🚨 اخبار ارز دیجیتال

Core Scientific قرارداد ۷۷ میلیون دلاری Bitmain برای ۲۷۰۰۰ ریگ استخراج بیت کوین امضا می کند

این معامله برای اولین بار در ماه آگوست نهایی شد و Anchorage به عنوان طرف مقابل موافقت کرد که سهامی در ماینر ورشکسته ارزهای دیجیتال به دست آورد.

سازنده سخت‌افزار استخراج ارزهای دیجیتال Bitmain و شرکت ورشکسته ماینینگ کریپتو Core Scientific با ترکیبی از سهام و پول نقد برای تکمیل یک معامله برای گسترش امکانات استخراج خود موافقت کردند.

معامله بین این دو شرکت ماینینگ باعث می‌شود که بیت‌مین ۲۷۰۰۰ دستگاه استخراج بیت‌کوین (BTC) را به قیمت ۲۳ میلیون دلار نقد و ۵۳.۹ میلیون دلار سهام عادی در شرکت ورشکسته عرضه کند. جدای از قرارداد خرید سخت افزار استخراج، Bitmain و Core Scientific یک قرارداد میزبانی جدید برای پشتیبانی از عملیات استخراج بیت مین امضا کرده اند.

این معامله اوایل ماه گذشته پس از اینکه Bitmain در یک پرونده قضایی فاش کرد که قصد دارد سخت افزار استخراج خود را در ازای پول نقد و سهام به عنوان بخشی از طرح بازسازی Core Scientific بفروشد، نهایی شد. به غیر از Bitmain، طرح بازسازی شامل Anchorage، BlockFi و Mass Mutual Asset Finance نیز می شود. به استثنای Anchorage، هر سه شرکت دیگر ترکیبی از گزینه های نقدی و سهام را برای حل و فصل مطالبات خود انتخاب کردند.

مطالب مرتبط: Core Scientific از آدام سالیوان به عنوان مدیرعامل در میان فرآیند بازسازی نام می برد

انتظار می‌رود برنامه‌های توسعه و سرمایه‌گذاری بیت‌مین تا سه ماهه چهارم سال جاری اجرایی شود و انتظار می‌رود که در سه‌ماهه پایانی تأییدیه‌های قضایی صادر شود. در صورت تایید، سخت افزار اضافه شده می تواند ۴.۱ اگزهاش را به نرخ هش Core Scinfitic اضافه کند. این دو شرکت استخراج رمزارز همچنین توافق کردند که برای ارتقای ماینرهای نسل آخر بیت مین که در مراکز داده Core Scientific میزبانی شده اند، با یکدیگر همکاری کنند تا بهره وری شرکت را بهبود بخشند.

Core Scientific در دسامبر ۲۰۲۲ برای حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ ثبت نام کرد و دلیل اصلی این تصمیم را بحران مالی و کاهش قیمت بیت کوین ذکر کرد. این شرکت در هفته‌ها قبل از اینکه آشفتگی بازار در نهایت آن را مجبور به ورشکستگی در دسامبر کرد، با مشکلاتی مواجه شد.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای ارزهای دیجیتال

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا