اخبار ارز دیجیتال

Coincentre ممکن است تحریم های خزانه داری ایالات متحده علیه تورنادو کش را در دادگاه به چالش بکشد

جری بریتو و پیتر ون والکنبرگ از Coincenter گفتند: “OFAC با تلقی کردن کدهای مستقل به عنوان یک “شخص” فراتر از وظایف قانونی خود عمل می کند.

گروه حمایت از سیاست ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده Coin Center “به دنبال تسکین اداری” برای افرادی است که تحت تأثیر تحریم‌های نقدی تورنادو اعمال شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری (OFAC) قرار گرفته‌اند.

جری بریتو، مدیر اجرایی مرکز کوین و پیتر ون والکنبورگ، مدیر اجرایی مرکز کوین، روز دوشنبه در یک پست وبلاگی گفتند که OFAC میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash و ۴۴ آدرس کیف پول مرتبط را در لیست اتباع ویژه تعیین شده (SDN) خود قرار داده است. مرجع قانونی». مدیران در نظر داشتند این موضوع را به دادگاه ببرند و استدلال کردند که اقدامات وزارت خزانه داری می تواند “حقوق قانون اساسی ساکنان ایالات متحده برای رسیدگی عادلانه و آزادی بیان” را نقض کند.

بریتو و ون والکنبورگ می‌گویند: «با تلقی کردن کدهای مستقل به‌عنوان یک «شخص»، OFAC فراتر از دستورات قانونی است.

به گفته این دو، مرکز کوین ابتدا با OFAC برای بحث در مورد وضعیت علاوه بر اطلاع رسانی به اعضای کنگره همکاری خواهد کرد. گروه حمایت از آن زمان با درخواست مجوز برای برداشت توکن‌هایشان، به افراد با وجوهی که در هر یک از آدرس‌های ۴۴ USD Coin (USDC) و Ether (ETH) متصل به Tornado Cash هستند، کمک کرده است. در پی این اقدامات، سازمان بررسی اعتراض به تحریم ها را در دادگاه آغاز خواهد کرد.

بریتو و ون والکنبورگ استدلال می‌کنند که برخلاف تحریم‌های اوفک در ماه می علیه میکسر ارزهای دیجیتال Blender.io، “موجودی که در نهایت تحت کنترل یک فرد خاص است” برای تعریف SDN کمتر مناسب است. افراد تحریم شده به گفته مدیران Coin Center، این به دلیل آدرس ETH قرارداد هوشمند Mixer بود.

بریتو و ون والکنبرگ می‌گویند: «مجموعه‌ی Tornado Cache که ما معتقدیم برنامه Tornado Cache را مستقر کرده است، در حال حاضر اصلاً برنامه را مدیریت نمی‌کند. برخلاف Blender، نهاد Tornado Cache نمی‌تواند انتخاب کند که برنامه Tornado Cache در مخلوط کردن شرکت کند یا نه، و همچنین نمی‌تواند انتخاب کند که کدام «مشتریان» را بپذیرد و چه مشتریانی را رد کند. “

آنها افزودند:

«در حالی که اقدام معمول OFAC صرفاً محدود کردن عمل بیان است (به عنوان مثال، اهدای کمک به یک مؤسسه خیریه اسلامی خاص)، این اقدام نشان می‌دهد که دسته‌های خاصی از ابزارها و نرم‌افزارها نباید استفاده شوند. در واقع، به نظر می‌رسد که قصد داشته است به آمریکایی‌ها، حتی برای اهداف کاملاً قانونی، پیامی ارسال کنید که این فهرست تنها استفاده واقعی از Tornado Cash توسط هکرهای کره شمالی را متوقف می‌کند. که توسط OFAC در تجزیه و تحلیل تأثیر وثیقه پذیرفته شده است، ممکن است برای دادگاه ها کافی نباشد.

مربوط: Tornado Cash Community Fund Multisig Wallet در میان تحریم ها منحل می شود

پس از اعلام تحریم‌ها علیه تورنادو کش، افراد مرتبط با میکسر بحث‌برانگیز از قطع ارتباط با برخی پلتفرم‌های متمرکز در میان این جنجال‌ها خبر دادند. رومن سمنوف، یکی از بنیانگذاران Tornado Cash، گزارش داد که پلتفرم توسعه دهنده GitHub حساب کاربری او را در روز دوشنبه تعلیق کرده است، در حالی که کاربران سازمان غیرمتمرکز مستقل Mixer و کانال Discord گفتند که دو رسانه نیز تاریک شده اند.

در ماه ژوئن، Coin Center یک شکایت فدرال علیه وزارت خزانه داری ایالات متحده تنظیم کرد و مدعی شد که ادارات دولتی اصلاحات غیرقانونی را در لایحه زیرساخت ارائه کردند که توسط رئیس جمهور جو بایدن در نوامبر ۲۰۲۱ امضا شد. این گروه استدلال کرد که این ماده قانونی برای اهداف جمع آوری اطلاعات است. برای افرادی که در تجارت کریپتو مشغول هستند.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا