اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای بیت کوین میکرو ۳ دلاری بانک نمی سازند، اما این مهم نیست: مخترع

به گفته مخترعان، ماینر جیبی بیت کوین برای مبارزه با «محرمانه و انحصار» صنعت استخراج بیت کوین است.

مخترعان استدلال می کنند که دستگاه های استخراج میکرو بیت کوین عملکردی ندارند، اما باید به عنوان مقابله با آنچه بزرگترین نقص اکوسیستم بیت کوین در نظر گرفته می شود، نگریست.

دستگاه های استخراج میکرو بیت کوین (اغلب منبع باز و جیبی) به بخش ویژه ای از بازار، با دستگاه های کاملاً مونتاژ شده و دستگاه های مستقل برای استخراج بیت کوین (BTC) خدمت می کنند. ما کیت را در اختیار خریدار قرار می دهیم.

در گفتگو با کوین تلگراف، توسعه دهندگان این کیت ها در تلاشند تا با “محرمانه بودن و انحصار” صنعت استخراج بیت کوین مبارزه کنند و در عین حال اذعان دارند که خریداران بعید است سود زیادی به دست آورند. ادعا می شود که مهم است.

اخیرا شرکتی به نام BitMaker ادعا کرد می توان آن را با قیمتی کمتر از ۳ دلار تولید کرد و می تواند ۵۰ کیلوهش در ثانیه تولید کند.

ماینر قابل حمل ۳ دلاری ۵۰Kh/s از BitMaker.منبع: بیت میکر

سخنگوی BitMaker که از ژوئن ۲۰۲۲ بر روی میکروماینرها کار می کند، ادعا کرد که تمام ریگ های استخراج بیت کوین ASIC شناخته شده منبع بسته هستند و کاملاً با کد منبع بیت کوین متفاوت هستند.

این امر تولید و عرضه ماینرهای بیت کوین را به شرکت های تجاری محدود کرد.

ماشین‌های استخراج بیت‌کوین احتمالاً مهم‌ترین قطعات سخت‌افزاری در اکوسیستم بیت‌کوین هستند و همه آنها کاملاً مخفیانه ساخته می‌شوند.

بر اساس داده ها، ۳۵.۴ درصد هش بیت کوین از ایالات متحده و پس از آن قزاقستان (۱۸.۱ درصد)، روسیه (۱۱.۲ درصد) و کانادا (۹.۶ درصد) قرار دارند. شرکت آمریکایی Marathon Digital، Riot Blockchain و Bitdia Technologies Group سنگاپور از بزرگترین شرکت های استخراج معدن در جهان هستند.

اسکات، خالق ماینر Bitaxe، احساسات مشابهی را به اشتراک گذاشت و به کوین تلگراف توضیح داد که منبع یابی باز این طرح شفافیت بسیار مورد نیاز را در این صنعت فراهم می کند.

اسکات توضیح داد: “صنعت معدن به طور سنتی مخفیانه و اختصاصی بوده است. ظهور این پروژه های منبع باز این منطقه مبهم را روشن می کند و آن را برای عموم مردم شفاف تر و قابل دسترس تر می کند.” این به ما کمک می کند.

یکی از سخنگویان Bitaxe گفت که مهندسان پشت این پروژه‌ها دارای اسناد منبع باز هستند که جزئیات نحوه ساخت هشبورد و سایر تجهیزات ماینینگ را بدون تکیه بر تولیدکنندگان در مقیاس بزرگ شرح می‌دهند.

این به هر کسی که علاقه مند است اجازه می دهد ماینر یا ماینر خود را بسازد و تا حدودی به تمرکززدایی سیستم کمک کند.

با این حال، اسکات اذعان کرد که خریداران نباید انتظار داشته باشند که بلافاصله بیت کوین زیادی برنده شوند. او همچنین استدلال کرد که در حالی که مهندسان Bitaxe برای بهبود کارایی ماینر کار می کنند، هدف ماینرهای قابل حمل سود نیست.

“این لزوماً در مورد سود نیست، بلکه در مورد یادگیری، درک و احتمالاً بخشی از جامعه است.”

مربوط: چگونه استخراج بیت کوین به مدلی برای بارهای صنعتی مدرن تبدیل می شود؟

اسکات همچنین گفت که ماینرهای قابل حمل برای رقابت با بازیکنان تجاری در فضا ساخته نشده‌اند، بلکه به شما اجازه می‌دهند که دکل خود را در خانه راه اندازی کنید، بدون اینکه هزینه‌ای برای یک دکل معدنی بد، داغ و گران قیمت بپردازید.

دیگر ماینرهای کوچک بیت کوین در بازار عبارتند از Bitmain AntRouter و Mars Lander. در همین حال، نوآوران نیز در حال آزمایش راه هایی برای استخراج بیت کوین از طریق تلفن همراه هستند.

مجله: Hall of Flame: Wolf Of All Streets نگران جهانی است که بیت کوین به ۱ میلیون دلار می رسدنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا