اخبار ارز دیجیتال

دادگاه تا حدی درخواست آزمایشگاه آپتوس برای رد دعوی یک میلیارد دلاری گلیزر را رد کرد.

دادگاه چهار ادعای حقوقی را رد کرد، اما به سه مورد دیگر اجازه رسیدگی داده شد.

یک قاضی تا حدی درخواست رد دعوای طرح شده توسط شاری گلیزر را رد کرده است که مدعی است مو شیخ، مدیر عامل شرکت Aptos Labs به عنوان یک سرمایه گذار اولیه از سهامش کلاهبرداری شده است. با توجه به سوابق دادگاه منتشر شده در ۱۰ اکتبر، کلاهبرداری و سه ادعای حقوقی دیگر توسط دادگاه رد شد، در حالی که سه ادعای دیگر، یعنی نقض قرارداد، غنی سازی ناعادلانه و حقوق ادعایی ۵۰ گلیزر متنی به درصد اعطا شد.

Aptos توسط کارمندان سابق متا Mo Shaikh و Avery Ching تاسیس شد. بنیانگذاران همچنین در پروژه شکست خورده Diem مارک زاکربرگ شرکت داشتند. انجمن Diem و شرکت های تابعه آن در ماه فوریه فعالیت خود را متوقف کردند و متا مالکیت معنوی و سایر دارایی های پروژه را فروخت.

قاضی جنیفر شکتر در تصمیم خود گفت: “هیچ جهانی وجود ندارد که بتوان شکایت را رد کرد.”

“در این مرحله دادخواست، من نمی‌دانم که چگونه می‌توان به عنوان یک موضوع قانونی یافت که شواهدی وجود دارد که قاطعانه وجود توافقنامه قابل اجرا بین این طرف‌ها را رد می‌کند. مطمئناً، او هیچ راهی وجود ندارد که شما آن را نداشته باشید. حداقل این ادعای غنی‌سازی ناعادلانه است.»

با این حال، قاضی در ادامه دلایل متعدد دعوی را رد کرد و اظهار داشت:

«بنا به دلایلی که بیان کردم، پس از شنیدن دلایل و مطالعه مقالات، قصد دارم هر دلیلی را که به آن اشاره کردم، رد کنم، این نقض مزیت غیرمنصفانه قراردادی و قضاوت اعلامی آن مربوط به وجود است. متعلق به قرار داد.”

در ماه مارس، گلیزر و شرکتش Swoon Capital سهم حق شراکت او (در این مورد، ۵۰ درصد از سهم Shaik از تجارت) را از Matonee که به عنوان Aptos Labs فعالیت می‌کند، گرفتند. من شکایتی را مبنی بر طرح کلاهبرداری تنظیم کردم. گلیزر به دنبال طرح دعوی حقوقی تا سقف یک میلیارد دلار است.

این تصمیم توسط Aptos Labs به عنوان یک پیشرفت مثبت تلقی شد. یکی از سخنگویان شرکت به کوین تلگراف گفت:

“ما از حکم دادگاه مبنی بر رد شدن اکثریت ادعاهای آقای گلیزر خرسندیم – در این مرحله از پرونده، علیرغم استانداردهای بالای قانونی که مستلزم آن است، ما می خواهیم که آقای گلیزر تقریباً از تمام مزایای شک برخوردار شود. ما اتهامات آقای گلیزر را بپذیریم.»

این شرکت همچنین اشاره کرد که عنوان ادعای رد این درخواست از سوی قوه قضائیه نادرست است.

در ماه ژوئیه، Aptos Labs یک دور سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری برای پیشبرد تلاش‌های خود در فضای Web3 جمع‌آوری کرد، در دوری که توسط FTX Ventures و Jump Crypto، Andreessen Horowitz، Apollo، Franklin Templeton و Circle Ventures رهبری می‌شد. دور تامین مالی ارزش استارت آپ را بیش از دو برابر کرد و در ماه مارس از یک میلیارد دلار گذشت.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا