اخبار ارز دیجیتال

Coinbase با تایید بانک مرکزی وارد هلند شد

صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده Coinbase توسط بانک مرکزی هلند، بانک هلند تأیید شده است.

صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، کوین بیس، به گسترش تهاجمی خود در اروپا ادامه می دهد و آخرین تأییدیه نظارتی آن از کشور لاله ها دریافت می شود.

کوین بیس به طور رسمی روز پنجشنبه اعلام کرد که در بانک مرکزی هلند (D Nederlandsche Bank (DNB) ثبت شده است. تأییدیه نظارتی به کوین‌بیس اجازه می‌دهد تا محصولات رمزنگاری خرده‌فروشی و نهادی را در هلند ارائه دهد.

طبق سوابق رسمی DNB، Coinbase یکی از صرافی‌های بین‌المللی مهم مورد تایید بانک مرکزی هلند است و خدمات ارزهای دیجیتال را در کنار شرکت‌های کوچک‌تر ارزهای دیجیتال محلی اجرا می‌کند. Coinbase Europe Limited و Coinbase Custody International در ثبت عمومی DNB به عنوان ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری فهرست شده اند.

رگولاتورهای هلندی بر Coinbase Europe و Coinbase Custody مطابق با قوانین مبارزه با پولشویی (AML)، تامین مالی تروریسم و ​​تحریم ها نظارت می کنند.

Coinbase در بیانیه ای گفت: «سرویس های رمزنگاری کوین بیس تحت نظارت دقیق DNB نیستند. ریسک‌های مالی و عملیاتی مرتبط با سرویس‌های رمزنگاری نظارت نمی‌شوند و «هیچ حمایت مالی خاصی از مصرف‌کننده وجود ندارد».

این خبر پس از انتشار رهنمودهای DNB در 16 سپتامبر به خصوص سیاست آن در مورد بازنگری تحریم ها در معاملات ارزهای دیجیتال منتشر شد. در یک سند پرسش و پاسخ، DNB در مورد خطرات مختلف مرتبط با ارزهای دیجیتال از جمله ناشناس بودن هشدار داد.

ورود کوین بیس به هلند در راستای برنامه های توسعه تهاجمی این شرکت در اروپا است. صرافی کریپتو در ابتدا با اشاره به تاثیر کاهش شدید بازار ارزهای دیجیتال، قصد خود را برای گسترش دامنه فعالیت خود در اروپا در ماه ژوئن اعلام کرد.

در ماه جولای، کوین‌بیس تأییدیه ارائه‌دهنده خدمات دارایی‌های رمزنگاری را از رگولاتور ایتالیایی AML، Organismo Agentie e Mediatori دریافت کرد. این صرافی قصد دارد در کشورهایی مانند اسپانیا و فرانسه ثبت نام کند.

طبق آخرین پست، Coinbase اکنون در نزدیک به 40 کشور اروپایی از طریق مراکز اختصاصی در ایرلند، بریتانیا و آلمان به مشتریان خدمات ارائه می دهد. این شرکت گفت: «ثبت‌نام یا درخواست‌های مجوز اضافی در چندین بازار کلیدی در حال انجام است که مطابق با مقررات محلی است.

مربوط: با نزدیک شدن SEC به Tornado Cash، Coinbase در حال مبارزه است

گسترش جهانی کوین بیس در زمانی اتفاق می افتد که این شرکت با چالش های زیادی مواجه است. صرافی‌های ارزهای دیجیتال دومین سه ماهه متوالی زیان‌های سنگین خود را در سال 2022 با زیان سه‌ماهه دوم 1.1 میلیارد دلار گزارش کردند. این بزرگترین ضرر کوین بیس از زمان عرضه در بورس نزدک در آوریل 2021 بود. برای کاهش هزینه ها، کوین بیس 18 درصد از نیروی کار خود را در ماه ژوئن کاهش داد.

در ماه ژوئیه، مقامات ایالات متحده یک مدیر سابق Coinbase را با این ادعا که مدیر اجرایی در تجارت رمزنگاری داخلی دست داشته است، دستگیر کردند.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا