اخبار ارز دیجیتال

آینده ارزهای دیجیتال ایالات متحده ممکن است به این چهار صورت حساب دارایی دیجیتال وابسته باشد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

صورت‌حساب کریپتو می‌تواند قدرت را به CFTC، که گفته می‌شود دوستدار ارزهای دیجیتال است، منتقل کند و صلاحیت SEC را به وضوح مشخص کند.

از سال ۲۰۲۲، حداقل ۵۰ صورت حساب دارایی دیجیتال با هدف کنترل همه چیز از استیبل کوین گرفته تا صلاحیت رگولاتورهای ایالات متحده وارد کنگره شده است.

با این حال، با توجه به توجه قانونگذاران و صنعت کریپتو، حداقل چهار مورد از آنها به طور بالقوه تأثیر قابل توجهی بر صنعت دارند (در صورت تصویب).

قانون نوآوری مالی و فناوری برای قرن بیست و یکم

این لایحه، که در ۲۰ ژوئیه ارائه شد، با هدف ایجاد یک فرآیند قوی برای تعیین اینکه آیا دارایی های دیجیتال کالا هستند یا اوراق بهادار، و صلاحیت رگولاتورها را روشن می کند.

این لایحه که توسط جمهوری‌خواهان در کمیته‌های کشاورزی و خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شد، به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بر کالاهای دیجیتال قدرت می‌دهد و صلاحیت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را روشن می‌کند.

به فرآیند دارایی‌های رمزنگاری برچسب‌گذاری شده به عنوان اوراق بهادار نیز راه‌هایی برای برچسب‌گذاری مجدد به عنوان کالا داده می‌شود. این می تواند منجر به احیای برخی از پروژه ها پس از تعطیلی آنها به دلیل تصمیمات قانونی گذشته شود.

قانون نوآوری مالی مسئول (RFIA)

قانون لومیس-گیلیبرند یا لایحه ای با هدفی مشابه، معروف به RFIA، با هدف روشن کردن نقش SEC و CFTC در مقررات ارزهای دیجیتال است. همچنین هدف از آن افزایش حمایت از مصرف کننده با تصویب قانونی است که “از تکرار رویدادهایی مانند FTX جلوگیری می کند”، طبق برگه اطلاعات این لایحه.

شفاف‌سازی رفتار مالیاتی دارایی‌های دیجیتال نیز پوشش داده می‌شود و فدرال رزرو موظف است درخواست‌های بانکی برای حساب‌های اصلی شرکت‌های ارزهای دیجیتال را «عادلانه» پردازش کند.

همچنین تنها به مؤسسات مالی سپرده‌گذاری اجازه می‌دهد که استیبل کوین‌ها منتشر کنند، در قانون مالیات برای سازمان‌های غیرمتمرکز خودگردان (DAO) فضایی ایجاد کند، و هیئت مشورتی را به همراه تعدادی گزارش‌های منظم در مورد صنعت به کار گیرند.

قانون ساختار بازار دارایی دیجیتال (DAMS)

DAMS که در اول ژوئن ارائه شد، لایحه دیگری است که هدف آن تعریف نقش‌های مرتبط با رمزنگاری SEC و CFTC و تعیین چارچوبی برای تنظیم‌کننده‌ها برای تعیین اینکه آیا یک ارز دیجیتال خاص یک امنیت است یا یک کالا است.

این لایحه تا حدودی مورد توجه قرار گرفت و در ۲۶ ژوئن، نماینده ماکسین واترز در نامه ای به جانت یلن، وزیر خزانه داری و گری گنسلر، رئیس SEC، از آنها خواست که این لایحه را بررسی کنند.

قانون پیشنهادی به برخی از توکن‌های رمزنگاری نیاز دارد تا قبل از اعطای وضعیت کالا، توسط SEC تأیید شود تا ثابت شود که به درستی غیرمتمرکز هستند.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند در SEC به‌عنوان سیستم‌های معاملاتی جایگزین (ATS) ثبت نام کنند و تنظیم‌کننده‌ها نمی‌توانند ثبت نام را رد کنند، زیرا آنها پلتفرم‌هایی هستند که دارایی‌های دیجیتال را معامله می‌کنند.

شرکت ارزهای دیجیتال Promethium یک ATS ثبت شده در SEC است که می تواند معاملات، تسویه، تسویه و نگهداری دارایی های دیجیتال را ارائه دهد، اگرچه در حال حاضر مشخص نیست که SEC به چه دارایی هایی اجازه می دهد.

DAMS موظف است قوانین ATS را روشن کند تا امکان داد و ستد کالاهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها در پلتفرم ATS را فراهم کند و SEC به دلال‌ها اجازه می‌دهد تا در صورت برآورده شدن الزامات، ارزهای دیجیتال را ذخیره کنند.

قانون بورس کالاهای دیجیتال (DCEA)

نسخه به روز شده DCEA که برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۲۰ معرفی شد، سرانجام در آوریل ۲۰۲۲ مجددا معرفی شد و افزود که ارائه دهندگان استیبل کوین می توانند به عنوان “اپراتورهای کالای دیجیتال با ارزش ثابت” ثبت نام کنند، از جمله الزامات ثبت و گزارش.

DCEA به CFTC اجازه می دهد تا مبادلات نقطه ای را که تحت قوانین مشابه سایر بورس های کالایی فعالیت می کنند، ثبت و تنظیم کند.

ارزهای دیجیتالی که به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته نمی‌شوند تحت صلاحیت CFTC به عنوان کالاهای دیجیتال برچسب‌گذاری می‌شوند و SEC با ارائه اوراق بهادار رمزنگاری برخورد خواهد کرد.

توسعه‌دهندگان پروژه‌های ارزهای دیجیتال همچنین می‌توانند داوطلبانه در CFTC ثبت نام کنند تا اطلاعات مورد نیاز برای باز کردن و فهرست دارایی‌های خود در صرافی‌ها را ارائه کنند.

سایر فاکتورها

صورت‌حساب‌های ارزهای دیجیتال بیشتری با درجات موفقیت متفاوتی در کنگره تصویب شده‌اند. پیشنهادات نظارتی استیبل کوین از طریق قانون اعتماد استیبل کوین و قانون نوآوری و حفاظت استیبل کوین ارائه شده است.

مربوط: کنگره ممکن است “سرکش” باشد، اما ایالات متحده می تواند لوایح رمزنگاری را در سال ۲۰۲۳ تصویب کند

عناوین توصیفی “قانون حمایت از سرمایه گذاران مصرف کننده ارزهای دیجیتال” و “قانون افشای تبادل ارزهای دیجیتال” در دسامبر ۲۰۲۲ معرفی شدند، اما از آن زمان تاکنون تحرک چندانی نداشته اند.

قانون ضد پولشویی دارایی های دیجیتال نیز در ماه دسامبر توسط سناتورهای الیزابت وارن و راجر مارشال معرفی شد که دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال را تنظیم می کند و شرکت های مالی را از استفاده از میکسرهای رمزنگاری منع می کند. وارن قول داد که آن را در فوریه مجدداً معرفی کند، اما این اقدام هنوز محقق نشده است.

نظر: ماکسیمالیسم رمزنگاری جمهوریخواه تقریباً به بدی “لژیون ضد رمز” دموکرات ها استنویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا