اخبار ارز دیجیتال

گزارش: دادگاه چین دارایی های مجازی را دارایی قانونی محافظت شده توسط قانون اعلام کرد

در طول سال‌ها، بسیاری از دادگاه‌ها در چین ثابت کرده‌اند که دارندگان دارایی‌های رمزنگاری دارای حقوق مالکیت هستند، علی‌رغم ممنوعیت کلی دولت چین بر روی ارزهای دیجیتال که در سال ۲۰۲۱ اعمال شد.

دادگاه های مردمی چین به طور مستقل قدرت قضایی خود را اعمال می کنند و در معرض مداخله مقامات اداری یا دولتی نیستند. این دادگاه ها به پرونده های مربوط به دعاوی کیفری، مدنی، اداری و اقتصادی رسیدگی می کنند.

روزنامه محلی گزارش داد که این گزارش با عنوان “شناسایی ویژگی های دارایی ارزهای مجازی و دفع اموال مرتبط با حوادث” اذعان می کند که دارایی های مجازی دارای ویژگی های اقتصادی هستند و بنابراین می توانند به عنوان دارایی طبقه بندی شوند. چین دارایی های دیجیتال خارجی را با ممنوعیت کامل آنها غیرقانونی دانسته است، اما در این گزارش آمده است که دارایی های مجازی متعلق به خصوصی باید قانونی در نظر گرفته شوند و تحت چارچوب سیاست فعلی تحت حمایت قانون قرار گیرند.

این گزارش همچنین پیشنهاداتی را برای رسیدگی به جرایم مربوط به دارایی های مجازی اضافه کرد و خاطرنشان کرد که پول و اموال مربوط به یک پرونده قابل مصادره نیست و باید بر اساس یکسان سازی نظم کیفری و مدنی باشد. برای دستیابی به حمایت متوازن از حقوق مالکیت فردی و منافع اجتماعی و عمومی، چنین مواردی باید جداگانه رسیدگی شود.

چین تمامی فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده و صرافی های ارزهای دیجیتال خارجی را از ارائه خدمات به مشتریان سرزمین اصلی منع کرده است. با این حال، علی‌رغم سیاست‌های خصمانه دولت علیه دارایی‌های مجازی، دادگاه‌های چین در طول سال‌ها موضع متضادی علیه بیت‌کوین و سایر دارایی‌های مجازی اتخاذ کرده‌اند.

مربوط: چین از برنامه های تنظیم کننده مالی ملی جدید خود رونمایی کرد

اولین نمونه از چنین تفاوتی در سپتامبر ۲۰۲۲ رخ داد. در آن زمان، وکیل پیشنهاد کرد که دارندگان ارزهای دیجیتال چینی در صورت سرقت، اختلاس و نقض وام، علیرغم ممنوعیت ارزهای دیجیتال، توسط قانون محافظت می شوند. در اواخر ماه مه ۲۰۲۲، دادگاه شانگهای حکم داد که بیت کوین به عنوان دارایی مجازی واجد شرایط است و بنابراین مشمول حقوق مالکیت است.

موضع خصمانه چین در قبال بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده برای مدت طولانی ادامه داشته است. اما به نظر می رسد در سال های اخیر، موضع دولت ملایم تر شده است. این امر از افزایش سهم استخراج بیت کوین در چین مشهود است که پس از ممنوعیت به صفر رسید اما ظرف یک سال به رتبه دوم رسید. به طور مشابه، Binance

دادگاه خلق چین گزارشی درباره قانونی بودن دارایی های مجازی منتشر کرده است که ویژگی های مجرمانه این دارایی های دیجیتال را تحلیل می کند. دادگاه در گزارش خود خاطرنشان کرد که دارایی های مجازی تحت چارچوب سیاست قانونی فعلی هنوز دارایی قانونی هستند و توسط قانون محافظت می شوند.

مجله: DeFi Faces Stress Test، DOJ نگران بایننس، تجارت رمزنگاری هنگ کنگ: Hodler’s Digest، ۳۰ جولای تا ۵ آگوست

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا