اخبار ارز دیجیتال

غول ماینینگ چینی Canaan علیرغم ممنوعیت کلی ارزهای دیجیتال، سود خود را دو برابر می کند

شرکت چینی ماینر ارزهای دیجیتال Canaan در حال گسترش عملیات استخراج خود است و در مجموع ۳۴۶.۸۴ بیت کوین تا پایان ژوئن جمع آوری می کند.

Canaan، سازنده پیشرو در استخراج ارزهای دیجیتال در چین، با ممنوعیت محلی ارزهای دیجیتال خوب به نظر می رسد زیرا عملکرد کلی این شرکت در سال ۲۰۲۲ به رشد خود ادامه می دهد.

Canaan به طور رسمی نتایج سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ خود را در روز پنجشنبه منتشر کرد و از افزایش ۱۱۷ درصدی سود ناخالص نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ خبر داد. این شرکت گفت سود سه ماهه دوم آن به ۹۳۰ میلیون یوان (RMB) یا تقریبا ۱۳۹ میلیون دلار رسیده است. .

این شرکت در سه ماهه دوم ۶۰۸ میلیون یوان (۹۱ میلیون دلار) سود خالص ثبت کرد که نسبت به ۴۲۵ میلیون یوان در مدت مشابه سال گذشته ۱۴۹ درصد افزایش داشت. آقای کنعان خاطرنشان کرد که افزایش ارزش دلار آمریکا در برابر رنمینبی در سه ماهه دوم باعث شد که تعدیل تبدیل ارز خارجی در سه ماهه دوم نسبت به زیان های قبلی افزایش یابد.

نانگنگ ژانگ، مدیرعامل Canaan گفت، علیرغم ثبت سودهای بزرگ، زیرا بیت کوین (BTC) در ماه ژوئن به زیر ۲۰۰۰۰ دلار رسید، سه ماهه دوم بسیار سخت خواهد بود.

وی گفت: «قفل‌های مهار COVID-19 در شهرهای بزرگ چین نیز به شدت در عملیات روزانه و تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی اختلال ایجاد کرده است.

ژانگ گفت که کنعان در حال گسترش حضور جهانی خود، به ویژه ایجاد یک دفتر مرکزی بین المللی در سنگاپور است. این شرکت همچنین در تلاش است تا عملیات استخراج خود را گسترش دهد و منبع تغذیه خود را برای تولید بیت کوین بیشتر بهبود بخشد. مدیر عامل شرکت گفت: تا اواخر ژوئن، Canaan در مجموع ۳۴۶.۸۴ BTC یا ۸.۱ میلیون دلار در اختیار داشت و افزود:

“ما به خوبی از فشار نزولی بر قیمت بیت کوین از سه ماهه چهارم قبل مطلع هستیم و انتظار داریم که در سه ماهه های آتی باعث ایجاد شرایط معکوس برای عملکرد بیت کوین شود. ما به ارزش منحصر به فرد بیت کوین و چشم انداز بلندمدت آن اعتقاد داریم.”

جیمز جین چنگ، مدیر مالی کنعان، اظهارات مدیرعامل را تکرار کرد و گفت که کاهش سطح قیمت بیت کوین، افزایش قیمت انرژی، بیماری های همه گیر مختلف و عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی احتمالا منجر به بازار سخت تری می شود. او گفت:

از آنجایی که قیمت بیت کوین در سه ماهه دوم کاهش یافت، به همین دلیل برای مقابله با فشار مشتریان، قیمت محصولات را برای فروش نقدی کاهش دادیم. […] ما انتظار داریم که حاشیه های ناخالص در نیمه دوم سال به شدت کاهش یابد. ”

با این حال، زمستان جاری کریپتو تنها نگرانی شرکت‌های استخراج کریپتو چین نیست. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، چین در سپتامبر ۲۰۲۱ ممنوعیت کلی کلیه عملیات رمزنگاری از جمله استخراج و تجارت را اعلام خواهد کرد و بسیاری از شرکت ها را مجبور به گسترش در سطح جهانی و فرار به کشورهای دیگر می کند. قبل از این ممنوعیت، چین چندین مزرعه استخراج ارز دیجیتال را برای صرفه جویی در انرژی و محدود کردن تجارت ارزهای دیجیتال در این کشور تعطیل کرده بود.

مربوط: درآمد استخراج بیت کوین ۶۸.۶ درصد نسبت به کمترین تاریخ درآمد در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

تا ژانویه ۲۰۲۲، زمانی که چین دوباره به عنوان دومین کشور بزرگ استخراج بیت کوین ظاهر شد، به نظر نمی‌رسد که «ممنوعیت کریپتو چین» تأثیر زیادی بر علاقه‌مندان و کسب‌وکارهای رمزنگاری محلی داشته باشد. بر اساس داده های شاخص مصرف انرژی بیت کوین کمبریج، چین همچنان ۲۱ درصد از نرخ هش بیت کوین جهانی را به خود اختصاص داده است، پس از ایالات متحده که ۳۸ درصد تولید می کند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا