اخبار ارز دیجیتال

Crypto.com به اشتباه 10.5 میلیون دلار به جای بازپرداخت 100 دلار برای مشتریان ارسال کرد

بر اساس اسناد دادگاه، دریافت کننده ظاهراً برخی از وجوه دریافتی را برای خرید یک عمارت مجلل استفاده کرده است.

به گزارش خبرگزاری محلی 7News، دو زن ملبورنی به نام‌های Manibel Tebamanogari و خواهرش Gangadree Tebamanogari پس از اینکه صرافی ارزهای دیجیتال سنگاپور Crypto.com در بازپرداخت 100 دلار استرالیا اشتباه کرد، کشته شدند و مبلغ 10.5 میلیون دلار استرالیا سپرده دریافت کرد. ظاهراً کارمند به جای مبلغ بازپرداخت شده، شماره حساب را در قسمت پرداخت وارد کرده است که ظاهراً منجر به انتقال نادرست به حساب بانکی شده است.

این حادثه در ماه می 2021 رخ داد اما تا حسابرسی سالانه دسامبر 2021 کشف نشد. پس از طرح دعوی، دادگاه عالی ویکتوریا اخیرا حکم داد که وجوه باید به شرکت بازگردانده شود. با این حال، مشخص شد که Manivel قبلاً 1.35 میلیون دلار استرالیا را برای یک خانه مجلل پنج خوابه در Craigieburn هزینه کرده است. به او دستور داده شد که ملک را بفروشد و وجوه باقی مانده را برگرداند. در غیر این صورت، ممکن است شما را به توهین به دادگاه متهم کنند. این شکایت در ماه اکتبر به دادگاه بازخواهد گشت.

جاستین لارنس از هندرسون و بال وکلا در رابطه با این پرونده گفت:

“اگر آن را در حساب خود دیده اید، قطعا می دانید که نباید وجود داشته باشد. در واقع، با فرستنده تماس بگیرید و ببینید، نباید در حساب کاربری من باشد.” من مسئولیت دارم که بگویم ندیدم. “

برخلاف تراکنش‌های کریپتو که نهایی و غیرقابل برگشت هستند، موسسات مالی متمرکز می‌توانند تراکنش‌های اشتباه را خنثی کنند. با این حال، با توجه به زمان لازم برای کشف خطا و اینکه وجوه از Crypto.com پس از دریافت از حساب اصلی منتقل شده است، یک معکوس تراکنش ساده در این مورد امکان پذیر نبود.

نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا