اخبار ارز دیجیتال

کیف پول اتمی با شکایت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار هک ارزهای دیجیتال: گزارش

شاکیان در یک شکایت دسته جمعی جدید علیه کیف پول ارزهای دیجیتال هک شده AtomicWallet ادعا می کنند که این شرکت هیچ اطلاعاتی در مورد هک با مشتریان خود به اشتراک نمی گذارد یا آن را به پلیس گزارش نمی دهد.

گروهی از سرمایه‌گذاران ناراضی ارزهای دیجیتال، یک شکایت دسته جمعی علیه کیف پول اتمی تنظیم کرده‌اند که در ماه ژوئن متحمل ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری شده است.

آژانس رسانه های تجاری آلمان bne IntelliNews در ۲۱ اوت گزارش داد که ده ها سرمایه گذار ثروتمند از روسیه و کشورهای مشترک المنافع به یک شکایت دسته جمعی علیه کیف پول اتمی پیوسته اند.

این پرونده توسط وکیل آلمانی ماکس گوتبرود و بوریس فلدمن، یکی از بنیانگذاران شرکت فناوری حقوقی مسکو Destra Legal هماهنگ می شود.

Gutbrod، شریک سابق Baker & Mackenzie در مسکو برای بیش از ۲۰ سال، گفت که وکلا وکالت تقریباً ۵۰ مشتری را داشتند که پس از نقض کیف پول اتمی دو ماه پیش، مجموعاً ۱۲ میلیون دلار را از دست دادند. او گفت:

ما در تلاش هستیم تا دارایی‌های مشتریان خود را بازیابی کنیم و قصد داریم یک شکایت دسته جمعی علیه کیف پول اتمی ارائه کنیم. […] آنها هرگز هیچ اطلاعاتی در مورد هک به مشتریان خود ندادند و با پلیس تماس نگرفتند. “

کیف پول اتمی، یک کیف پول رمزنگاری غیرقانونی، در اواسط ژوئن ۲۰۲۳ مورد سوء استفاده عظیم ۱۰۰ میلیون دلاری قرار گرفت. این نقض حداقل ۵۵۰۰ حساب رمزنگاری را در این پلتفرم تحت تأثیر قرار داد. از آن زمان شرکت‌های تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال مانند Elliptic این سرقت را به گروه جنایتکاران سایبری کره شمالی Lazarus Group مرتبط می‌دانند که گمان می‌رود مسئول سرقت میلیاردها دلار ارز دیجیتال از طریق سرقت‌های مختلف است.

گزارش‌های اولیه لازاروس را مسئول حمله به کیف پول اتمی دانستند، اما ادعاهای جدید حاکی از آن است که ممکن است مقصران دیگری نیز وجود داشته باشند.

فلدمن استدلال می کند که به احتمال زیاد یک گروه اوکراینی این هک را سازماندهی کرده است. شرکت او Destra با استفاده از تجزیه و تحلیل بلاک چین از Match Systems که در حال کار بر روی تحقیقات خود از طرف سرمایه گذاران است، با این پرونده مقابله می کند.

فلدمن گفت: «آنها شواهدی از دخالت یک گروه هکر اوکراینی پیدا کردند.

مربوط: حفره تازه کشف شده کیف پول بیت کوین به هکرها اجازه می دهد ۹۰۰۰۰۰ دلار سرقت کنند – SlowMist

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، کیف پول اتمی دقیقاً نحوه راه اندازی این اکسپلویت در ماه ژوئن را فاش نکرد. این شرکت تنها چهار مورد از محتمل‌ترین دلایل را فهرست کرده است، از جمله ویروس‌های موجود در دستگاه‌های کاربر، به خطر افتادن زیرساخت‌ها، حملات انسان در میانه و تزریق کد بدافزار. کیف پول اتمی همچنین تکرار کرد که کمتر از ۰.۱ درصد از کاربران برنامه آن تحت تأثیر قرار گرفته اند.

بلافاصله پس از هک، به نظر می رسد که کیف پول رمزنگاری به طور عادی به کار خود ادامه می دهد.

کیف پول اتمی به درخواست نظر پاسخ نداد.

سوال بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا