اخبار ارز دیجیتال

Coinbase ترجیح می دهد که staking را تعطیل کند تا اینکه اجازه سانسور زنجیره ای را بدهد – برایان آرمسترانگ

با ممنوعیت تورنادو کش، بسیاری از حامیان DeFi می ترسیدند که صرافی ارزهای دیجیتال، که تایید کننده اصلی اتریوم نیز هست، در برابر فشارها تسلیم شود و سانسور در سطح پروتکل را تحمیل کند.

با توجه به ممنوعیت اخیر ابزار اختلاط رمزنگاری Tornado Cash و دستگیری متعاقب آن توسعه دهنده Tornado Cash، بحث های فزاینده ای در مورد اینکه آیا ارائه دهندگان خدمات کریپتو بین تمرکززدایی و سانسور در قالب انطباق انتخاب خواهند کرد یا خیر، وجود دارد.

این مشکل زمانی که اتریوم (ETH) از بلاک چین اثبات کار (PoW) فعلی خود به اجماع استخراج اثبات سهام (PoS) منتقل می‌شود، آشکارتر شده است. کمتر از یک ماه پس از انتقال، کاربران خاطرنشان کردند که بیش از ۶۶ درصد از اعتبار سنجی‌ها در زنجیره بیکن (زنجیره PoS Ethereum) اکنون مشمول مقررات اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (OFAC) خواهند بود.

هنگامی که از Coinbase و سایر شرکت‌ها پرسیده شد که آیا Coinbase و سایر شرکت‌ها با درخواست‌های انطباق مطابقت خواهند داشت و سانسور در سطح پروتکل را اعمال می‌کنند یا سرویس staking را تعطیل می‌کنند، مدیر عامل Coinbase، بلین آرمسترانگ، دومی را انتخاب کرد. آرمسترانگ گفت:

“این فرضیه ای است که امیدواریم هرگز با آن روبرو نشویم. اما اگر چنین کنیم، طرز فکر BI را اتخاذ خواهیم کرد. همچنین ممکن است یک گزینه خوب (C) یا یک چالش قانونی وجود داشته باشد.”

گمانه زنی ها در مورد اقدامات Coinbase، Kraken، و سایر صرافی های برجسته ارزهای دیجیتال که همچنین اعتبار سنجی ETH را در زنجیره Beacon پیشرو هستند، در حال افزایش است.

مربوط: ممنوعیت نقدی تورنادو می تواند سایر پروتکل های حریم خصوصی را ویران کند – بنیانگذار Manta

به جای مسدود کردن تراکنش های فردی از میکسرهای رمزنگاری ممنوعه مانند تورنادو کش، بسیاری معتقد بودند که یک صرافی متمرکز رمزنگاری راه آسانی است و سانسور در سطح پروتکل را تحمیل می کند.

معضل فعلی ناشی از تحریم‌های OFAC است که تمام تراکنش‌های نقدی تورنادو را غیرقانونی کرده است. اما کارشناسان امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) بر این باورند که این امر مسائل را پیچیده می کند. به جای تحریم برخی از آدرس ها یا کشورها، تنظیم کننده ها تصمیم به ممنوعیت این پروتکل گرفته اند.

کارشناسان می گویند تصمیم ممنوعیت بسیاری از پروتکل ها و اپراتورهای مبادلاتی را از درگیر شدن در هر چیزی مرتبط با تورنادو کش، از جمله ETH که از طریق میکسرها معامله می شود، منصرف می کند، که می تواند منجر به سانسور غیرضروری شود.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا