🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوینر کلمبیایی قصد دارد عاشقان قهوه را وادار کند هر بار یک قرص پرتقال ببلعند

مدیرعامل Lightning Koffee در ماه اکتبر یک استارتاپ قهوه راه اندازی کرد تا بتواند تجارت مدلین را به بیت کوین بیاورد.

خوزه لوئیس گارسیا عاشق قهوه و کارآفرینی است که سعی دارد در شهر مدلین، زادگاه صنعت مدرن قهوه کلمبیا، نامی برای خود دست و پا کند.

گارسیا از زمان راه اندازی استارتاپ خود، لایتنینگ کافی، در ماه اکتبر، دو هدف در سر دارد. همه چیز در مورد ساخت برخی جوک های مناسب و انتشار اخبار در مورد بیت کوین (BTC) است.

دانه‌های قهوه او «قهوه بیت کوینرز» نامیده می‌شود، به‌طور محلی تهیه و فرآوری می‌شود و به خاطر طعم شیرین خود شناخته می‌شود.

گارسیا گفت قهوه کلمبیایی او می تواند به عنوان پلی برای هموطنان Paisas (ساکنان محلی مدلین) باشد تا کمتر به پزو غیرقابل پیش بینی کلمبیا وابسته شوند و تمایل بیشتری به پذیرش بیت کوین داشته باشند.

گارسیا در مصاحبه با Cointelegraph گفت: “ما بهترین قهوه جهان را داریم.”

او افزود که “به ترویج اقتصاد دایره ای بیت کوین کمک می کند.” در آنجا فقط بیت کوین در ازای کالاها و خدمات معامله می شود.

لایتنینگ کافی در حال حاضر ارزهای فیات را نمی پذیرد، اما ارزهای دیجیتالی غیر از بیت کوین را می پذیرد. با این حال، گارسیا گفت که خود را به عنوان Maxi معرفی کرده است و زمانی را برای تبدیل توکن های دیگر به بیت کوین تلف نمی کند.

“اگر کسی بخواهد به من سکه های لعنتی بپردازد، من آن را می پذیرم، زیرا در نهایت، این پول است.

گارسیا گفت که قصد دارد به زودی پرداخت های فیات از طریق Mastercard، Visa و دیگران را بپذیرد و از آن زمان استفاده از ارزهای دیجیتالی غیر از بیت کوین را متوقف خواهد کرد.

لایتنینگ کافی به سایر مشاغل مدلین می پیوندد که ارزهای دیجیتال و مواد مصرفی را ادغام می کنند. در ژوئن ۲۰۲۲، Mind Café یا «Crypto Café» به یکی از اولین رستوران‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال در شهر توریستی El Poblado در مدلین تبدیل شد.

علاوه بر پذیرش پرداخت‌های بیت‌کوین و لایتنینگ، این کافه فرصتی را برای غوطه‌ور شدن در محیطی با مضمون Metaverse ارائه می‌دهد که در آن مشتریان می‌توانند آواتار خود را ایجاد کنند و قهوه و غذاهای سنتی کلمبیایی را با پیشنهادات بیت‌کوین خریداری کنند.

گارسیا بخشی از گروهی از بیت‌کوین‌کنندگان محلی است که گرد هم آمده‌اند تا اقتصاد دایره‌ای بیت‌کوین را در شهر ترویج کنند و هر ماه تازه‌واردان بیشتری در این شهر ظاهر می‌شوند.

گارسیا می‌گوید: «سخت‌آمیزترین کاری که انجام می‌دهیم این است که با سایر بیت‌کوین‌ها و مردم شهر مدلین ملاقات کنیم.

برام کاملی، توسعه‌دهنده مستقل لایتنینگ که زمانی در مدلین زندگی می‌کرد، به کوین تلگراف گفت که در آخرین بازدید خود از مدلین، «انرژی جدیدی» را در جامعه بیت‌کوین احساس کرده است. مدت، اصطلاح.

جلسه بیت کوینر در مدلین در ماه ژوئن.منبع: خوزه لوئیس گارسیا

با این حال، کامری اذعان کرد که مدلین دارای یک فرهنگ رمزنگاری گسترده‌تر، توکن غیرقابل تعویض (NFT) و فرهنگ بلاک چین است که ارزش‌های آن لزوماً با بیت‌کوین‌های سنتی همخوانی ندارد.

برخی از کلمبیایی ها هنوز نور نارنجی را ندیده اند

متأسفانه برای بیت کوین داران مدلین، متقاعد کردن همه در مورد شایستگی های بیت کوین یک کار دلهره آور بوده است.

کومولی عمدتاً به این دلیل است که کلمبیایی‌ها نمی‌دانند پول چگونه کار می‌کند، چگونه پزو کلمبیا در حال شکست است و چگونه بیت‌کوین یک راه‌حل جایگزین ارائه می‌دهد. من معتقدم.

کومولی گفت: «بیشتر مردم محلی هنوز بیت کوین را راهی برای ثروتمند شدن سریع می دانند.» وی افزود که بیت کوین ارزی است که بسیاری از کلمبیایی ها به آن اعتقاد کمی دارند. قدرت و کنترل

کامری می‌گوید: این شکاف دانش در اقتصاد دایره‌ای بیت‌کوین در مدلین منعکس می‌شود، که هنوز هم محدود به بیت‌کوین‌ها است و «به شدت یا به‌طور آشکار گسترش نمی‌یابد».

ممکن است مکان‌های بیشتری وجود داشته باشد که بیت‌کوین را می‌پذیرند، اما در حال حاضر تنها ۶ مکان در نقشه بیت‌کوین مشخص شده‌اند که بیت‌کوین را می‌پذیرند، و مدت‌هاست که به همین منوال بوده است و ما هیچ رشدی را شاهد نیستیم.

بر اساس نقشه های BTC، کلمبیا در حال حاضر دارای ۱۰۶ فروشگاه است که بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند، که از ۴۵۱ فروشگاه در منطقه السالوادور که دوستدار بیت کوین است، عقب است.

در کلمبیا، ۱۰۶ فروشگاه بیت کوین را می پذیرند.منبع: نقشه BTC

کومری گفت که بخش عمده ای از هزینه های بیت کوین از سوی عشایر دیجیتال و خارجی هایی است که حضور محلی کمی دارند. در همین حال، در بخش خرده فروشی، کوملی گفت که کسب و کارها به دلیل نوسانات قیمت، همچنان تمایلی به پذیرش بیت کوین ندارند.

مربوط: ماینرهای بیت کوین میکرو ۳ دلاری بانک نمی سازند، اما این مهم نیست: مخترع

کامری گفت نشانه هایی از رونق در جنبه فنی بیت کوین و توسعه لایتنینگ در مدلین وجود دارد که می تواند منجر به افزایش هزینه بیت کوین در منطقه شود.

او گفت که بیت‌کوین‌کنندگان مستقر در مدلین برای جذب مشتریان و بازرگانان بالقوه باید فرهنگ بیت‌کوین را ایجاد کنند.

او معتقد است که آنچه مدلین به عنوان گام بعدی به آن نیاز دارد، «یک شرکت فناوری محلی فقط بیت کوین است که محصولات بیت کوین را برای مردم و بازرگانان مدلین/کلمبیا توسعه می دهد و در سطح فنی به روز است».

مجله: آیا کودکان باید «قرص نارنجی» بخورند؟کیف کتاب کودکان بیت کویننویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا