اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Coinbase: بازیگران متمرکز را تنظیم کنید، اما DeFi را در جای خود بگذارید

آرمسترانگ گفت صرافی‌های متمرکز و متولیان بیشترین خطر آسیب را برای مصرف‌کنندگان دارند، بنابراین قانون‌گذاران باید قبل از هر چیز روی آن تمرکز کنند.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین‌بیس، خواستار مقررات سخت‌گیرانه‌تر بازیگران رمزنگاری متمرکز است، اما با توجه به اینکه کد منبع باز و قراردادهای هوشمند در حال حاضر «شکل نهایی افشا» هستند، بیان می‌کند که پروتکل‌های غیرمتمرکز باید اجازه رشد پیدا کنند.

آرمسترانگ با به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌های خود در مورد مقررات ارزهای دیجیتال در وبلاگ Coinbase در ۲۰ دسامبر گفت که با ادامه بهبود بازار از آسیب ناشی از FTX و سقوط تکان دهنده آن، تنظیم‌کننده‌ها در حال «بازیابی اعتماد به نفس» هستند و راه‌هایی برای پیشبرد صنعت پیشنهاد می‌کنند.

با این حال، مدیر عامل Coinbase تاکید کرد که یک پروتکل غیرمتمرکز بخشی از معادله نیست.

هیچ واسطه‌ای درگیر ترتیبات غیرمتمرکز نیست [and] آرمسترانگ توضیح داد که کد منبع باز و قراردادهای هوشمند “شکل نهایی افشا” هستند، و روی زنجیره “از نظر رمزنگاری قابل اثبات است” و “شفافیت به طور پیش‌فرض ساخته شده است.” من اضافه کردم که بیشتر باید همانطور که هست باقی بماند.

مدیر عامل Coinbase گفت که بازیگران متمرکز به دلیل دخالت انسانی به بررسی‌های “شفافیت و افشای اضافی” نیاز دارند، در حالی که آرمسترانگ گفت که سقوط FTX “در نهایت قوانین جدیدی را وضع خواهد کرد.”

صرافی ها، متولیان و ناشران استیبل کوین “جایی هستند که مصرف کنندگان بیشتر در معرض آسیب هستند و تقریباً همه موافق هستند.” [that regulation] باید انجام شود.»

آرمسترانگ به ایالات متحده توصیه می کند که با مقررات استیبل کوین منطبق با قانون خدمات مالی استاندارد شروع کند، و پیشنهاد می کند که تنظیم کننده ها منشورهای اعتماد دولتی یا منشور اعتماد ملی OCC را مجبور کنند.

در حال حاضر، سناتور آمریکایی بیل هاگرتی قانون شفافیت استیبل کوین را معرفی کرد که قرار است در ماه های آینده به سنا ارائه شود.

آرمسترانگ گفت که صادرکننده استیبل کوین لازم نیست یک بانک باشد مگر اینکه به ذخیره جزئی نیاز داشته باشد یا در دارایی‌های پرریسک سرمایه‌گذاری کند، اما همچنان صادرکننده باید یک “پایه” باشد. و الزامات تحریم را رعایت کنند.

هنگامی که مقررات مربوط به استیبل کوین ها مرتب شد، آرمسترانگ پیشنهاد می کند که تنظیم کننده ها صرافی ها و متولیان ارزهای دیجیتال را هدف قرار دهند.

علاوه بر تشدید قوانین حمایت از مصرف کننده و ممنوعیت تاکتیک های دستکاری بازار، مدیرعامل کوین بیس همچنین از صرافی ها یا متولیان خواسته است تا به طور قانونی به مردم در بازارهای خود خدمات ارائه دهند.او پیشنهاد کرد که تنظیم کننده ها باید یک سیستم مجوز و ثبت فدرال را اجرا کنند.

در مورد کالاها و اوراق بهادار، آرمسترانگ اذعان کرد که دادگاه ها هنوز این موضوع را حل و فصل نکرده اند، و کنگره به ترتیب به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) 100 مورد برتر را داد. من پیشنهاد کردم که باید آن را ملزم کنیم. طبقه بندی شود. ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار به عنوان اوراق بهادار یا کالا:

او گفت: «در صورتی که صادرکننده دارایی با تجزیه و تحلیل موافق نباشد، دادگاه‌ها می‌توانند موارد لبه را حل و فصل کنند، اما با ایجاد میلیون‌ها دارایی رمزنگاری در نهایت، این باید توسط بقیه صنعت دنبال شود». گفت.

مربوط: مقررات DeFi: جایی که رگولاتورهای ایالات متحده باید خط بکشند

با توجه به گسترش بین‌المللی کسب‌وکارهای مبتنی بر ارزهای دیجیتال، آرمسترانگ همچنین از تنظیم‌کننده‌های همه کشورها خواست که فراتر از آنچه در بازارهای داخلی آنها اتفاق می‌افتد نگاه کنند تا اطمینان حاصل شود که مشاغل خارجی به روی شهروندان خود باز هستند. من از آنها خواستم تأثیر احتمالی را در نظر بگیرند.

آرمسترانگ گفت: «اگر کشوری بخواهد قانونی را منتشر کند که همه شرکت‌های ارزهای دیجیتال باید از آن پیروی کنند، باید نه تنها در داخل، بلکه برای شرکت‌های خارجی که به شهروندانشان خدمات می‌دهند نیز اعمال شود.»

حرف شرکت را قبول نکنید. در واقع ببینید آیا آنها ادعا می کنند که شهروندان شما را هدف قرار نمی دهند. ”

“اگر قدرت توقف فعالیت را ندارید، […] آرمسترانگ به طور ناخواسته شرکت‌ها را تشویق می‌کند تا از خارج به کشورشان خدمت کنند.

آرمسترانگ افزود برای اینکه این صنعت به درستی تنظیم شود، نیاز به همکاری شرکت‌ها، سیاست‌گذاران، تنظیم‌کننده‌ها و مشتریان بازارهای مالی در سراسر جهان، به‌ویژه بازارهای کشورهای G20 دارد.

علیرغم پیچیدگی و تنوع مسائلی که باید حل شوند، آرمسترانگ گفت که خوشبین است که سال ۲۰۲۳ شاهد پیشرفت قابل توجهی در زمینه قانونگذاری باشد.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا