اخبار ارز دیجیتال

پل متقاطع زنجیره ای RenBridge 540 میلیون دلار از درآمد هک پولشویی کرد: Elliptic

یک شرکت پزشکی قانونی بلاک چین می گوید که پل زنجیره ای متقاطع یک «جایگزین تنظیم نشده» برای صرافی ها برای انتقال ارزش بین بلاک چین ها ارائه می دهد.

این پل زنجیره‌ای متقاطع در سال جاری هدف بیش از چند هک بوده است، اما داده‌های جدید ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic نشان می‌دهد که یکی از آن‌ها برای شستشوی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار دارایی‌های رمزنگاری غیرقانونی به‌دست‌آمده استفاده شده است.

بر اساس گزارش ۱۰ آگوست، پل رمزنگاری RenBridge از سال ۲۰۲۰ از طریق فرآیندی به نام جهش زنجیره ای، شست و شوی حداقل ۵۴۰ میلیون دلار عواید مجرمانه را تسهیل کرده است.

Elliptic می‌گوید که پل غیرمتمرکز زنجیره متقابل «یک جایگزین غیرقابل تنظیم برای صرافی‌ها برای انتقال ارزش بین زنجیره‌های بلوکی» ارائه می‌کند.

ایالات سرکش و گروه های هکر

در بیشتر موارد، پل‌های زنجیره‌ای متقابل یا پل‌های بلاک چین برای اهداف قانونی استفاده می‌شوند و به کاربران این امکان را می‌دهند تا ارزهای دیجیتال را به‌طور یکپارچه بین شبکه‌های بلاک چین جابجا کنند.

کاربران معمولا توکن ها را از یک زنجیره به پروتکل پل واریز می کنند. پروتکل های پل به قراردادها قفل شده اند. سپس به کاربران معادل های توکن موازی در زنجیره دیگری صادر می شود.

اما Elliptic می‌گوید که این پل‌ها توسط باج‌افزارها، سوء استفاده‌کنندگان و هکرها برای پول‌شویی درآمدهای مجرمانه نیز استفاده می‌شوند و RenBridge از سال ۲۰۲۰ حداقل ۵۴۰ میلیون دلار درآمد حاصل از شست‌وشو را مدعی شده است.

طبق گفته این شرکت، حداقل ۲.۴ میلیون دلار از دارایی های رمزنگاری شده سرقت شده در هک Nomad در ۲ آگوست اخیراً از طریق پل زنجیره ای عبور کرده است.

Elliptic همچنین گفت که حداقل ۲۶۷.۲ میلیون دلار دارایی از خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) سال گذشته توسط کره شمالی از صرافی Liquid Global به سرقت رفته است، در حالی که RenBridge طی دو سال گذشته برای شستشوی آنها استفاده شده است. او همچنین اشاره کرد که برخی از ۸۰ میلیون دلار که گفته می شود به سرقت رفته است گذشته است. از طریق لمبریج

گروه باج افزار Conti که بیشتر برای حمله به دولت کاستاریکا در ماه ژوئن شناخته می شود، تاکنون بیش از ۵۳ میلیون دلار از طریق RenBridge پولشویی کرده است.

مقامات مربوطه

Elliptic اشاره کرد که پل های بلاک چین مانند RenBridge برای مقاماتی که به دنبال سرکوب افراد و گروه هایی هستند که از فناوری های نوظهور برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می کنند، چالشی ایجاد می کند.

پل های بلاک چین مانند RenBridge چالشی را برای تنظیم کننده ها ایجاد می کند زیرا هیچ ارائه دهنده خدمات مرکزی برای تسهیل این تراکنش های زنجیره ای وجود ندارد.

مربوط: آیا آینده مطمئنی برای پل های زنجیره ای متقابل وجود دارد؟

در گزارش وضعیت ۳۰ ژوئن از گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، سازمان‌های بین‌دولتی خطرات فزاینده مرتبط با «پرش زنجیره‌ای» به‌ویژه در فضای DeFi را برجسته کردند.

“رشد و تکامل سریع بخش Defi باعث نگرانی است زیرا می تواند خطرات را تسریع و چند برابر کند.”

نویسنده: Stephen Katte

منبع

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا