اخبار ارز دیجیتال

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید همبستگی بین ارزهای دیجیتال آسیایی و بازارهای سهام در حال رشد است

داده های جدید افزایش ۱۰ برابری همبستگی بازده بین بیت کوین و سهام در برخی مناطق را نشان می دهد.

قبل از شیوع بیماری همه گیر COVID-19 در آسیا، شکاف شدیدی بین بازار ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی به طور کلی وجود داشت. صندوق بین المللی پول (IMF) معتقد است که اکنون مرزها نازک شده اند و این وضعیت نیازمند اقدامات نظارتی اضافی است.

در یک پست وبلاگی در ۲۱ اوت، گروهی از اقتصاددانان صندوق بین المللی پول نگرانی های خود را در مورد پویایی بازارهای آسیایی که به نظر می رسد ادغام ارزهای دیجیتال در سیستم مالی بزرگتر به سرعت در حال رشد است، به اشتراک گذاشتند. این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه این امر خطرات خاصی را برای ثبات مالی به همراه دارد، گفت:

“در حالی که به نظر می رسد بخش مالی از این تحولات مصون است، اما ممکن است چرخه رونق و رکود در آینده نباشد. می تواند از طریق افراد یا سرمایه گذاران نهادی که ممکن است گسترش یابد.

این اقتصاددان همچنین به مثالی از بازار هند اشاره کرد که در آن همبستگی بازده بین بیت کوین (BTC) و بازار سهام هند در طول همه گیری ۱۰ برابر شد.

مرتبط: گردباد نقدی نشان می دهد که دفای نمی تواند از مقررات فرار کند

رابطه رو به رشد بین ارزهای دیجیتال و امور مالی سنتی به دلیل پذیرش فزاینده پلتفرم‌ها و ابزارهای سرمایه‌گذاری مرتبط با ارزهای دیجیتال در بازار سهام و پذیرش فزاینده ارزهای دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی آسیایی است که اعتقاد بر این است که در حال افزایش است.

کارشناسان با استفاده از روش سرریز توسعه یافته در یادداشت ثبات مالی جهانی، افزایش شدیدی را در سرریزهای نوسانات ارزهای دیجیتال در هند، ویتنام و تایلند مشاهده کردند. در پایان، تنظیم‌کننده‌های آسیایی تشویق می‌شوند تا «دستورالعمل‌های روشنی را برای مؤسسات مالی تنظیم‌شده ایجاد کنند»، برای اطلاع‌رسانی و حمایت از سرمایه‌گذاران خرد، و هماهنگی نزدیک تلاش‌های خود در سراسر حوزه‌های قضایی.

در ۲۷ جولای، توبیاس آدریان، رئیس بخش بازار سرمایه صندوق بین‌المللی پول، گفت که استیبل کوین‌های الگوریتمی ممکن است بیشتر شکست بخورند. بنابراین استیبل کوین ها برای محافظت بهتر از سرمایه گذاران به یک “رویکرد نظارتی جهانی” نیاز دارند.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا