اخبار ارز دیجیتال

گزارش: میلیاردر کریپتو از ماه مارس تاکنون 116 میلیون دلار از دست داده است

این ضرر نشان دهنده ثروت شخصی جمعی 17 نفر در این بخش است، از جمله 15 نفر که بیش از نیمی از ثروت خود را از ماه مارس از دست داده اند.

بر اساس برآوردهای اخیر فوربس، موجی از بازارهای نزولی و ورشکستگی در صنعت کریپتو در 9 ماه گذشته 116 میلیارد دلار از جیب بنیانگذاران و سرمایه گذاران خارج کرده است.

این ضرر مجموع ثروت شخصی 17 نفر در این فضا است که بیش از 15 نفر بیش از نیمی از ثروت خود را از ماه مارس از دست داده اند. در نتیجه، 10 نام از لیست میلیاردرهای رمزنگاری حذف شده است.

یکی از زیان های بزرگ توسط Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس رخ داد. در ماه مارس، 70 درصد از سهام صرافی ارزهای دیجیتال 65 میلیارد دلار ارزش داشت، اما اکنون 4.5 میلیارد دلار ارزش دارد.

دارایی خالص برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، 1.5 میلیارد دلار تخمین زده می شود که از 6 میلیارد دلار در ماه مارس افزایش یافته است. ثروت کریس لارسن، یکی از بنیانگذاران ریپل، از 4.3 میلیارد دلار به 2.1 میلیارد دلار کاهش یافت، در حالی که کامرون و تایلر وینکلووس جمینی که در ماه مارس 4 میلیارد دلار ارزش داشتند، اکنون هر کدام 1.1 میلیارد دلار ارزش دارند.

موارد مرتبط: سقوط FTX: لحظه Lehman Brothers در صنعت کریپتو

در میان کسانی که وضعیت میلیاردر خود را از دست داده اند، یکی از بنیانگذاران FTX، سام بنکمن-فرید و گری وانگ هستند که دارایی آنها در ماه مارس به ترتیب 24 و 5.9 میلیارد دلار بود و به 0 دلار کاهش یافت. بر اساس گزارش فوربس، ثروت 3.2 میلیارد دلاری بری سیلبرت، بنیانگذار و مدیر عامل گروه ارزهای دیجیتال نیز در نتیجه موج مسری ناشی از فروپاشی FTX از بین رفت.

در میان میلیاردرهای سابق می توان به نیکل ویسواناتان و جوزف لی از شرکت نرم افزارهای رمزنگاری Alchemy، دوین فینزر و الکس آتاالله از OpenSea، فرد Ehrsam از Coinbase، بنیانگذار Microstrategy، مایکل سیلر، و سرمایه گذار خطرپذیر تیم دریپر اشاره کرد.

کوین تلگراف گزارش داد که بعید است به این زودی ها بازار خرس ارزهای دیجیتال به پایان برسد، زیرا بحران FTX اعتماد سرمایه گذاران را از بین برده و باعث بحران نقدینگی در سراسر صنعت شده است. در نتیجه، انتظار می‌رود کاهش بازار تا پایان سال 2023 ادامه یابد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا