🚨 اخبار ارز دیجیتال

Crypto Biz: Silvergate Shutdown، Alameda Sues Grayscale


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سرفصل های منفی پیرامون Silvergate قیمت بیت کوین را به زیر ۲۰۰۰۰ دلار رساند. در همین حال، Alameda ورشکسته قصد دارد از Grayscale و شرکت مادرش DCG شکایت کند.

به نصف شدن بیت کوین (BTC) بیش از یک سال باقی مانده است، بنابراین انتظار نداشته باشید که روایت صنعت کریپتو به این زودی ها تغییر کند. نه، Crypto Winter هنوز به قوت خود باقی است و سرفصل‌های بد هیچ نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌دهند.

این هفته، شرکت مادر بانک Silvergate اعلام کرد که «با توجه به تحولات اخیر صنعت و مقررات»، بانک رمزنگاری خود را می بندد و منحل می کند. این تعجب آور نیست، زیرا اکثر شرکای سرشناس Silvergate شرکت های خود را هنگامی که تنظیم کننده ها آنها را از بین بردند رها کردند.

آخرین خبرنامه کریپتو بیز انحلال داوطلبانه Silvergate، شکایت جدید Alameda Research که گروه ارز دیجیتال (DCG) را هدف قرار داده است، و ادعاهای وال استریت ژورنال در مورد “کهنه” Tether افزایش یافته است.

شرکت سرمایه سیلورگیت بانک سیلورگیت را به صورت داوطلبانه منحل می کند

پس از ماه‌ها بلاتکلیفی، شرکت مادر سیلورگیت بانک در ۸ مارس اعلام کرد که عملیات را متوقف می‌کند و دارایی‌های باقی‌مانده خود را نقد می‌کند. این ضربه دیگری به صنعت کریپتو بود، اما برای بانک سیلورگیت، نوشته ها از قبل روی دیوار بود. بانک سیلورگیت بنا به گزارش ها در حال مذاکره با شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) برای جلوگیری از بسته شدن بود. ظاهراً آن گفتگوها به جایی نرسید. مشکلات سیلورگیت مانند دیگر شرکت‌های ارزهای دیجیتال، با سقوط FTX آغاز شد و با بررسی قانون‌گذاران درباره دخالت ادعایی بانک در امپراتوری محکوم به فنا سام بنکمن-فرید پایان یافت. در زمان سقوط Silvergate، شرکت هایی مانند Coinbase، Paxos، Gemini، Galaxy Digital و BitStamp روابط خود را قطع کرده بودند.

Alameda Research علیه Grayscale به دلیل “ممنوعیت بازخرید خودخواسته” شکایت کرد.

در اینجا عنوانی وجود دارد که احتمالاً انتظارش را نداشتید: Alameda Research ورشکسته از Grayscale Investments و مالک آن، Digital Currency Group، به دلیل هزینه های گزاف و امتناع از انتشار بازده سهامداران شکایت کرد. شکایتی که در دلاور تنظیم شده است، ادعا می‌کند که Grayscale بیش از ۱.۳ میلیارد دلار هزینه‌های اداری ادعا کرده و گفته می‌شود که قرارداد اعتماد را نقض کرده است. این شرکت همچنین برای جلوگیری از بازخرید سهام توسط سهامداران از بهانه‌ای «ساخت‌شده» استفاده کرد. این دادخواست «به دنبال بازگشایی بیش از ۹ میلیارد دلار ارزش برای سهامداران Grayscale Bitcoin و Ethereum Trust است. […] و بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ارزش دارایی برای مشتریان و طلبکاران بدهکار FTX بدست آورید. این نوع ادعا علیه DCG و Grayscale چیز جدیدی نیست. در ماه ژانویه، کامرون وینکلووس، میلیاردر بیت کوین، گفت، بری سیلبرت، مدیر عامل DCG، یک “کمپین دروغین با دقت طراحی شده” را برای پوشاندن حفره های موجود در ترازنامه شرکت های وابسته سازماندهی کرد.

Canaan سازنده بیت کوین ASIC شاهد کاهش ۸۲ درصدی درآمد در سه ماهه چهارم بود.

در نشانه دیگری از زمان، ماینر و سازنده بیت کوین چینی Canaan از کاهش قابل توجه درآمد در سه ماهه چهارم خبر داد. فروش این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۲.۱ درصد کاهش یافت و به ۵۶.۸ میلیون دلار رسید. در طول سه ماهه، Canaan 1.9 میلیون تراهش برق کامپیوتری را به ماینرهای بیت کوین در ثانیه فروخت که ۷۵.۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت. از نظر سودآوری، کنعان در سه ماهه بسیار بی‌سود بود و زیان ۶۳.۶ میلیون دلاری را گزارش کرد. به طور کلی، کنعان به اندازه کافی سالم به نظر می رسد که بتواند زمستان رمزنگاری را تحمل کند که می تواند در تمام سال ادامه داشته باشد. این شرکت در حال حاضر دارایی کل ۷۰۶ میلیون دلار و بدهی آن ۶۷ میلیون دلار است.

تتر به WSJ به دلیل “ادعاهای پیش پا افتاده” اسناد جعلی در حساب های بانکی حمله می کند

در اینجا نحوه فهمیدن اینکه بازار نزولی به پایان نرسیده است. حملات رسانه ای اصلی به صادرکننده استیبل کوین تتر هیچ نشانه ای از توقف نشان نمی دهد. هر کسی که برای مدت طولانی درگیر ارزهای دیجیتال بوده است، می‌داند که تتر یک تئوری توطئه محبوب در صنعت است. زیرا مردم دوست دارند وثیقه شرکت، ترکیب ذخایر آن و ارتباط آن با صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex را زیر سوال ببرند. این هفته، یکی از دشمنان معروف تتر ادعا کرد که صادرکننده استیبل کوین اسناد را جعل کرده و از یک شرکت کاغذی برای دسترسی به سیستم بانکی استفاده کرده است. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، تتر و بیت فینکس به عنوان بخشی از ترفندی برای افتتاح حساب های بانکی، فاکتورهای فروش و تراکنش ها را جعل کردند. در همان روزی که گزارش منتشر شد، تتر پاسخ داد و ادعا کرد که داستان بر اساس “یک ادعای قدیمی و مزخرف” است و “کاملاً نادرست و گمراه کننده” است.

قبل از رفتن: انفجار سیلورگیت چگونه بر ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد؟

پیامدهای FTX همچنان بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. اکنون، بانک سیلورگیت، وام دهنده دوستدار رمزنگاری، پس از گزارش زیان خالص یک میلیارد دلاری در سه ماهه چهارم، در آستانه ورشکستگی قرار دارد. اما این بدترین نیست. چندین شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال از جمله Coinbase، Circle، Paxos، Galaxy Digital، MicroStrategy و Tether از این شرکت فاصله گرفته اند، زیرا وزارت دادگستری ایالات متحده در حال تحقیق در مورد دخالت آن در شکست FTX است. برای گزارش بازار این هفته، ما با مارسل پکمن و جو هال، تحلیلگران دیگر نشستیم تا درباره اینکه چگونه سیلورگیت می‌تواند بر احساسات ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد، صحبت کردیم. در ادامه می توانید بازپخش کامل را تماشا کنید.

Crypto Biz نبض هفتگی شما در تجارت پشت بلاک چین و رمزارز است که هر پنجشنبه مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.نویسنده: Sam Bourgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا