اخبار ارز دیجیتال

صرافی می گوید شکستن «اعتماد» قربانی به کلاهبرداران، کلید شکست دادن کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال است.

صرافی استرالیا اعلام کرد که مسئولیت کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال نه تنها شامل صنعت کریپتو می شود، بلکه بانک ها، مخابرات و پلتفرم های رسانه های اجتماعی را نیز شامل می شود.

صرافی‌های ارز دیجیتال استرالیا به عنوان بخشی از اقدامات پیشگیری از کلاهبرداری، ارتباط با کاربران را افزایش می‌دهند. شرکت‌های ارزهای دیجیتال محلی می‌گویند که چنین ارتباطاتی کلیدی برای جلوگیری از کلاهبرداری است، زیرا می‌تواند اعتماد بین قربانیان و کلاهبرداران را از بین ببرد.

مدیران شرکت‌های پیشرو در زمینه ارزهای دیجیتال استرالیا از جمله Cointree، CoinSpot و Swyftx در کنفرانس فین‌تک Intersekt 2023 در ملبورن در تاریخ ۳۱ اوت در یک پانل گرد هم آمدند تا در مورد مسائل کلاهبرداری و کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال بحث کنند.

در طول بحث میزگرد، مدیران به اقدامات مختلفی اشاره کردند که این پلتفرم برای محافظت از کاربران در برابر تقلب در نظر گرفته است، از جمله چک های خودکار و دستی ضد پولشویی (AML)، تحقیقات، آموزش و ارتباطات.

مدیران Cointree، CoinSpot، Swyftx و Chainaracy در Intersekt 2023. منبع: کوین تلگراف

CoinSpot، رئیس AML، جدا استاکز رامسی، گفت که این شرکت معتقد است که «فقط صحبت کردن» با مشتریان بسیار مؤثر است و به همین دلیل است که تأکید زیادی بر آن دارد.

Stocks-Ramsey گفت: “ما معتقدیم که در طول زندگی یک مشتری یا در طول زندگی آنها، آنها حداقل یک بار در مورد حساب ما با ما صحبت خواهند کرد.” وی خاطرنشان کرد: صحبت از تقلب عامل مهمی است. زیرا جنبه مهندسی اجتماعی در آن وجود دارد.

Stocks-Ramsey گفت که CoinSpot به طور خاص بر کمک به مشتریان برای درک مشکلات اعتمادی که کلاهبرداران به دنبال ایجاد با قربانیان خود هستند متمرکز است. این مدیر اجرایی تاکید کرد که کلاهبرداران اغلب ساعت‌ها با قربانیان خود با تلفن صحبت می‌کنند و یک ایمیل ساده از صرافی می‌تواند به کاربران کمک کند تا از این وضعیت کاملاً اجتناب کنند. او اضافه کرد:

یکی از راه‌های بسیار مؤثر برای شکستن این اعتماد، یا حداقل ایجاد سؤال در قربانی، صحبت با قربانی و دادن عنصر انسانی به او است، زیرا کلاهبرداری برای همین است.»

جیسون تیتمن، مدیر Swyftx اشاره کرد که در کنار ارتباطات، یکی دیگر از عوامل کلیدی در محافظت از کاربران ارزهای دیجیتال، آموزش است. او تاکید کرد که فقدان آموزش اغلب دلیلی است که باعث می شود مصرف کنندگان فردی فریب بخورند تا اطلاعات شخصی و رمز عبور خود را برای کلاهبرداران فاش کنند.

او گفت: “این همیشه مهم بوده است، زیرا این یک طبقه دارایی جدید است و ما به مشتریان خود در مورد آنچه که به ویژه مرتبط و مهم است آموزش می دهیم.”

سخنرانان پنل همچنین بر اهمیت آموزش کاربران فراتر از صنعت کریپتو تأکید کردند.

Stocks-Ramsey گفت که ارزهای رمزنگاری شده «فقط یک صنعت در اکوسیستم کلاهبرداری» هستند، و افزود که بسیاری از صنایع دیگر از جمله رسانه‌های اجتماعی، بانکداری و ارتباطات درگیر کلاهبرداری ارزهای دیجیتال هستند.

مربوط: تایلند فیس بوک را با کلاهبرداری ارزهای دیجیتال و سایر تبلیغات جعلی تهدید می کند

جس رندن، مدیرعامل Cointree نیز با مدیران CoinSpot موافق است و تاکید می‌کند که تقلب در ارزهای دیجیتال «تقصیر ارزهای دیجیتال نیست». او گفت که شرکت‌های ارز دیجیتال استرالیا به طور فعال با رگولاتورها و سایر شرکت‌ها، اعم از مخابرات یا پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی، ارتباط برقرار می‌کنند و افزود:

“صنعت ما مدام می گوید که این تقصیر ماست، این به ما بستگی دارد. امیدوارم شما آن را دیده باشید.

این خبر در حالی منتشر می شود که بانک های بزرگ استرالیا از تصمیم برخی از بانک های منطقه ای برای محدود کردن برخی از تراکنش های رمزنگاری به دلیل کلاهبرداری در اوایل ژوئن ۲۰۲۳ دفاع می کنند که ۴۰ درصد از کلاهبرداری ها مربوط به ارزهای رمزنگاری شده است. چندین ماه پس از این ادعا اعلام شد که

بر اساس داده‌های کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا، ساکنان محلی حدود ۱۵۰ میلیون دلار به دلیل سرمایه‌گذاری‌هایی که در آن ارزهای رمزنگاری شده به عنوان وسیله پرداخت در سال ۲۰۲۲ استفاده می‌شد، ضرر خواهند کرد که نسبت به سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۶۰ درصد افزایش داشته است.

گزارش اضافی توسط نویسنده Cointelegraph تام میچل هیل.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال در بازارهای ناپایدار محافظت کنیم – بیت کوین OG و کارشناسان بحث می کنند

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا