🚨 اخبار ارز دیجیتال

قرار گرفتن دایره در معرض بانک های ایالات متحده می تواند بیش از ۹ میلیارد دلار باشد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ذخایر سیرکل در تعدادی از بانک های ایالات متحده از جمله سیلورگیت، بانک سیلیکون ولی و بانک نیویورک (BNY) ملون نگهداری می شود.

بر اساس آخرین گزارش حسابرسی خود در ژانویه، Circle ناشر USD Coin (USDC) نزدیک به ۹ میلیارد دلار در معرض سیستم بانکی ایالات متحده قرار دارد. ذخایر Circle در تعدادی از موسسات مالی تحت نظارت داخلی از جمله Silvergate، Silicon Valley Bank و Bank of New York (BNY) Mellon نگهداری می شود.

بر اساس این گزارش، مؤسسات مالی تحت نظارت ایالات متحده تا ۳۱ ژانویه ۸.۶ میلیارد دلار پول نقد داشتند که حدود ۲۰ درصد از ذخایر آنهاست. علاوه بر این، ذخایر ۳۳.۶ میلیارد دلاری سیرکل به‌عنوان صندوق‌های بازار پول دولتی ثبت شده و در خزانه‌های ایالات متحده تحت مدیریت بلک راک از طریق صندوق ذخیره دایره، همراه با وجوهی که توسط BNY Mellon نگهداری می‌شود، نگهداری می‌شود.

مشخص نیست چه مقدار از پول نقد Circle در اختیار بانک سیلیکون ولی (SVB) بود. بانک های دیگری که ذخایر این شرکت را در اختیار دارند عبارتند از Citizens Trust Bank، Customers Bank، New York Community Bank، بخشی از Flagster Bank و Signature Bank. USDC دومین استیبل کوین بزرگ با ۴۲ میلیارد دلار در گردش تا ۳۱ ژانویه است.

گزارش ژانویه دایره توسط شرکت حسابداری Big Four Deloitte بررسی و تایید شد. Cointelegraph قبل از انتشار پاسخ فوری از Circle دریافت نکرد.

SVB یکی از بزرگترین وام دهندگان ایالات متحده و بازیگر اصلی در شرکت های سرمایه گذاری است. این بانک توسط وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا در ۱۰ مارس تعطیل شد و نگرانی‌ها در مورد آینده آن افزایش یافت. شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) به عنوان متولی برای محافظت از سپرده های بیمه شده تعیین شده است.

دیو وایزبرگر، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران پلتفرم معاملاتی الگوریتمی CoinRoutes، به کوین تلگراف گفت که “مواد تشکیل دهنده یک رویداد سرایت گسترده تر وجود دارد”، و “جرقه ممکن است تحقق یابد.”، بخشی که برای “رشد پایدار” حیاتی است. اقتصاد آمریکا.”

ویزبرگر همچنین گفت:

تعداد قابل توجهی از شرکت‌های فناوری (هم استارت‌آپ‌ها و هم شرکت‌های بزرگ فناوری) به شدت در SVB مشارکت دارند.

اوایل این هفته، Silvergate Capital Corporation با استناد به «تحولات اخیر صنعت و نظارتی» برنامه‌هایی برای تعطیل کردن بخش بانکداری ارزهای دیجیتال خود را فاش کرد. به گفته این شرکت، طرح انحلال شامل «بازپرداخت کامل سپرده تضمینی» بود. سیلورگیت پیشروترین شبکه دروازه ارزهای دیجیتال برای موسسات مالی و نقطه ورود کلیدی برای ارزهای دیجیتال در ایالات متحده بود.

Circle در حال حاضر قرار گرفتن در معرض Silvergate را رد کرده است. طبق بیانیه ۴ مارس، Circle “بخش کوچکی از ذخایر USDC خود” را به سایر شرکای بانکی منتقل کرد.

منابعی قبلاً به کوین تلگراف گفته بودند که مقامات ایالات متحده در حال هماهنگ کردن یک سرکوب نظارتی بر بانک‌هایی هستند که به شرکت‌های ارزهای دیجیتال خدمات می‌دهند و از آژانس‌های متعدد برای تقویت رابطه بین مؤسسات سنتی و صنعت در حال ظهور استفاده می‌کنند.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا