اخبار ارز دیجیتال

بازارهای مرکب cETH توسط به‌روزرسانی مسدود شدند – ۷ روز برای رفع رأی منتظر بمانید

یک اشکال در کد بازار cETH را تحت تأثیر قرار داده است و چهره کاربران اصلی Compound را تحت تأثیر قرار داده است، اما مدیرعامل تأیید کرده است که “به این زودی سرمایه‌ها در معرض خطر قرار نمی‌گیرند.”

پلت فرم غیرمتمرکز وام دهی Compound از یک اشکال کد در یک پیشنهاد حاکمیتی اخیر برای به روز رسانی فیدهای قیمت رنج می برد.

یک خطای کد باعث شد که بازار Compound ETH (cETH) “به طور موقت منجمد شود” و تراکنش‌های cETH دوباره برقرار شوند، اما Compound Labs گفت که علیرغم کار نکردن بخش ظاهری، “وجوه به زودی در دسترس خواهد بود. ما در معرض خطر نخواهیم بود.” او گفت.

ارائه توسط موسسه ترکیبات شیمیایی ۳۱ آگوست اشکال کد از گزاره ۱۱۷: Compound Oracle Upgrade v3 ناشی شد، که ساعاتی پیش برای به روز رسانی قرارداد اوراکل پروتکل Compound به نسخه جدیدتر که از Uniswap V3 به جای V2 برای خوراک قیمت خود استفاده می کند، پیاده سازی شد.

پس از توقف موقت بازار cETH، Compound Labs اعلام کرد که قصد دارد از طریق Proposition 119: Oracle Update به قیمت قبلی خود بازگردد. پیشنهاد جدید، که کمتر از یک ساعت پس از اجرایی شدن پیشنهاد ۱۱۷ ایجاد شده است، قبل از اجرایی شدن، مشمول یک فرآیند حاکمیتی هفت روزه است.

مایکل لولن، معمار راه‌حل‌های امنیتی در OpenZeppelin، به‌روزرسانی کرده است که یک اشکال در کد ناشی از عملکرد «getUnderlyingPrice» است که باعث می‌شود قیمت توکن cETH به‌روزرسانی نشود، یک بایت خالی را برگرداند و تماس را معکوس کند. دلیل آن هم همین بود.

لولن همچنین تاکید کرد که این وجوه در خطر نیست.

“مشکل اصلی در حال حاضر محرومیت موقت از خدمات بازار cETH است که با پیشنهاد حاکمیت جدید حل خواهد شد. به کار خود ادامه خواهد داد.”

با این حال، Llewellen گفت: “کاربرانی که ETH سپرده گذاری کرده اند و cETH را برای باز کردن یک موقعیت استقراضی به دست آورده اند، هر زمان که یک پیشنهاد اصلاحی اجرا شود، اگر قیمت اتریوم تا آن زمان به میزان قابل توجهی کاهش یابد، فوراً منحل می شوند. ما باید آگاه باشیم که می تواند انجام شود. ،” او اضافه کرد.

با این حال، رابرت لشنر، مدیرعامل Compound Labs افزود که کاربران همچنین می توانند برای پرداخت بدهی خود وثیقه اضافه کنند و از انحلال جلوگیری کنند.

مربوط: حسابرسی امنیتی قرارداد هوشمند چیست؟ راهنمای مبتدیان

Compound Labs اشاره کرد که اشکالات کد حتی با وجود اینکه قراردادهای اوراکل توسط سه شرکت حسابرسی قراردادهای هوشمند جداگانه حسابرسی شده بود، رخ داده است. OpenZeppelin و ChainSecurity از جمله شرکت‌هایی هستند که اخیرا قراردادهای هوشمند Compound را حسابرسی کرده‌اند.

پیشنهاد ۱۱۷ به خودی خود بحث برانگیز به نظر نمی رسد، با همه ۶۹۶۶۶۵ رای از ۲۴۵ آدرس کیف پول مختلف که از ارتقای فید قیمت پشتیبانی می کنند. شرکت سرمایه گذاری Crypto Polychain Capital به این پیشنهاد رای مثبت داد و بیشترین رای (۳۰۶۱۴۶ رای) را دریافت کرد.

طبق گفته DeFi Llama، Compound سومین پلتفرم بزرگ وام دهی غیرمتمرکز است که مجموع حجم ناخالص قفل شده (TVL) 2.67 میلیارد دلاری دارد. این خبر روی توکن کامپوزیت COMP که در حال حاضر به قیمت ۴۸.۲۷ دلار فروخته می شود، تأثیری نداشته است.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا