اخبار ارز دیجیتال

نماینده استرالیا لایحه کریپتو اندرو براگ را بازپس گرفت

لایحه تنظیم بازار دارایی دیجیتال استرالیا، که در مارس ۲۰۲۳ ارائه شد، با یک سری تاخیر در گزارش سنا مواجه شد و اکنون برای بازنگری ارسال شده است.

کمیته قانونگذاری اقتصادی سنای استرالیا سرانجام در مورد لایحه ارز دیجیتال ارائه شده توسط سناتور اندرو براگ بازخورد ارائه کرد.

کمیته در ۴ سپتامبر در مورد لایحه ای به نام “لایحه دارایی های دیجیتال (مقررات بازار) ۲۰۲۳” گزارش داد و از طراحان خواست تا اصلاحاتی را اضافه کنند.

سنا به این نتیجه رسید که این لایحه را با اصلاحات جزئی، از جمله حذف اصطلاح توکن های غیرقابل تعویض (NFT) از تعریف دارایی های دیجیتالی تنظیم شده، تصویب خواهد کرد.

در میان توصیه‌های دیگر، قانون‌گذاران از تهیه‌کنندگان لایحه خواستند تا توکن‌های مبتنی بر دارایی‌ها، مانند استاندارد طلا و نقره و توکن‌های بتا کربن را از تعریف استیبل کوین‌ها حذف کنند. سنا همچنین خواستار تمدید دوره انتقال از سه ماه به ۹ ماه شد.

در گزارش خود، سنا از کمیسیون مالیات خواست تا رفتار مالیاتی دارایی‌ها و تراکنش‌های دیجیتال در استرالیا را با هدف ارائه قوانین در اوایل سال ۲۰۲۴ بررسی کند.

نمایندگان مجلس اضافه کردند که دولت باید به طور کامل توصیه های تنظیم کننده های مالی را در مورد پاسخ های سیاستی احتمالی به بانک زدایی بانک ها در استرالیا اجرا کند. وزارت خزانه داری استرالیا قبلا اذعان کرده بود که بانک ها به طور فزاینده ای خدمات خود را به شرکت های ارزهای دیجیتال کاهش می دهند که می تواند منجر به عواقب نامطلوبی مانند زیرزمینی شدن صنعت شود.

مربوط: Binance Australia GM: رگولاتورها در بخش ارزهای دیجیتال «واقعاً مطمئن هستند».

در این سند آمده است: «تحقیقات کمیسیون نشان می‌دهد که رویکرد دولت به تنظیم دارایی‌های دیجیتال به مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاری‌های استرالیایی آسیب می‌زند. سنا گفت که لایحه سناتور براگ “اولین گام واقعی به سوی معرفی یک چارچوب نظارتی جامع دارایی دیجیتال” است و افزود:

«دولت سیاست‌های جاه‌طلبانه دولت لیبرال سابق در حوزه ارزهای دیجیتال را نادیده گرفته است و استرالیایی‌ها بهای آن را خواهند پرداخت.»

در ماه مارس، سناتور براگ لایحه ۲۰۲۳ دارایی های دیجیتال (مقررات بازار) را معرفی کرد که هدف آن “حمایت از مصرف کنندگان و تشویق سرمایه گذاران” است. این لایحه توصیه های نظارتی را برای استیبل کوین ها، مجوزهای مبادله و الزامات نگهداری ارائه می کند.

آخرین گزارش کمیته سنا کمی دیرتر از آنچه در ابتدا انتظار می رفت منتشر شد. این کمیسیون ابتدا قصد داشت گزارش خود را در مورد این لایحه تا ۲ اوت ارائه کند، اما خواستار تمدید آن تا ۱۶ اوت شد. مهلت بعداً تا ۲۵ آگوست و سپس تا ۴ سپتامبر تمدید شد.

مجله: آسیا اکسپرس: کاربران ملی Airdrop Delio تایلند ویران شدند، کشور رمزنگاری برتر ویتنام

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا