اخبار ارز دیجیتال

کلمبیا با ارز دیجیتال ملی از فرار مالیاتی جلوگیری می کند: گزارش

رئیس سازمان مالیات و گمرک کلمبیا گفت: ارز دیجیتال این کشور به جلوگیری از فرار مالیاتی در کلمبیا کمک می کند که تا ۸ درصد تولید ناخالص داخلی برآورد می شود.

از آنجایی که رشد اقتصادی سه ماهه دوم کلمبیا بیش از انتظارات بود، مقامات مقامات مالیاتی و گمرکی این کشور به برنامه های ارز دیجیتال چندین کشور اشاره کردند.

لوئیس کارلوس ریس، کمیسر آژانس ملی مالیات کلمبیا، استدلال کرده است که هدف دولت گوستاوو پترو، رئیس جمهور جدید کلمبیا، ایجاد یک ارز دیجیتال برای جلوگیری از فعالیت های مالی غیرقانونی مانند فرار مالیاتی است.

مقامات کلمبیا در مصاحبه ای با یک مجله محلی گفتند که طرح ارز دیجیتال کلمبیا بخشی از اقدامات جدید سیاست پولی این کشور با هدف افزایش شفافیت تراکنش های مالی است. سمنابر اساس گزارش ها، فرار مالیاتی در کلمبیا تاکنون ۶ یا ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد.

ریس همچنین اشاره کرد که یک ارز دیجیتال بالقوه برای تجربه کاربر سود زیادی خواهد داشت و گفت: “ایجاد یک ارز دیجیتال این تراکنش ها را برای مصرف کنندگان آسان تر می کند.”

مقامات مشخص کرده اند که دولت کلمبیا قصد دارد چه نوع ارز دیجیتالی را راه اندازی کند، یا ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یا ارز ملی با پشتوانه دارایی مشابه پروژه ارز دیجیتال پترو ونزوئلا.

هرناندو وارگاس، معاون فنی بانک مرکزی کلمبیا، قبلاً امکان معرفی یک CBDC خرده فروشی در کلمبیا در اوایل سال ۲۰۲۲ را در نظر گرفته بود. این مقام با اشاره به ارزهای رمزپایه و تهدید بالقوه ارزهای دیجیتال اشاره کرد که پول نقد ابزار ترجیحی برای پرداخت های کم هزینه در کلمبیا است. استیبل کوین در شرایط خاص. او گفت:

خط دفاعی در برابر استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها در کلمبیا ضعیف‌تر از سایر حوزه‌های قضایی است و بحث در مورد پذیرش خرده‌فروشی CBDC را به ویژه جالب می‌کند.

این خبر اندکی پس از روی کار آمدن پترو پترو، رئیس جمهور جدید کلمبیا در ۷ اوت منتشر شد. همانطور که قبلا گزارش شده بود، پترو به حمایت خود از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) معروف است. در سال ۲۰۱۷، پترو پیشنهاد کرد که BTC می تواند قدرت را از دولت ها گرفته و به مردم بازگرداند. مزرعه برنج.

مربوط: مقامات توضیح می دهند که چرا CBDC چین نباید به اندازه پول نقد ناشناس باشد

بر اساس آخرین گزارش، اقتصاد کلمبیا در سه ماهه دوم بهتر از انتظارات عمل کرد و دولت پترو را تقویت کرد. گزارش شده است که تولید ناخالص داخلی ۱۲.۶ درصد در مقابل رشد انتظاری ۱۲.۱ درصد افزایش یافته است.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا