائه کرده است. یک فرد مطلع گفت که تحقیقات در مرحله پیشرفته است و می توان در چند روز آینده به توافق رسید.

با این حال، در این مرحله مشخص نیست که کدام پیشنهادها توسط رگولاتورهای اوراق بهادار بررسی می شود.

هنگامی که از یک سخنگوی SEC در مورد تحقیقات ادعایی پرسیده شد، به Cointelegraph گفت: “SEC در مورد اینکه آیا تحقیقات احتمالی وجود دارد یا خیر، اظهار نظر نمی کند.”

کراکن بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

مقر SEC ایالات متحده در واشنگتن. سس: ویکیپدیا

Gensler در دسامبر ۲۰۲۲ گفت که هدف اصلی تنظیم ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۲۳، مطابقت دادن صرافی‌های ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های وام دهی است که شرکت‌ها را ملزم می‌کند در SEC یا از طریق اقدامات اجرایی ثبت نام کنند. پیشنهاد کرد که می‌توان این کار را انجام داد.

مربوط: قاضی شکایت کلاسی پیشنهادی مبنی بر فروش اوراق بهادار کوین بیس را رد کرد

مدیر عامل Kraken، دیو ریپلی، در سپتامبر ۲۰۲۲ استدلال کرد که کراکن نیازی به ثبت نام در بورس اوراق بهادار در SEC ندارد زیرا اوراق بهادار ارائه نمی دهد و افزود: من علاقه مند به عمومی شدن هستم. ”

با این حال، گری جنسلر، رئیس SEC، بارها اعلام کرده است که اکثر ارزهای رمزنگاری شده غیر از بیت کوین (BTC) را اوراق بهادار می‌داند.

با این حال، SEC اخیراً در درخواست تجدیدنظر LBRY علیه SEC در ۳۰ ژانویه خود پذیرفت که فروش اعتبارات LBRY (LBC) در بازار ثانویه یک وثیقه محسوب نمی‌شود. دیوان تاکید می کند که در موارد مشابه هرگز دارایی های اساسی را اوراق بهادار تلقی نکرده است.

رگولاتورها اغلب به “تست هوی” برای تعیین اینکه چه چیزی یک امنیت را تشکیل می دهد، مراجعه می کنند. این نام از پرونده ۱۹۴۶ SEC v Howey گرفته شده است. این حادثه سابقه ای را برای معاملاتی که در ایالات متحده به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شود، ایجاد می کند.

این قانون معتقد بود که معاملاتی که شامل سرمایه گذاری در یک شرکت مشترک با سودی است که منحصراً از طریق کار دیگران به دست می آید، به عنوان قراردادهای سرمایه گذاری واجد شرایط است و بنابراین اوراق بهادار محسوب می شود.

نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا