اخبار ارز دیجیتال

چین مرکز ملی تحقیقات بلاک چین را راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هدف آژانس جدید تحت حمایت دولت، سرعت بخشیدن به صنایع کشور از طریق فناوری بلاک چین است.

علیرغم سرکوب مداوم ارزهای دیجیتال، چین همچنان به استفاده از فناوری بلاک چین ادامه می دهد، حتی تا آنجا پیش می رود که یک مرکز ملی نوآوری بلاک چین در پایتخت، پکن راه اندازی می کند.

چاینا دیلی در ۸ فوریه گزارش داد که این مرکز شبکه‌های تحقیقاتی را با دانشگاه‌های محلی، اتاق‌های فکر و شرکت‌های بلاک چین برای انجام تحقیقات در مورد فناوری‌های اصلی بلاک چین ایجاد خواهد کرد. یافته‌های این تحقیق برای دیجیتالی‌سازی بیشتر چین، به‌ویژه صنعت چین، همانطور که در گزارش مشخص شده است، استفاده خواهد شد.

آکادمی Blockchain و Edge Computing آکادمی پکن (BABEC) مسئول این موسسه جدید خواهد بود. این معروف ترین سازمان برای توسعه زنجیره Changan یا بلاک چین زنجیره ساز است. بلاک چین در حال حاضر توسط اکوسیستمی متشکل از ۵۰ شرکت عامل که اکثر آنها دولتی هستند، مانند بانک ساختمانی چین و چین یونیکوم، پشتیبانی می شود. تا زمان انتشار، ChainMaker قادر به انجام ۲۴۰ میلیون تراکنش شناخته شده در ثانیه (TPS) است که از ۱۰۰۰۰۰ TPS در سال ۲۰۲۱ بیشتر است.

مربوط: مقامات حزب کمونیست چین KPI را برای تجارت الکترونیک یوان در سوژو صادر می کنند

چین در سال های اخیر به شدت از وضعیت خود به عنوان یک کشور بلاک چین تبلیغ کرده است. در سپتامبر ۲۰۲۲، دولت چین ادعا کرد که چین ۸۴ درصد از برنامه های بلاک چین ارسال شده در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است. در حالی که اعداد واقعی ممکن است تفاوت چندانی نداشته باشند، میزان تایید بسیار پایین است و تنها ۱۹٪ از کل درخواست های ارسال شده تایید می شوند.

در کنار بلاک چین، پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به علامت تجاری دولت چین تبدیل شده است. میلیون‌ها دلار e-CNY در سراسر کشور برای تقویت پذیرش آن توزیع شد. با این حال، ارزش تراکنش تجمعی رنمینبی الکترونیکی در اکتبر ۲۰۲۲ تنها از ۱۰۰ میلیارد یوان (۱۴ میلیارد دلار) فراتر خواهد رفت.

در هر تلاشی برای همگام شدن با نوآوری دیجیتال، یکی از مقامات سابق بانک خلق چین (PBoC) اخیراً از کشور خواست تا قوانین سختگیرانه رمزنگاری خود را اصلاح کند. او استدلال کرد که بسیاری از فرصت‌ها در سیستم مالی رسمی ممکن است از دست بروند، از جمله فرصت‌های مربوط به توکن‌سازی. و نشانه گذاری

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا