اخبار ارز دیجیتال

Corporate America سرانجام توجه خود را به Web3: US Trademark Lawyers معطوف کرد

درخواست های علامت تجاری ثبت شده در سال جاری، زمینه های مختلفی را پوشش می دهد.

امسال ما غرق در پرونده های علامت تجاری از شرکت های مختلف شده ایم که به دنبال پیوستن به تلاش Web3 هستند. تا نوامبر، در مجموع ۴۹۹۹ درخواست علامت تجاری ایالات متحده برای کالاها/خدمات مربوط به ارز دیجیتال و دیجیتال ثبت شده است.

به گفته یک وکیل علامت تجاری دارای مجوز USPTO، آینده برای اکوسیستم Web3 “روشن” به نظر می رسد و “پذیرش جریان اصلی اجتناب ناپذیر است.” در مصاحبه کوین تلگراف با مایک کندودیس در زیر درباره تأثیر یک برنامه کاربردی علامت تجاری ثبت شده Web3 بر آینده اکوسیستم Web3 بیاموزید.

کوین تلگراف طیف گسترده ای از داستان های ثبت علامت تجاری را پوشش داده است، از برندهای لوکس مانند هرمس گرفته تا برندهای خودرویی مانند فورد، که همگی برای اکوسیستم Web3 در سال ۲۰۲۲ پیشنهاد داده اند. مایک کوندودیس در مصاحبه‌ای فاش کرد که از طیف و ترکیب شرکت‌هایی که درخواست‌های علامت تجاری برای اکوسیستم Web3 ثبت می‌کنند شگفت‌زده شده است.

س: چه چیزی شما را در مورد ثبت علامت تجاری Web3 در سال جاری شگفت زده کرد؟

یکی از بزرگ‌ترین شگفتی‌ها، تنوع زمینه‌هایی است که توسط پرونده‌های علامت تجاری Web3 امسال ارائه شده است. ما همچنین موارد ارسالی را از فروشگاه‌های مواد غذایی، مارک‌های غذای حیوانات خانگی، تیم‌ها و لیگ‌های ورزشی، شهرها و مکان‌های دیدنی، شرکت‌های کازینو/بازی، و حتی نمایش‌های بازی مشاهده کردیم. این سالی بود که به نظر می رسید وب ۳ توجه شرکت های بزرگ آمریکا را به خود جلب کرد.

س: آیا از انواع شرکت هایی که برای اکوسیستم Web3 درخواست علامت تجاری ثبت کرده اند شگفت زده شدید؟ آیا آماری در مورد انواع شرکت هایی که بیشترین علامت تجاری را در فضای Web3 ثبت کرده اند وجود دارد؟ آیا این یک شرکت بود؟)

بله، امسال سورپرایزهایی وجود داشت و موج ثبت نام تجاری جدید Web3 شامل برخی از پرونده های علامت تجاری جالب بود. به عنوان مثال، ما شاهد یک اپلیکیشن علامت تجاری برای Web3 توسط یک شرکت اجاره خودرو بودیم. کاملاً مشخص نیست که بازار کرایه اتومبیل مجازی یا NFTهای اجاره اتومبیل Metaverse چیست.

در عین حال اشباع در برخی مناطق مشاهده شد. همه شرکت های بزرگ درخواست های علامت تجاری Web3 را ثبت کرده اند. این بخش ها شامل فست فود، خدمات مالی، پوشاک/پوشاک، کالاهای لوکس و کفش است.

طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی علامت تجاری ثبت شده در سال جاری نشان دهنده پذیرش جریان اصلی اجتناب ناپذیر فناوری های Web3 است و همچنین پتانسیل رشد و شکوفایی اکوسیستم در آینده را نشان می دهد. وکلای علامت تجاری دارای مجوز USPTO نظرات خود را در مورد اینکه فکر می کنند آینده Web3 ممکن است چگونه باشد، بر اساس برنامه های کاربردی علامت تجاری ثبت شده از قبل به اشتراک گذاشتند.

س: بر اساس برنامه های کاربردی علامت تجاری معلق اکوسیستم Web3، آینده Web3 (متاورس، ارزهای دیجیتال، فناوری های زنجیره بلوکی مانند NFT) را چه می بینید؟

آینده روشن است و من فکر می کنم پذیرش جریان اصلی اجتناب ناپذیر است. بدون شک محرک های اقتصاد کلان و چالش های نظارتی وجود دارد که باید در کوتاه مدت بر آنها غلبه کرد. اما بر اساس فعالیت علامت تجاری Web3 که من دیده ام، تعدادی از برندهای بزرگ آماده سرمایه گذاری جدی در Web3 هستند. آنها مزایا و فرصت‌هایی را که فناوری بلاک چین ارائه می‌دهد، تشخیص می‌دهند. این سرمایه گذاری باید حرکت مستمر به سمت پذیرش اکوسیستم Web3 را تضمین کند.

س: آیا شما معتقدید که شرکت هایی که علائم تجاری را در متاورس، ارزهای دیجیتال و NFT ثبت می کنند، نقش مهمی در پذیرش فناوری مبتنی بر بلاک چین ایفا می کنند؟

بله، من معتقدم شرکت‌هایی که درخواست‌های علامت تجاری جدید را در این فضاها ثبت می‌کنند برای پذیرش و اجرای گسترده فناوری‌های مبتنی بر وب۳ و بلاک چین ضروری هستند. برخی از چالش های فنی وجود دارد که باید قبل از اینکه Web3 به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، بر آنها غلبه کرد و هزینه و زمان را در بر خواهد داشت. متقاضیان علامت تجاری Web3 امروزی نشان دهنده یک کاتالیزور اقتصادی برای تامین مالی سرمایه گذاری های مورد نیاز برای غلبه بر چالش های تکنولوژیکی هستند. و سرمایه‌گذاری‌های آن‌ها به مرور زمان، فناوری را در دسترس شرکت‌های کوچک‌تر و متوسط‌تر قرار می‌دهد.

شرکت‌هایی مانند برندهای مراقبت‌های بهداشتی، بیمه و الکل همگی برای علائم تجاری NFT، ارزهای دیجیتال و فعالیت‌های مرتبط با متاورس ثبت نام کرده‌اند. با این حال، برای ادغام کامل با فضا، باید بر موانع نظارتی غلبه کرد، بنابراین ممکن است به راحتی در فضا به اندازه برندهای دیگر، مانند برندهای لباس، پیمایش نکنید.

س: آیا فکر می‌کنید که کسب‌وکارها باید قبل از پیمایش در فضای Web3، چالش‌های نظارتی را طی کنند؟

من فکر می کنم این یک موضوع بخش است. به‌عنوان مثال، در صنایعی مانند مراقبت‌های بهداشتی و بیمه که به شدت تنظیم شده‌اند، فکر می‌کنم تا زمانی که شرکت‌ها سعی می‌کنند از مقرراتی پیروی کنند که ممکن است با در نظر گرفتن Web3 نوشته نشده باشند، دردسرهایی وجود خواهد داشت. در مقابل، به نظر می رسد صنایع با بار نظارتی کمتر، مانند پوشاک و کالاهای لوکس، انتقال آسان تری به Web3 داشته اند.

س: آیا ثبت علائم تجاری اکوسیستم Web3 پرهزینه است؟ فکر می کنید شرکت ها به طور متوسط ​​چقدر برای ثبت علائم تجاری مبتنی بر Web3 پرداخت می کنند؟

یکی از جنبه های جذاب علائم تجاری این است که بایگانی رایگان است. بسیاری از برنامه های جدید علامت تجاری Web3 را می توان به صورت حرفه ای با کمتر از ۲۰۰۰ دلار تهیه و ثبت کرد. این امر آنها را به یک معامله نسبی تبدیل می کند، به خصوص زمانی که در مقایسه با هزینه مبارزه با اختلافات برند بدون ثبت علامت تجاری فدرال باشد.

س: آیا فکر می کنید بازار نزولی ارزهای دیجیتال تأثیر منفی بر تعداد شرکت هایی که علائم تجاری را در اکوسیستم Web3 ثبت می کنند داشته است؟

بله، به نظر می‌رسد مشکلات در بازار ارزهای دیجیتال، همراه با نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی گسترده‌تر، تأثیر قابل‌توجهی بر تعداد پرونده‌های علامت تجاری جدید Web3 داشته است. تعداد ثبت علامت تجاری جدید در اکوسیستم Web3 تقریباً ۴۰ درصد در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

بازار نزولی طولانی مدت و شرایط فعلی بازار، که با سقوط ناگهانی FTX تشدید شده است، کل اکوسیستم را تحت تاثیر قرار داده است. در حالی که پتانسیل تجاری اکوسیستم Web3 هنوز بسیار زیاد است، کندودیس گفت که تعداد درخواست های علامت تجاری ثبت شده در اکوسیستم ممکن است لزوماً در سال آینده به دلیل عوامل مختلف افزایش نیابد، از جمله: من پیش بینی می کنم. بازار نزولی بی پایان و رکودی که به طور گسترده پیش بینی می شود.

س: آیا انتظار دارید که درخواست های علامت تجاری بیشتری در زمینه Web 3 در سال آینده ثبت شود یا فکر می کنید سرعت کارها کاهش می یابد؟

افزایشی پیش بینی نمی شود. تعداد مشابهی از برنامه های کاربردی انتظار می رود.

در نیمه دوم سال، تعداد ثبت نام تجاری جدید برای Web3 کاهش یافت. به نظر می رسد این کاهش در پاسخ به رکود، سایر نگرانی های اقتصاد کلان و ترس از بازار نزولی کریپتو باشد. این نگرانی‌ها احتمالا تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهند داشت، بنابراین انتظار می‌رود که تأثیر آن ادامه یابد.

س: آیا نظر یا نظر مرتبطی در مورد علائم تجاری ارسال شده به اکوسیستم Web3 و فناوری بلاک چین مانند Metaverse، Cryptocurrency و NFT دارید؟

پتانسیل تجاری اکوسیستم Web3 بسیار زیاد است. و علی‌رغم بادهای مخالف فعلی، Web3 در سال‌های آینده به سمت پذیرش جریان اصلی حرکت می‌کند. برندها در این اکوسیستم به حفاظت نیاز دارند، همانطور که در «دنیای واقعی» امروزی نیاز دارند. همچنین هنگام مهاجرت و/یا گسترش به اقتصاد مجازی Web3 به محافظت نیاز دارید. بسیاری از شرکت‌ها درخواست‌های علامت تجاری برای Web3 ثبت کرده‌اند.

به نظر می رسد عجله اولیه برای ثبت علامت تجاری Web3 مسیر خود را طی کرده است. ما اکنون شاهد ادغام محصولات و خدمات Web3 در استراتژی های اصلی علامت تجاری هستیم. در آینده، انتظار می‌رود که محصولات و خدمات NFT، Crypto، و Metaverse در برنامه‌های کاربردی علامت تجاری همراه با محصولات و خدمات سنتی یا «دنیای واقعی» گنجانده شوند.

نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا