اخبار ارز دیجیتال

SEC تایلند Bitkub ارز دیجیتال را هدف قرار می دهد

ثابت شده است که سال 2022 یک فاجعه نظارتی برای بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال تایلند است زیرا با اقدامات اجرایی متعدد و جریمه هایی به ارزش صدها هزار دلار مواجه است.

بیت‌کوب، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال تایلند، به دلیل جعل و ایجاد حجم معاملات مصنوعی در پلتفرم خود، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور (SEC) تحت نظارت نظارتی قرار گرفته است.

SEC تایلند دستور داد تا علیه یک صرافی ارز دیجیتال و دو فردی که ادعا می‌کنند پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال در معاملات شستشو دخالت دارند، اقدام قانونی کند.

آخرین اقدام اجرایی علیه یک صرافی عمده ارزهای دیجیتال تایلند، مجازات دوم در عرض سه ماه علیه صرافی ارزهای دیجیتال است. ساکولکورن ساکاوی، رئیس هلدینگ گروه سرمایه‌گذاری بیت‌کوب، در ماه جولای امسال به پرداخت ۲۱۶ هزار دلار جریمه و یک سال محرومیت از سمت‌های مدیریتی در این شرکت محکوم شد.

طبق بیانیه رسمی SEC به تاریخ 27 سپتامبر، تنظیم کننده شکایتی علیه صرافی ارزهای دیجیتال و دو فرد تنظیم کرده است که منجر به جریمه مدنی و هزینه های حدوداً 634000 دلاری و شش میلیون دلاری علیه این دو شده است. من درخواست ممنوعیت ماهیانه دارم. .

Cointelegraph در زمان نگارش این مقاله پاسخی از Bitkub دریافت نکرده است.

بیت‌کوب یکی از برترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در تایلند است که حجم معاملات روزانه آن میلیون‌ها دلار است. با این حال، صرافی رمزارز در چند ماه گذشته تحت اقدامات نظارتی قرار گرفته است. مدیر ارشد فناوری صرافی، سامرت واجاناساتیان، در پایان ماه اوت به دلیل اتهامات مبادله داخلی به مبلغ 8,530,383 بات (234,000 دلار) جریمه شد.

مربوط: بانک تایلند تا پایان سال 2022 خرده فروشی CBDC را آزمایش می کند

صرافی‌های کریپتو در ماه گذشته زمانی که قدیمی‌ترین بانک تایلند، Siam Commercial Bank، برنامه تامین مالی 500 میلیون دلاری خود را کنار گذاشت، با یک شکست بزرگ مواجه شد.

تایلند زمانی یکی از پیشروترین کشورهای رمزنگاری در جهان به‌عنوان یکی از پیشروترین کشورهای رمزنگاری در جهان به‌شمار می‌رفت، زیرا بازار ارزهای رمزنگاری‌شده تنظیم‌شده‌اش و کاهش مالیات برای معامله‌گران کریپتو بود. با این حال، برخی از صرافی‌های بزرگ رمزارز هر از گاهی با چالش‌های مقررات داخلی و انطباق مواجه می‌شوند. حتی شرکت‌هایی مانند Binance و Huobi با رعایت مقررات مبارزه می‌کنند.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا