🚨 اخبار ارز دیجیتال

CoinShares Butterfill “تداوم تردید” را در میان سرمایه گذاران پیشنهاد می کند

رئیس استراتژی Matrixport گفت که او معتقد است که بازار در حال حاضر در یک “محیط انتظار و دید” قرار دارد اما ممکن است پس از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده در نوامبر تغییر کند.

ورود اندک به محصولات سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال در چند هفته گذشته نشان‌دهنده «دودلی مداوم» نسبت به ارزهای دیجیتال در میان سرمایه‌گذاران نهادی در بحبوحه کندی اقتصاد ایالات متحده است.

در آخرین نسخه گزارش هفتگی CoinShares ‘Digital Asset Fund Flows’، رئیس تحقیقات Coinshares، James Butterfill احساسات سازمانی بن بست نسبت به محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را که برای سومین هفته متوالی شاهد ‘جریان های جزئی’ بوده اند، برجسته می کند.

جریان کم است و نشان دهنده تداوم تردید در میان سرمایه گذاران است، زیرا حجم معاملات برای محصولات سرمایه گذاری در یک هفته به ۸۸۶ میلیون دلار رسید که پایین ترین سطح از اکتبر ۲۰۲۰ است.

بین ۲۶ سپتامبر و ۳۰ سپتامبر، محصولات سرمایه گذاری که در معرض بیت کوین (BTC) قرار دارند، با تنها ۷.۷ میلیون دلار بیشترین ورودی را به ثبت رساندند، در حالی که محصولات سرمایه گذاری اتر (ETH) 5.6 میلیون دریافت کردند. این یک حاشیه نزدیک با جریان ورودی معادل دلار بود. شورت های بیت کوین تنها ورودی قابل توجه ۲.۱ میلیون دلاری بود.

این جریان‌ها با خروجی بیش از ۳.۵ میلیون دلاری به محصولات سرمایه‌گذاری که در معرض آلت‌کوین‌هایی مانند Polygon (MATIC)، Avalanche و Cardano (ADA) قرار داشتند، جبران شد، در حالی که صندوق‌های چند دارایی و Solana نیز هفته‌ای ۷۰۰۰۰۰ و ۴۰۰۰۰۰ دلار از دست دادیم.

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات و استراتژی پلتفرم خدمات مالی کریپتو مستقر در سنگاپور Matrixport، در مورد وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال و چشم انداز نهادی اخیر، گفت:

“بازار در حال حاضر در یک محیط انتظار و دید قرار دارد، اما تغییرات مثبت بالقوه پس از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده می تواند منجر به تغییرات نظارتی قابل توجهی شود.”

“داده های اقتصادی یک شبه ایالات متحده، به ویژه شاخص ISM، کاهش قابل توجهی را در رشد اقتصادی ایالات متحده نشان داد، که می تواند جنگ طلبی فدرال رزرو را کاهش دهد. به نظر می رسد ما یکی از آنها را از دست داده ایم و این می تواند نشان دهنده توقف افزایش نرخ باشد، که می تواند برای دیجیتال بسیار صعودی باشد. دارایی تا پایان سال.»

با نگاهی به جریان‌های ماه به تاریخ (MTD) تا ۳۰ سپتامبر، محصولات ETH بیشترین بار را توسط سرمایه‌گذاران نهادی داشتند، با ارزش ۶۵.۱ میلیون دلار.

باترفیل گفت: “در نگاهی به گذشته، ادغام با خروج مجموع ۶۵ میلیون دلار در ماه سپتامبر برای احساسات خوب نبود. و دلار قوی آمریکا احتمالا مقصر است.”

در مقابل، صندوق های سرمایه گذاری کوتاه مدت بیت کوین و محصولات سرمایه گذاری بیت کوین شاهد ورودی های کمتری به میزان ۱۵.۲ میلیون دلار و ۳.۲ میلیون MTD بودند.

خروجی ETF کریپتو در حال کند شدن است

علی‌رغم فعالیت‌های محدود اخیر در محصولات سرمایه‌گذاری رمزنگاری که توسط CoinShares ردیابی شده‌اند، بلومبرگ اینتلیجنس روندهای قابل توجهی را در صندوق‌های قابل معامله در مبادلات رمزنگاری (ETF) مشاهده می‌کند.

مربوط: سقوط بازار سهام می تواند فرصت های سودآوری را برای معامله گران بیت کوین ایجاد کند

بر اساس اطلاعات بلومبرگ، سرمایه گذاران نهادی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲، ۱۷.۶ میلیون دلار از صندوق های ETF کریپتو تخلیه کردند. این در تضاد با “رکورد ۶۸۳.۴ میلیون دلاری برداشت شده از چنین وجوهی” در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ است.

بلومبرگ در سپتامبر اشاره کرد که این خروجی ها بیشتر در دو ماه گذشته بوده است.

نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا