اخبار ارز دیجیتال

کنگره جلسه استماع 29 مارس را در مورد شکست SVB و بانک های امضاکننده اعلام کرده است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، جلسات متعددی برای “دریافت ته” شکست بانک برگزار خواهد شد.

نمایندگان شرکت بیمه سپرده فدرال و هیئت فدرال رزرو در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه استماع تازه اعلام شده درباره ورشکستگی دو بانک بزرگ شهادت خواهند داد.

در اطلاعیه 17 مارس، نماینده ماکسین واترز و رئیس کمیته، نماینده پاتریک مک‌هنری، گفتند که “در پاسخ به شکست بانک‌های Silicon Valley و Signature” از قانون‌گذاران مالی فدرال اطلاعیه دریافت کرده‌اند. او گفت که گوش خواهد داد. به شهادت جلسه علنی 29 مارس. انتظار می رود مارتین گرونبرگ، رئیس FDIC و مایکل بار، نایب رئیس فدرال رزرو در کنگره شرکت کنند.

واترز و مک‌هنری می‌گویند: «کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان متعهد است که به ورشکستگی بانک‌های سیلیکون ولی و سیگنچر رسیدگی کند. این جلسه به ما امکان می‌دهد تا بفهمیم چرا و چگونه این بانک‌ها شکست خوردند.»

در 10 مارس، بانک سیلیکون ولی پس از سرکوب بانکی در میان سپرده گذاران عمده بسته شد، اما دولت برای حذف اکثر سپرده گذاران بیمه نشده (250000 دلار و بالاتر) وارد عمل شد. سپرده گذاران اعلام کردند که واجد شرایط خواهند بود. در مقابل، طبق گزارش‌ها، امضاکنندگان در زمان بسته شدن 12 مارس هیچ مشکل پرداخت بدهی نداشتند، اما تنظیم‌کننده‌های نیویورک وارد عمل شدند و به FDIC اجازه دادند روند بیمه شرکت را کنترل کند.

بار گزارشی درباره نظارت و مقررات فدرال رزرو بر بانک سیلیکون ولی منتشر خواهد کرد. وزارت دادگستری و کمیسیون بورس و اوراق بهادار همچنین تحقیقات خود را در مورد برخی از مدیران این بانک که در هفته های منتهی به تعطیلی سهام فروخته اند، اعلام کرده اند.

مربوط: نماینده کنگره ایالات متحده پیشنهاد می کند که سقوط امضا به بی ثباتی کریپتو مرتبط است

در حالی که برخی از قانون‌گذاران به قرار گرفتن در معرض شرکت‌های ارزهای دیجیتال به‌عنوان مقصر احتمالی سقوط بانک اشاره کرده‌اند، طرفداران این حوزه معتقدند که مقامات دولتی از شرکت‌های ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین به دلیل ادعای آن‌ها که در حال بررسی «قطع ارتباط با بانک» هستند، انتقاد می‌کنند. کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان گفت که جلسات متعددی را در مورد این موضوع برگزار خواهد کرد.نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا