🚨 اخبار ارز دیجیتال

دارایی‌های رمزنگاری‌شده دیگر جایگاه خاصی ندارند، تنظیم‌کننده‌ها باید به عقب برسند – صندوق بین‌المللی پول

شکست‌های اخیر صادرکنندگان کریپتو، صرافی‌ها و صندوق‌های تامینی به انگیزه اصلی پشت مقررات بهتر کریپتو تبدیل شده‌اند.

بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول (IMF)، در چند سال گذشته دارایی‌های رمزنگاری شده از یک «محصول ویژه» به یک جریان اصلی‌تر حرکت کرده‌اند و نیاز به مقررات جامع‌تر در این فضا را افزایش داده‌اند.

در گزارشی جدید اشتراک گذاری آدیتیا ناراین، مدیر بخش بازارهای پولی و سرمایه صندوق بین‌المللی پول و مارینا مورتی، دستیار مدیر، که توسط صندوق بین‌المللی پول در ۵ سپتامبر اعلام شد، گفتند که ارزهای دیجیتال از یک “محصول خاص” به یک سرمایه‌گذاری سفته‌بازی و محافظت در برابر ارزهای ضعیف در حال حرکت هستند. و محصولاتی که به عنوان ابزار پرداخت استفاده می شوند.

نویسندگان همچنین استدلال کردند که شکست‌های اخیر توسط صادرکنندگان ارزهای دیجیتال، صرافی‌ها و صندوق‌های تامینی “برای فشار نظارتی شتاب بیشتری یافته است.”

با این حال، ناراین و مورتی گفتند، اعمال یک چارچوب نظارتی برای دارایی‌های رمزنگاری یک نبرد دشوار است و مهارت‌های قابل دوام در میان تنظیم‌کننده‌ها در میان بازارهای در حال تحول سریع، نظارت دشوار و موانع جدی‌تر را برجسته می‌کند.

«تنظیم‌کننده‌ها با توجه به منابع محدود و بسیاری از اولویت‌های دیگر، در تلاش هستند تا استعداد و مهارت‌هایی را برای حفظ سرعت خود به دست آورند.»

نویسندگان همچنین به رویکردهای متناقض برای مقررات ارزهای دیجیتال در میان تنظیم‌کننده‌های مختلف اشاره می‌کنند و در مورد نیاز به یک چارچوب نظارتی جهانی ارزهای دیجیتال هماهنگ، منسجم و جامع استدلال می‌کنند. من اینجا هستم.

آنها توضیح دادند: “برخی تنظیم کننده ها حمایت از مصرف کننده را در اولویت قرار می دهند، در حالی که برخی دیگر ایمنی و سلامت یا یکپارچگی مالی، اعتبار سنجی ها و توسعه دهندگان پروتکل را در اولویت قرار می دهند.”

چارچوب نظارتی جهانی نظم را به بازارها می‌آورد، اعتماد مصرف‌کننده را القا می‌کند، محدودیت‌هایی را برای موارد قابل قبول تعیین می‌کند و پناهگاهی امن برای ادامه نوآوری‌های سودمند فراهم می‌کند.»

اما تغییر به آرامی در راه است. حتی شکاکان سرسخت ارزهای دیجیتال شروع به هجوم به میز نظارتی کرده‌اند، براد شرمن، نماینده کنگره آمریکا، گفت که پس از اعتراف به اینکه بازار «پول و قدرت زیادی پشت آن است»، نظرم تغییر کرده و تصمیم گرفتم آن را ممنوع کنم.

مربوط: دولت جدید استرالیا سرانجام موضع خود را در مورد مقررات رمزنگاری اعلام کرد

صندوق بین‌المللی پول (IMF) که در سال ۱۹۴۴ تأسیس شد، برای دستیابی به رشد و شکوفایی پایدار برای همه ۱۹۰ کشور عضو از طریق ترویج سیاست‌های اقتصادی که ثبات مالی و همکاری پولی را ارتقا می‌دهد، تلاش می‌کند. من اینجا هستم.نویسنده: Stephen Katte

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا