اخبار ارز دیجیتال

چین ۸۴ درصد از ثبت اختراعات بلاک چین را تشکیل می دهد، اما مشکلاتی نیز وجود دارد

فشار فناوری بلاک چین در سال ۲۰۱۹ زمانی که رئیس جمهور شی جین پینگ از غول های فناوری خواست تا پیشروان صنعت در این فناوری در حال ظهور باشند، شتاب بیشتری گرفت.

بر اساس آخرین داده های به اشتراک گذاشته شده توسط مقامات دولتی چین، ۸۴ درصد از کل برنامه های بلاک چین ثبت شده در سراسر جهان را تشکیل می دهد.

چین از بازار ارزهای دیجیتال اجتناب می کند. با این حال، دولت پکن از فناوری بلاک چین حمایت کرده است. این کشور سال‌ها است که به طور فعال استفاده از فناوری بلاک چین را ترویج کرده است، بنابراین جای تعجب نیست که نسبت بالایی از پتنت‌های بلاک چین را دارد.

رئیس جمهور شی جین پینگ همچنین نقش کلیدی در ترویج فناوری بلاک چین در مراحل اولیه ایفا کرده است. در سال ۲۰۱۹، رئیس جمهور از شهروندان، شرکت های فناوری و ذینفعان اکوسیستم خواست تا فعالانه در فناوری های اولیه که نقشی کلیدی در آینده انقلاب صنعتی بعدی ایفا می کند، مشارکت و نوآوری کنند.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، ظرف یک سال پس از تایید این صنعت، رئیس جمهور شی جین پینگ، شرکت های چینی برای ۴۴۳۵ پتنت بلاک چین ثبت نام کردند. طبق مطالعه دیگری، چین حدود ۶۰ درصد از ثبت اختراعات جهانی بلاک چین از سال ۲۰۱۵ تا ژوئن ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده است و پس از آن ایالات متحده و کره جنوبی قرار دارند.

این رقم روز سه شنبه توسط وانگ جیانوی، معاون وزارت صنعت و فناوری اطلاعات منتشر شد. با این حال، این رقم شامل بازه‌های زمانی ثبت این درخواست‌های ثبت اختراع نمی‌شود.

مربوط: پوستر گمشده مبتنی بر بلاک چین Tencent

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، چین کشوری است که بیشترین تعداد درخواست ثبت اختراع بلاک چین را دارد، اما نرخ تایید بسیار پایینی دارد و تنها ۱۹ درصد از کل درخواست های ثبت شده تایید شده است.

نکته مهم دیگری که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که چین در مورد تمرکززدایی خیلی بزرگ نیست، همان اصلی که فناوری بلاک چین بر آن استوار است. این امر از توسعه یوان دیجیتال این کشور مشهود بود، که یک ارز ملی دیجیتال را بر روی یک نسخه مدیریت شده از بلاک چین ایجاد کرد که در آن بانک مرکزی به جای استفاده از رویکرد شبکه غیرمتمرکز سنتی، کنترل کامل بر عملکرد آن داشت.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا