🚨 اخبار ارز دیجیتال

ConsenSys برای گسترش بیشتر اتریوم، Linea zkEVM را راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ConsenSys شبکه مقیاس‌پذیری Linea را معرفی کرد که توان عملیاتی سریع‌تر و ۱۵ برابر هزینه تراکنش کمتری نسبت به لایه ۱ اتریوم ارائه می‌دهد.

همانطور که ConsenSys شروع به همکاری با شرکای خود در شبکه Linea کرد، اکوسیستم اتریوم از راه حل دیگری برای مقیاس‌بندی لایه ۲ استقبال کرد که نقطه عطف مقیاس‌پذیری قابل توجهی در آزمایش ایجاد کرد.

Linea یک شبکه مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم است که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های غیرمتمرکز برای اتریوم بسازند یا مهاجرت کنند. این با استفاده از مدارک دانش صفر کار می کند و با ماشین مجازی اتریوم (EVM) قابل مقایسه است، به این معنی که برنامه های کاربردی شما می توانند به طور یکپارچه با بلاک چین اتریوم تعامل داشته باشند.

این شبکه یک دوره آزمایشی طولانی را پشت سر گذاشته و بیش از ۴۶ میلیون تراکنش را روی تقریباً ۵.۵ میلیون کیف پول منحصر به فرد انجام داده است. ConsenSys بهبودهایی را در عملکرد Linea، هزینه های تراکنش و تجربه کاربر در طول دوره آزمایش بیان کرد.

انتشار تدریجی آلفا در ۱۱ ژوئیه با بیش از ۱۰۰ شریک آغاز شد، با ConsenSys که توان عملیاتی سریع‌تر و ۱۵ برابر کارمزد تراکنش‌های کمتر را نسبت به مواردی که در شبکه اصلی اتریوم اجرا می‌کنند، تبلیغ می‌کند.

Linea همچنین با کیف پول مرورگر اتریوم ConsenSys MetaMask یکپارچه شده است و به کاربران Linea امکان دسترسی به ویژگی های پل زدن، تعویض و خرید توکن آن را می دهد.

جوزف لوبین، بنیانگذار و مدیر عامل ConsenSys، تعداد پروتکل‌ها و راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم را به‌عنوان یک مؤلفه کلیدی توسعه برنامه‌ها و ویژگی‌های Web3 را برجسته کرد.

Ethereum L2 با ادغام به اثبات سهام و کشش گسترده در نقشه راه متمرکز محور خود، نقشی کلیدی در برداشتن گام‌های مهم در مقیاس‌پذیری و قابلیت استفاده خواهد داشت.

اعلامیه ای که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است نشان می دهد که برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به Linea مهاجرت می کنند تا از مزایای نهایی سریع، پل های کارآمد سرمایه و امنیت به ارث رسیده از شبکه اصلی اتریوم استفاده کنند.

در همین حال، این شبکه همچنین قیمت بنزین پایین‌تر، توان عملیاتی بالا و تأخیر کم را ارائه می‌کند – اجزای کلیدی مورد نیاز برای تامین انرژی توکن‌های غیرقابل تعویض، بازی‌های بلاک چین و برنامه‌های اجتماعی.

مطالب مرتبط: آیا Proofs ZK راه حلی برای مشکلات Ordinal و BRC-20 بیت کوین است؟

ConsenSys همچنین اتحاد سرمایه گذاری اکوسیستم Linea (EIA) را راه اندازی خواهد کرد که بیش از ۳۰ شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر را برای ارائه سرمایه و کمک مشاوره ای به سازندگان اکوسیستم گرد هم می آورد.

راه‌اندازی شبکه اصلی آلفای Linea از محافظ‌هایی برای محافظت از کاربران، DApps و خود شبکه استفاده می‌کند. این شامل اجازه دادن به شرکای راه‌انداز برای برقراری تماس با شبکه در هفته اول می‌شود.

ConsenSys قصد دارد شبکه خود را در طول ETHCC، که از ۱۷ ژوئیه در فرانسه برگزار می شود، باز کند، اما ممکن است برای ۹۰ روز اول محدودیت هایی برای برداشت وجود داشته باشد. این شرکت در نظر دارد تا قبل از اینکه LIna را به طور کامل برای کاربران نهایی باز کند، مزایای باگ را پیاده سازی کند و عملکرد سیستم را نظارت کند.

لایه ۲ اتریوم یک موضوع بزرگ در سال ۲۰۲۳ است. توسعه دهنده لایه ۲ Polygon نیز از شبکه zkEVM در مارس ۲۰۲۳ رونمایی کرد. در همین حال، Starknet که بنیانگذار آن Eli Ben Sasson پیشگام zk-proofs بود، امسال بر افزایش توان شبکه تمرکز کرده است. سال.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: ZK Rollup “مرحله نهایی” مقیاس بندی بلاک چین است: بنیانگذار Polygon Miden

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا