اخبار ارز دیجیتال

Coincentre علیه خزانه داری ایالات متحده به دلیل تحریم های نقدی تورنادو شکایت کرد

گروه های مدافع استدلال کردند که OFAC با تحریم تورنادو کش “از اختیارات قانونی خود تجاوز کرده است” زیرا میکسر یک “ابزار حفظ حریم خصوصی خارج از کنترل هر کسی است.”

Coin Center، یک گروه حمایت از سیاست ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، قصد دارد دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) را به دلیل تحریم ها علیه میکسر کریپتو Tornado Cash به دادگاه بکشاند.

وکیل مرکز کوین، سرمایه گذار ارزهای دیجیتال دیوید هافمن، مدافع حقوق بشر ناشناس و توسعه دهنده نرم افزار که فقط به نام جان دو شناخته می شود، در اسنادی که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی فلوریدا در 12 اکتبر ثبت شد، شکایتی از پاتریک اوسالیوان ارائه کرد. علیه OFAC، جانت یلن، وزیر خزانه داری، و آندریا گوکی، مدیر OFAC. این شکایت ادعا می‌کند که تحریم‌ها علیه تورنادو کش «بی‌سابقه و غیرقانونی» بوده است، تا حدی به دلیل نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی در مورد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال.

در این پرونده آمده است: “شفافیت دفتر کل به افراد غریبه اجازه می دهد تا روابط شخصی خود را ردیابی کنند و در صورتی که کاربران گام های مثبتی برای محافظت از حریم خصوصی خود برندارند، پنهانی به روابط صمیمانه دسترسی پیدا کنند.” “این دعوت به تبلیغات و تلافی برای مشارکت های شخصی او در اهداف نامطلوب می کند. و هر کسی می تواند بگوید که آیا دارایی های زیادی دارد، که هدفی را بر پشت او می گذارد.”

شاکی اضافه کرد:

“در نتیجه اقدامات دولت بایدن، آمریکایی هایی که از تورنادو پول برای محافظت از حریم خصوصی خود و استفاده از دارایی های خود استفاده می کنند، مجرم هستند. این یک جنایت فدرال است، چه در آنجا باشد و چه آنها آن را نخواسته باشند، و همچنین جرم است. از تورنادو Cash برای محافظت از فعالیت های بیانی استفاده کنید.”

او مدعی شد که Tornado Cash یک ابزار حفظ حریم خصوصی است که خارج از کنترل هر کسی است، و Yellen، Gucky و OFAC با افزودن میکسرهای ارزهای دیجیتال به لیست نهادهای تحریم شده، «از اختیارات قانونی خود استفاده کرده‌اند». شاکیان ادعا کردند که OFAC با اعمال تحریم ها “قوانین خود را در مورد کتاب ها نقض کرده است”.

در شکایت آمده است: “آنها محترمانه از این دادگاه درخواست می کنند که اجرای جرم انگاری تورنادو کش را غیرقانونی، لغو و برای همیشه ممنوع کند.”

از جمله دلایل Coincenter برای لغو تحریم‌ها از سوی دادگاه می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اهداکنندگان می‌خواهند تراکنش‌های خود را خصوصی نگه دارند و تحریم‌های تورنادو کش به این معنی است که آنها «بعید به نظر می‌رسند که مشارکتی داشته باشند». به معنای “محافظت از خود و خانواده اش” در برابر توده های ردیابی وجوه وی است. به ترتیب.

دو، که در ایالات متحده زندگی می کند، در طول جنگ با روسیه، یک ارز دیجیتال به جنبش طرفدار اوکراین اهدا کرد. او استدلال کرد که قطع از ابزارهای حفظ حریم خصوصی این احتمال را بیشتر می‌کند که عامل روس «درباره فعالیت‌های طرفدار اوکراین خود بیاموزد» که می‌تواند زندگی او را به خطر بیندازد.

تیم حقوقی مرکز کوین از دادگاه خواست تا با «اعلام اینکه جرم انگاری تورنادو کش بدون زور و اثر»، نام Tornado Cash را به عنوان یک ملی تعیین شده ویژه OFAC لغو کند. علاوه بر این، آنها خواهان جبران حق الوکاله و سایر هزینه های مربوط به دعاوی و همچنین “هر گونه تخفیف دیگری که دادگاه عادلانه و مناسب بداند” پرداختند.

OFAC علاوه بر آدرس‌های 44 USD Coin (USDC) و Ether (ETH) که به میکسرها در 8 آگوست متصل شده‌اند، Tornado Cash را به لیست اتباع ویژه تعیین‌شده خود اضافه کرد. پرتسف ادعا کرد که تجارت غیرقانونی و پولشویی را از طریق میکسر تسهیل کرده است. وزارت خزانه داری همچنین بعداً تصریح کرد که انتشار کد میکسر بحث برانگیز تحریم های آمریکا را نقض نمی کند.

مربوط: تورنادو کش آخرین فصل در جنگ علیه ارزهای دیجیتال است

شکایت مرکز کوین در پی شکایت سرمایه‌گذاران رمزنگاری تحت حمایت کوین‌بیس از وزارت خزانه‌داری در ماه سپتامبر صورت می‌گیرد که ادعا می‌کنند تحریم‌های OFAC علیه تورنادو کش «غیرقانونی» بوده است. برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، گفت که اقدامات وزارت خزانه‌داری فراتر از اختیارات آن است و گفت: «به افراد بی‌گناه آسیب می‌رساند، گزینه‌های حریم خصوصی و امنیتی را برای کاربران کریپتو حذف می‌کند و نوآوری را خفه می‌کند».نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا